معاینه و دریافت خدمات مراقبتی میان‌سالان
کد خبر: 828503
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003TWx
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
در مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز صورت می‌گیرد
رئيس مركز بهداشت شهداي انقلاب شیراز از معاينه و دريافت خدمات مراقبتي میان‌سالان اداره‌ها، در محل كار خبر داد.
عزیزالله قهرمانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حميدرضا قاسم‌پور با اشاره به تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و لزوم انجام مراقبت‌های گروه‌های سني مختلف، گفت: با توجه به شاغل بودن تعداد بسیاری از میان‌سالان و گرفتاری‌های كاري آنان در اداره‌ها، مراقبت اين گروه در پایگاه‌ها و مراكز جامع سلامت در ساعت‌های اداري امکان‌پذیر نيست، بنابراین تصمیم گرفتیم تا خدمات مراقبتي را به محل كار آنان ببريم.

وی افزود: در همين راستا، هماهنگي با اداره‌های مختلف از طريق رابط متخصص اداره‌ها و برنامه‌ریزی و اعزام گروه كارشناس مراقب سلامت و پزشک به این اماکن در دستور كار قرار گرفت و خدمات مراقبتي میان‌سالی به میان‌سالان مرد و زن شاغل در هر اداره، ارائه شد.

رئيس مركز بهداشت شهداي انقلاب شیراز از دريافت آموزش، غربالگري و انجام معاینه‌های میان‌سالی مربوط به پزشک و غیرپزشک و تكميل پرونده سلامت الكترونيک 465 نفر از كاركنان زن و مرد اداره‌ها خبر داد و اضافه کرد: اين برنامه تاكنون در اداره كل استاندارد، سازمان مديريت پسماند، شهرداري منطقه 4، شهرک صنعتي و سازمان املاک و مستغلات، اجرا شده و اين روند در ساير اداره‌های زیرپوشش، در حال پيگيري و برنامه‌ریزی است.

قاسم‌پور، با اشاره به غربالگري و مراقبت‌های بانوان كارمند توسط كارشناس برنامه میان‌سالان اين مركز، بیان کرد: آموزش‌های ارائه‌شده بر پايه سلامت مردان و زنان در مورد تغذيه سالم در میان‌سالی استوار است و به كاركنان در زمینه انجام فعاليت جسماني و پرهيز از مصرف دخانيات، توضيحاتي داده می‌شود.

وی در پایان، با اعلام غربالگري افراد برای تشخيص سرطان‌های شايع و معاینه‌های دوره‌ای توسط پزشک، افزود: معاینه‌های غيردوره‌ای نیز توسط غیرپزشک صورت می‌گیرد و درنهایت برای اين افراد، شناسنامه سلامت صادر می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی