«آمدنيوز» از كجا آمد؟!
کد خبر: 821488
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Rho
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
فرزند آقاي «ز» براي يك سايت خبر مي‌آورد
چرا هنوز صابون افشاگري‌هاي آمدنيوز به حلقه اول دولت نخورده است؟ / «آمدنيوز» مجموعه‌اي از اخبار، مطالب، ادعاها، شنيده‌ها و گفته‌هايي را منتشر مي‌كند كه به خودي خود امکان محاسبه ارزش خبري آنها وجود ندارد.
«آمدنيوز» مجموعه‌اي از اخبار، مطالب، ادعاها، شنيده‌ها و گفته‌هايي را منتشر مي‌كند كه به خودي خود امکان محاسبه ارزش خبري آنها وجود ندارد. ادعاهاي اين كانال خبري نيز بدون حضور شاكي، متشاكي، مدعي يا قاضي قابل‌رسيدگي و اثبات نيست. آمدنيوز تلاش كرده است در سايه اين خلأ، برخي از اسناد راست و دروغ را به نفع اهداف پشت پرده خود منتشر كند و از سوي ديگر ديده شده است كه «راست» را به نفع «دروغ» مصادره مي‌كند. البته آمدنيوز مدعي است اطلاعاتي را كه ارائه مي‌كند، به نفع جريان سياسي خاص يا فرد خاصي نيست اما به وضوح طبقه‌بندي سياسي و جناحي را در اطلاعات مي‌گنجاند. مي‌توان پيش‌بيني كرد كه با نزديك شدن به انتخابات رياست جمهوري در سال آينده جهت‌گيري اين كانال خبري نيز رويكرد واضح‌تري پيدا كند. سابقه توليد شبنامه‌ها و سايت‌هاي خبري هنجارشكن در طول انتخابات‌هاي سال‌هاي گذشته نشان داده است كه اين طيف از شبه رسانه‌ها در اين ايام فعال شده و با روندي انتحاري اقدام به فعاليت مي‌كنند. «آمدنيوز»رويكرد روشني در زدن برخي از افراد يا نزديك شدن به برخي اشخاص از خود نشان داده است. مخصوصاً اينكه تا امروز به حلقه اول دولت نزديك نشده است! و به جاي آن رقباي انتخاباتي دولت را هدف انتقاد قرار داده است! حال سؤال اينجاست كه چرا هنوز صابون افشاگري‌هاي آمدنيوز به حلقه اول دولت نخورده است؟!
  
كانال‌هاي بي شناسنامه منبع اخبار بدون منبع
علاقه‌مندان به پيگيري اخبار كه دسترسي به شبكه‌هاي مجازي دارند و به خصوص در تلگرام فعال هستند، مي‌توانند تعداد انبوهي از كانال‌هاي خبري را نام ببرند كه برخي از آنها منتسب به رسانه‌هاي رسمي كشور و برخي ديگر بي‌نام و نشان هستند.
محمود واعظي، وزير ارتباطات خردادماه امسال در مصاحبه با خبرگزاري فارس گفت: «اكنون همه مردم به فضاي مجازي دسترسي دارند و اين موضوع داراي جنبه‌هاي خوب و بد است. از جمله اينكه در گذشته همه خبرها شناسنامه‌ داشت اما امروز سايت‌ها و كانال‌هاي تلگرامي متعددي اقدام به انتشار اخبار مي‌كنند كه اين اخبار منبع و شناسنامه ندارد و اين از بدي‌هاي فضاي مجازي است. امروز يك نفر مطلبي را با قصد و نيتي براي اولين بار منتشر مي‌كند و اين مطلب بارها بدون منبع در فضاي مجازي بازنشر مي‌شود و سپس مي‌گويند كه اين مطلب را همه جا گفته‌اند و شايعه مي‌شود. منابعي كه اقدام به توليد اخبار مي‌كنند و معلوم نيست از كجا مجوز توليد و انتشار اخبار گرفته‌اند، ساماندهي خواهند شد.»
  
شهرزاد عبرت انگيز
بعد از واعظي نوبت به ابوالحسن فيروزآبادي، دبير شوراي عالي فضاي مجازي رسيد كه خبر از ساماندهي كانال‌هاي خبري بدهد. فيروزآبادي در تيرماه با «ايرنا» مصاحبه كرد و گفت: «كساني كه در شبكه‌هاي اجتماعي فعاليت رسانه‌اي دارند بايد خود را براي اخذ مجوز از اين شورا آماده كنند.»
اخذ مجوز براي فعاليت رسانه‌اي در شبكه‌هاي اجتماعي وعده‌اي بود كه تا امروز محقق نشده است و همين موضوع باعث شده است شبكه‌هاي اجتماعي محلي براي جولان كانال‌هاي خبري شود كه به دليل مجهول‌الهويه بودن صاحبان و گردانندگان آنها امكان پيگيري قضايي‌شان سخت مي‌شود. پيش از مطرح شدن «آمدنيوز»، مديران چند كانال تلگرامي به دليل انتشار اخبار دروغ به دست پليس و نهاد‌هاي امنيتي شناسايي و دستگير شده‌اند.

نمونه اين كانال‌هاي تعطيل شده «شهرزاد نيوز» بود كه به صورت مداوم اقدام به پخش اخبار كذب عليه رئيس سابق سازمان صداوسيما و برخي مديران ارشد سازمان مي‌كرد و اتهام‌هاي اخلاقي را به آنها نسبت مي‌داد كه با شكايت از اين كانال و پيگيري نهادي امنيتي مدير كانال بازداشت و مشخص شد وي كسي جز يكي از مديران سازمان صداوسيما نيست!
 
فرزند آقاي «ز» منبع آمدنيوز است؟!
البته «آمدنيوز» علاوه بر كانال خبري، داراي سايتي است كه اكنون از سوي كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه فيلتر شده است. در سايت «آمدنيوز» كه گويا از انتهاي مردادماه تا به حال به‌روز‌رساني نشده است، بخشي با عنوان «درباره ما» وجود دارد. در اين صفحه متني منتشر شده اما نامي از گردانندگان اين سايت به ميان نيامده اما شنيده‌هاي «جوان» از همكاري فرزند «ز» يكي از روحانيون كه سابقه مديريت فرهنگي را نيز دارد با اين مجموعه حكايت دارد و احتمال اينكه به واسطه رانت پدر، برخي اخبار و اطلاعات دولتي را در اختيار «آمدنيوز» قرار داده باشد، وجود دارد.
 
در انتظار پيگيري مقامات قضايي و امنيتي!
اكنون اين پرسش مطرح است كه با توجه به اشراف اطلاعاتي نهاد‌هاي امنيتي بر فضاي مجازي چرا برخي از ادعاهاي «آمدنيوز» و اسنادي كه اين كانال منتشر مي‌كند، هنوز پيگرد قانوني نشده است؟ مشخص نشده اسناد دولتي چگونه به دست گردانندگان آمدنيوز رسيده است؟ سابقه لجن‌پراكني كانال «شهرزادنيوز» عليه رئيس سابق صداوسيما نشان مي‌دهد كه ساده‌انگاري فعاليت‌هاي خبري در شبكه‌هاي مجازي مي‌تواند منجر به خسارات سنگيني شود به ويژه آنكه اين كانال‌هاي به اصطلاح خبري از رانت ويژه اسناد و مدارك دولتي برخوردار باشند!
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
1
0
مقام معظم رهبری (91/7/20):
"اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم،رئیس فضای مجازی کشور میشدم!
رایانه ها و فضای مجازی و سایبری که الان در اختیار شماست ،اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید میتوانید یک کلمه حرف درست خودتان را به هزاران مستمعی که شما را نمیشناسند برسانید!این فرصت فوق العاده ایست مبادا این فرصت را ضایع کنید که اگر ضایع شد خداوند متعال از من و شما روز قیامت سوال خواهد کرد."

بنابراین درصدی که "امدنیوز" از کجا امده برمی گردد به حرکت لاک پشتی شورا در عملیاتی کردن ابلاغیه رهبری به شورا در سال 91
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
0
3
ریس سابق صدا و سیما تقصیر خودش بود که اون خانمه رو از آمریکا آورد کرد بازرس ویژه و بعد گندش در اومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
0
3
اعتراف به دسترسی به اسناد کردی پس واقعیت داره وشما خواهان شفاف سازی نیستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
0
4
چرا دروغ میگی یک نگاه به کانالش بیاندازید تا دروغهایتان رو شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
0
2
واقعیت واسناد برعلیه شماست جوان خام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
0
3
واقعیتها را با سند فاش می کند
امد نیوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
3
من خبرای این کانال رو بیشتر از خبر گزاریه فالس شما قبول دارم
حسن 67 ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
0
2
تمام اخبار درست را از این کانال پیگیری میکنم کانالهای تحت پوشش شما فقط دنبال انگ زدن و دروغ پردازی به این و آن و تراشیدن دشمنان توهمی شما هستند . باید هم بدباشه چون اسرار هویدا میکند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
تف ب آمد نیوز
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
0
0
اساس هر منبع ضد کشور اینه که ابتدا مطالب صد در صد راست را پخش میکند که عمدتا غیر امنیتی بوده و با واقعیت ها ذهنی مردم هماهنگ است پس از مدتی اخبار راست و دروغ را با نسبت دروغ کمتر پخش میکنند تا ذهن مردم آماده تر شود و پس رصد بازتاب افکار عمومی نسبت به اخبار و افزایش محبوبیت و اعتماد آنوقت نسبت به دروغ پراکنی و یا جهت دار کردن اخبار با رویکرد سیاسی یا خرابکاری و صد البته باز هم پخش اخبار راست ولی با در صد کمتر سعی در جهت دهی به افکغر جامعه در راستای ضدیت با نظام و انقلاب و ارزش ها می نمایند سیاهنمایی مطلق بدون ذکر موفقیت ها و پیشرفت ها از دیگر نشانه های این خبرپراکنی هاست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
0
0
آمدنیوز درآمدش ار آمریکاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
مرگ برآمریکااگردوستارانسانهاست اینقدرتحریم برماواردنمیکرد اوفکرمنافع خودشه خرخودشه .اگه انسان دوست است به فکرمردم ببچاره یمن ومیانمارباشه ودلسوزاونا باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
0
0
بالا آمد نیوز به خاطر تیزهوشی اش نیست به خاطر ضعف اطلاع رسانی داخلی میباشد وقتی هر اتفاقی می افتد چه اجتماعی و چه بلاهای طبیعی آخرین خبرسان داخلی ها هستند.
وبگرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
0
0
کار این مدل کانالها این است که چند تا خبر راست و درست که چندان مهم نیست را منتشر میکنند و لابلای آن یک دروغ بزرگ ولی حساس را هم منتشر میکنند که اونوقت آدمای سطحی نگر و احساساتی میشن طرفدار پروپا قرص این کانال .... حواسمون را جمع کنیم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار