تحقق شعار سال با مدیریت واردات و قاچاق و کارت‌های مصرف کالاهای ایرانی
کد خبر: 900351
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mDn
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
ربيعي مطرح کرد

علی ربیعی وزیر کار در یادداشتی با تأکید بر نقش فروش و بازاریابی در کالاهای ایرانی بر ارائه کارت‌های مصرف کالاهای ایرانی و جلوگیری از قاچاق و واردات بی‌رویه برای تحقق شعار سال تأکید کرد.
وی در یادداشتش نوشت: ما نمی‌خواهیم مردم را محکوم به مصرف کالای بد کنیم، اما باید مصرف کالای داخلی به یک فرهنگ عمومی بدل شود. ربیعی نوشت:پشتيباني از توليد ملي و كالاي ايراني به‌ منزله حمايت از اشتغال، سرمايه، كار و كارگر ايراني است، ارج و كرامت كارگر ايراني در يك جامعه توليد محور نه مصرفي معنا و مفهوم پيدا مي‌كند.
علي ربيعي، وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در يادداشتي با تأكيد بر اينكه حمايت از كالاي ايراني در جامعه توليد محور محقق مي‌شود، تأكيد كرد: باور من اين است كه پيش‌نياز رشد جامعه ايران، بزرگ‌شدن كيك اقتصاد و توليد و مصرف كالاي ايراني شكل‌گيري يك جنبش اجتماعي جامعه توليد محور است.
متن يادداشت وزير كار در ادامه مي‌آيد.
به اعتقاد من يكي از چالش‌هاي جامعه امروز ايران نمايان‌شدن برخي ازمؤلفه‌هاي جامعه رانت‌محور است. وقتي از جامعه رانتي صحبت مي‌كنم، منظورم جامعه‌اي است كه افراد به‌دنبال پولدارشدن سريع، رشد جهشي، به‌دست آوردن ثروت بدون تلاش و كوشش، گرفتن پست‌هاي مديريتي بدون دانش و تجربه، كم‌كاري و كار نكردن و پايين آمدن بهره‌وري و مسائلي از اين دست هستند كه پرداختن به همه آنها در اين يادداشت كوتاه ميسر نيست.
اين در حالي است كه تنها در يك جامعه توليد محور است كه نيروي‌هاي توليدي كرامت دارند. حركت رو به جلو به همراه قدرتمند‌شدن در جامعه توليد محور اتفاق مي‌افتد و در چنين جامعه‌اي توليد و كارگر شرافت دارد. مقام معظم رهبري در پيام نوروزي خود خطاب به مردم ايران، سال 1397 را سال «حمايت از كالاي ايراني» ناميدند و تأكيد كردند، سياست‌هاي اجرايي و عملكرد مسئولان دولتي و حكومتي بايد به سمت تحقق اين موضوع باشد.
از اين منظر مي‌توان گفت كه حمايت از كالاي ايراني در جامعه توليد محور محقق مي‌شود. جامعه‌اي كه توليد دانش، توليد فكر، توليد كالا، توليد فرهنگ خلاق داشته باشد، آنگاه كالاي با كيفيت هم توليد مي‌كند و مردم آن مصرف‌كننده كالاي توليد داخل نيز مي‌شوند.
مردم در يك جامعه رانتي طبق يك ذائقه و در جامعه توليد محور با ذائقه‌اي ديگر مصرف مي‌كنند.
بنابراين باور من اين است كه پيش نياز رشد جامعه ايران، بزرگ‌شدن كيك اقتصاد و توليد و مصرف كالاي ايراني شكل‌گيري يك جنبش اجتماعي جامعه توليد محور است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار