دو روز با مدیران رسانه ای اتحادیه کشورهای اسلامی در تبریز
کد خبر: 861430
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003c62
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
ندا فرشباف_ پرواز مشهد_ تبریز، ساعت یک ظهر است و هواپیمای شرکت مسافرتی آتا در فرودگاه بین المللی تبریز به زمین نشسته است. 14 نفر از مدیران رسانه ای اتحادیه کشورهای اسلامی دعوت تیم رسانه ای شهرداری تبریز را قبول کرده اند تا ضمن بازدید از جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری تبریز در معرفی پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در کشور خودشان نقش داشته باشند.
این گروه برای شرکت در اجلاس رسانه های اتحادیه کشورهای اسلامی به مشهد آمده بودند که پس از سپری شدن این جلسه به دعوت شهرداری به تبریز سفر کردند.

مدیران و معاونان  شبکه های رادیویی و تلویزیونی قدس تی وی، TV۵ ،HRT  ، گونش تی وی، 14، Gem TV  و TRT  دو شب در تبریز ماندند و دیدند و نوشتند و تصویر گرفتند تا  سوغات ببرند دیدنی های تبریز را برای مردمان شهرشان.


دو شب اقامت در تبریز زوایای مختلفی از زیبایی های تبریز را به این رسانه ای ها نمایان کرد و بسیاری از آن ها به این مسئله اذعان داشتند که تبریز در سطح بین‌المللی به درستی معرفی نشده است و همه باید برای معرفی این شهر زیبا تلاش کنند.

این گروه در روز اول اقامت خود با حضور در عمارت شهرداری تبریز پس از بازدید از موزه شهر و شهرداری با شهردار تبریز دیدار کردند و آنچه که  می توانند برای تبریز انجام دهند را بیان کردند.

نورالدین شیرین مدیر قدس تی وی در دیدار با شهردار تبریز می گوید: همه ما از یک دین پیروی می کنیم و در زبان و تاریخ و ادبیات و فرهنگ مشترکاتی داریم که باید سعی کنیم این مشترکات را تقویت کنیم.

وی ادامه می دهد: اینجا شهر فرهنگ و تمدن است و باید این پتانسیل به جهان اسلام معرفی ما هر چه در توان داریم به اختیار خواهیم گرفت تا پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 را معرفی کینم.

صادق دورت گوز معاون رسانه گونش TV نیز می گوید، ما از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی بسیار خوشحال هستیم و برای من چنین است که شهر خودم به این عنوان انتخاب شده است.

وی ادامه می دهد: تبریز شهری بسیار زیبا و پاکیزه است و پاکیزگی آن در اولین نگاه به چشم می خورد.

وی یادآور می شود: بناهای تاریخی، تعدد هنر و هنرمندان، موسیقی و... از جمله پتانسیل های تبریز است به درستی به دنیا و  به ویژه به کشورهای اسلامی معرفی نشده است و می توان گفت تبریز سهم کمی از گردشگران خارجی ایران دارد.

وی همچنین می گوید: هرساله ایرانیان بسیاری به ترکیه سفر می کنند اما شهر تبریز از این امکان بهره مند نمی شود که توریست های ترکیه ای را به این شهر فراخواند.

صادق دورت گوز در پایان اظهار می کند که هر آنچه رسانه های ترکیه در توان دارند برای معرفی تبریز شناخته نشده استفاده خواهند کرد.


روز دوم روز بازدید از دیگر بناهای تاریخی تبریز است؛ بازدید از موزه آذربایجان یکی از موزه های ملی ایران که تاریخ این شهر و ایران را نشان می دهد، مجسمه های غول پیکر طبقه زیرین موزه آذربایجان مهمانان ما را به شگفتی وا میدارد.

گام بعدی مسجد کبود و موزه عصر آهن است، فرید شاهین مدیر شبکه TRT Adeniz  پس از خارج شدن از موزه عصر آهن میگوید تعدد اماکن تفریحی، گردشگری در کنار یکدیگر این منطقه را به محور گردشگری تبدیل کرده است اگر اماکن رفاهی دیگری هم در این مسیر تعبیه شود می تواند یک روز سفر به تبریز را در این مکان گذراند.

مقصد دیگر بازار تبریز است، یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان که جزو میراث جهانی به ثبت رسیده است.

مهمانان ما نمی دانند کدام گوشه از مساحت 52 هکتاری بازار تبریز دیدن کنند و  از کدام دالان و راسته و تیمچه برای عزیزانشان سوغات بخرند.

فرید شاهین نگاهی به سقف می اندازد و رو به من می گوید اینجا که هستی نمیدانی سقف را نگاه کنی یا زمین را! سقف این بازار به اندازه مغازه هایش دیدنی است.

عصر روز دوم آخرین برنامه های دوستان رسانه ای ما ترتیب داده شده است سفر آن ها مقارن شده به سفر معاون رئیس جمهور به تبریز و همزمان با  زهرا احمدی پور ابتدا از موزه قاجار دیدن می کنند سپس راهی مقبرالشعرا می شوند و دست آخر در خانه حیدرزاده در جلسه ای با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون رئیس جمهور و همچنین شهردار تبریز به گفت و گو می نشینند تا سفرشان با چاشنی جلسه رسمی به پایان رسد.

مهمانان رسانه ای ما عصر روز جمعه به شهرهایشان بازگشتند تا توشه سفر خود را در قالب عکس و فیلم و نوشته به همشریانشان تقدیم کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار