کد خبر: 820543
تعداد نظرات: ۶۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۲
ماجراي وصلت عجيب شهيد مدافع حرم عبدالمهدي كاظمي در گفت و گوي «جوان» با همسر شهيد
واسطه ازدواج شهيد عبدالمهدي كاظمي و همسرش مرضيه بديهي، شهيد سيد مجتبي علمدار بود. هر دو به اين شهيد متوسل مي‌شوند تا همسري متدين نصيبشان شود و ...
صغري خيل فرهنگ
واسطه ازدواج شهيد عبدالمهدي كاظمي و همسرش مرضيه بديهي، شهيد سيد مجتبي علمدار بود. هر دو به اين شهيد متوسل مي‌شوند تا همسري متدين نصيبشان شود و طي يك رؤياي صادقه، شهيد علمدار، عبدالمهدي را به همسرش معرفي مي‌كند. به اين ترتيب ازدواج خوبان شكل مي‌گيرد و 9 سال ادامه مي‌يابد. يك زندگي شيرين كه با شهادت عبدالمهدي در سوريه در تاريخ 29 دي ماه 94، به سرنوشتي زيباتر ختم مي‌شود. حالا كه كمتر از يك سال از شهادت عبدالمهدي مي‌گذرد، با همسرش مرضيه بديهي همكلام شديم تا هرچه بيشتر از اين شهيد مدافع حرم بدانيم. شهيدي كه آيت‌الله بهجت پيش‌بيني شهادتش را در روز تاج‌گذاري امام زمان(عج) كرده بود و طبق همين پيش‌بيني، عبدالمهدي آسماني شد.

گويا واسطه ازدواج شما شهيد علمدار بود، اين وصلت چطور اتفاق افتاد؟
سوم دبيرستان بودم و به واسطه علاقه‌اي كه به شهيد سيد مجتبي علمدار داشتم، در خصوص زندگي ايشان مطالعه مي‌كردم. اين مطالعات به شكل كلي من را با شهدا، آرمان‌ها و اعتقاداتشان بيش از پيش آشنا مي‌كرد. حب به شهيد علمدار و زندگي‌اش موجي در دلم ايجاد و ايمانم را تقويت كرد. شهيد علمدار سيد بود و علاقه عجيبي به مادرش حضرت فاطمه زهرا(س) داشت. عاشق اباعبدالله الحسين(ع) و شهادت بود. ياد دارم در بخش‌هايي از خاطراتش خوانده بودم كه يك روز وقتي فرزندشان تب شديد داشت، سيد مجتبي دست روي سر بچه مي‌كشد و شفا پيدا مي‌كند. شهيد علمدار گفته بود به همه مردم بگوييد اگر حاجتي داريد، در خانه شهدا را زياد بزنيد. وقتي اين مطلب را شنيدم به شهيد سيد مجتبي علمدار گفتم حالا كه اين را مي‌گوييد، مي‌خواهم دعا كنم خدا يك مردي را قسمت من كند كه از سربازان امام زمان(عج) و از اوليا باشد. حاجتي كه با عنايت شهيد علمدار ادا شد و با ديدن خواب ايشان، با همسرم كه بعدها در زمره شهدا قرار گرفت، آشنا شدم.
مگر در خواب چه ديديد كه تصميم گرفتيد شريك زندگي‌تان را به وسيله آن انتخاب كنيد؟
يك شب خواب شهيد سيد مجتبي علمدار را ديدم كه از داخل كوچه‌اي به سمت من مي‌آمد و يك جواني همراهشان بود. شهيد علمدار لبخندي زد و به من گفت امام حسين(ع) حاجت شما را داده است و اين جوان هفته ديگر به خواستگاري‌تان مي‌آيد. نذرتان را ادا كنيد. وقتي از خواب بيدار شدم زياد به خوابم اعتماد نكردم. با خودم گفتم من خواهر بزرگ‌تر دارم و غير ممكن است كه پدرم اجازه بدهد من هفته ديگر ازدواج كنم. غافل از اينكه اگر شهدا بخواهند شدني خواهد بود. فردا شب سيد مجتبي به خواب مادرم آمده و در خواب به مادرم گفته بود. جواني هفته ديگر به خواستگاري دخترتان مي‌آيد. مادرم در خواب گفته بود نمي‌شود، من دختر بزرگ‌تر دارم پدرشان اجازه نمي‌دهند. شهيد علمدارگفته بود كه ما اين كارها را آسان مي‌كنيم. خواستگاري درست هفته بعد انجام شد. طبق حدسي كه زده بودم پدرم مقاومت كرد اما وقتي همسرم در جلسه خواستگاري شروع به صحبت كرد، پدرم ديگر حرفي نزد و موافقت كرد و شب خواستگاري قباله من را گرفت. پدر بدون هيچ تحقيقي رضايت داد و در نهايت در دو روز اين وصلت جور شد و به عقد يكديگر درآمديم.
وقتي براي اولين بار همسرتان را ديديد، آن هم بعد از خوابي كه ديده بوديد، واكنشتان چه بود؟ در اولين ملاقاتتان چه صحبت‌هايي رد و بدل شد؟
 همان شب خواستگاري قرار شد با عبدالمهدي صحبت كنم. وقتي چشمم به ايشان افتاد تعجب كردم و حتي ترسيدم! طوري كه يادم رفت سلام بدهم. ياد خوابم افتادم. او همان جواني بود كه شهيد علمدار در خواب به من نشان داده بود. وقتي با آن حال نشستم، ايشان پرسيد اتفاقي افتاده است؟ گفتم شما را در خواب همراه شهيد علمدار ديده‌ام. خواب را كه تعريف كردم عبدالمهدي شروع كرد به گريه كردن. گفتم چرا گريه مي‌كنيد؟ در كمال تعجب او هم از توسل خودش به شهيد علمدار براي پيدا كردن همسري مؤمن و متدين برايم گفت. همسرم تعريف كرد: من و تعدادي از برادران بسيجي با هم به ساري رفته بوديم. علاقه زيادم به شهيد علمدار بهانه‌اي شد تا سر مزار ايشان برويم. با بچه‌ها قرار گذاشتيم سري هم به منزل شهيد علمدار بزنيم. رفتيم و وقتي به سر كوچه شهيد رسيديم متوجه شديم كه خانواده شهيد علمدار كوچه را آب و جارو كرده‌اند و اسفند دود داده‌اند و منتظر آمدن مهمان هستند. تعدادي از بچه‌ها گفتند كه برگرديم انگار منتظر آمدن مسافر كربلا هستند، اما من مخالفت كردم و گفتم ما كه تا اينجا آمده‌ايم خب برويم و براي 10 دقيقه هم كه شده مادر شهيد را زيارت كنيم. رفته بودند و سراغ مادر شهيد علمدار را گرفته و خواسته بودند تا 10 دقيقه‌اي مهمان خانه شوند. مادر شهيد علمدار با ديدن بچه‌ها و همسرم گريه كرده و گفته بود من سه روز پيش با بچه‌ها و عروس‌ها بليت گرفتيم تا به مشهد برويم. سيد مجتبي به خواب من آمد و گفت كه از راه دور مهمان دارم. به مسافرت نرويد. عده‌اي مي‌خواهند به منزل ما بيايند. مادر شهيد استقبال گرمي از همسرم و دوستانش كرده بود. با گريه گفته بود شماها خيلي برايمان عزيزيد. شما مهمان‌هاي سيد مجتبي هستيد. در همان جلسه خواستگاري و بعد از آن همسرم خيلي از معجزه‌هاي اين شهيد برايم تعريف كرد. مي‌گفت مادر شهيد برايمان خاطره‌اي از فرزند شهيدش روايت كرد. مادر شهيد علمدار گفته بود: من از سيد مجتبي گله كردم كه روز مادر است تو هم به من يك تبريكي بگو يك علامتي، چيزي كه من هم دلخوش باشم به اين روز. سيد مجتبي در خواب مادرش گفته بود مادر جان! من هميشه در كنارت هستم و بعد دست مادر را بوسيده و يك انگشتري به دست مادرگذاشته بود. وقتي مادر از خواب بيدار شده بود انگشتر اهدايي شهيد علمدار به مناسبت روز مادر در دستش بود. مادر شهيد انگشتري را به همسرم نشان داده بود و همان جا هم ايشان از شهيد علمدار همسري خوب مي‌خواهند و كمي بعد هم به خواستگاري من مي‌آيند.
زمان ازدواج، شغل همسرتان چه بود؟
همسرم آن زمان درس طلبگي مي‌خواند و مي‌گفت: من طلبه هستم و مالي از دنيا ندارم. دارايي‌ام همين كاپشني است كه پوشيده‌ام. نبايد از من توقع زياد داشته باشيد. من اينطوري هستم اگر مي‌توانيد قبول كنيد. مي‌دانم كه ارزش شما بيش از اين حرف‌ها است. ان شاءالله بعدها اگر توانستم جبران مي‌كنم. الان من درس مي‌خوانم و حقوقي ندارم. دوست دارم همسرم ساده‌زيست باشد. اگر قرار است نان خالي يا غذاي خوب هم بخوريم بايد با دل خوش باشد. زندگي بالا و پايين دارد، تلخي هست، سختي هست. همسرم به احترام نسبت به پدر و مادر بسيار تأكيد مي‌كرد. براي خودم من هم ايمان و تقوا مهم بود. دوست داشتم مرد زندگي‌ام مؤمن و استاد اخلاق من باشد. آنقدر همسرم از لحاظ ايمان و اخلاق در درجه بالا باشد كه بتواند من را رشد دهد. واقعاً هم عبدالمهدي در مدت زندگي براي من مثل استاد اخلاق بود. امروز كه مي‌بينم عبدالمهدي در كنارم نيست گويي از بهشت بيرون آمده باشم. من هر چه دارم را مديون و مرهون شهيدم مي‌دانم.
در زندگي پيش آمده بود حرفي از شهادت پيش بكشد؟
اتفاقا عبدالمهدي يك بار يك خوابي ديده بود. بعد از آن رفت پيش يكي از علماي اصفهان و خواب را تعريف كرد. آن عالم گفته بود براي تعبيرش بايد بروي قم با آيت الله بهجت ديدار كني. همسرم به محضرآيت‌الله بهجت شرفياب مي‌شود تا خوابش را به ايشان بگويد. آقا هم دست روي زانوي عبدالمهدي گذاشته و مي‌گويند جوان شغل شما چيست؟! همسرم گفته بود طلبه هستم. ايشان فرموده بودند: بايد به سپاه ملحق بشوي و لباس سبز مقدس سپاه را بپوشي. آيت الله بهجت در ادامه پرسيده بودند اسم شما چيست ؟ گفته بود فرهاد. (ابتدا اسم همسرم فرهاد بود) ايشان فرموده بودند حتماً اسمت را عوض كن. اسمتان را يا عبدالصالح يا عبدالمهدي بگذاريد. آيت‌الله بهجت فرموده بودند: شما در تاجگذاري امام زمان (عج) ‌به شهادت خواهيد رسيد. شما يكي از سربازان امام زمان (عج) هستيد و هنگام ظهور امام زمان(عج) با ايشان رجوع مي‌كنيد. وقتي عبدالمهدي از قم برگشت خيلي سريع اقدام به تعويض اسمش كرد. با هم رفتيم گلستان شهدا و سر مزار شهيد جلال افشار گفت مي‌خواهم يك مسئله‌اي را با شما در ميان بگذارم كه تا زنده‌ام براي كسي بازگو نكنيد بين خودم، خودت و خدا بماند. عبدالمهدي گفت شما در جواني من را از دست مي‌دهيد. من شهيد مي‌شوم. گفتم با چه سندي اين حرف را مي‌زنيد. گفت كه من خواب ديدم و رفتم پيش آيت‌الله بهجت و باقي ماجرا را برايم تعريف كرد. من خودم را اينگونه دلداري مي‌دادم كه ان‌شاء‌الله امام زمان (عج) ظهور مي‌كند. ايشان در ركاب امام زمان(عج) خواهند بود. امروز كه جنگي نيست كه شهادتي باشد. اين حرف‌ها را با خود مرور مي‌كردم تا اينكه عبدالمهدي كاظمي با لباس سبز سپاه به جمع مدافعان حرم پيوست.
پس عاشق شهدا و شهادت بود؟
بله، هر جا مي‌نشست از شهدا مي‌گفت. پيش مادرش كه مي‌رفت از شهدا تعريف مي‌كرد و مي‌گفت كاش همه با حالت شهدا به ديدار خدا برويم. مي‌گفت مادر دعا كن من شهيد شوم وقتي شهيد شوم رويتان پيش حضرت زهرا(س)‌ سفيد مي‌شود. مادرش مي‌گفت هر شب از شهادت مي‌گويي، اما عبدالمهدي مي‌گفت يك مادر شهيد بعد از سال‌ها انتظار آمدن فرزندش، دلخوشي‌اش تنها به يك تكه استخوان است. وقتي استخوان شهيدش را مي‌آورند چقدر خوشحال مي‌شود و مي‌گويد اين هديه من به اسلام است و ناقابل است. شما هم بايد اينطور باشيد.
چطور تصميم گرفت مدافع حرم شود؟
يك بار از سر كارش آمد و گفت مي‌خواهم با شما صحبت كنم، كارهايت را انجام بده برويم قم. گفتم خب همين جا بگو. گفت نه برويم بعد مي‌گويم. رفتيم قم و به قبرستان شيخ‌ها رفتيم. خيلي گريه كرد. بر مزار آيت‌الله ملكي تبريزي استاد امام خميني از مقام ايشان و حضرت امام گفت. بعد گفت خدا دست يتيم‌ها را مي‌گيرد و مقام مي‌دهد. حضرت محمد(ص)‌ يتيم بود. امام خميني يتيم بود. اينهايي كه به جايي رسيدند يتيم بودند كه خدا دستشان را گرفت. داشت من را آماده مي‌كرد كه اگر بچه‌ها يتيم شدند فكر بدي نكنم و غصه نخورم. بعد در مورد دنيا و آخرت صحبت كرد كه نبايد به اين دنيا دل بست و اگر عمر نوح هم داشته باشي بايد بروي. آن هم با دست پر و توشه ان شاءالله. گفتم چرا اين حرف‌ها را مي‌زني؟ عبدالمهدي در جواب از تكفيري‌ها گفت و از جسارت به حرم بي‌بي حضرت زينب(س). گفت من غيرتم قبول نمي‌كند بمانم و اتفاقي براي خانم بيفتد. من بي‌غيرت نيستم. مي‌گفت احساس مي‌كنم كربلا زنده شده است و بايد در ركاب مولا بجنگيم من كه كوفي نيستم.
عبدالمهدي وقتي سخنراني رهبر را درباره شهداي مدافع حرم شنيد، شيفته‌تر شد. خط ولايت فقيه ايشان را به دفاع از حرم و شهادت رساند. عبدالمهدي معتقد بود دوران قبل از ظهور امام‌زمان(عج) را اگر بخواهيم پشت‌سر بگذاريم اول بايد توبه كنيم تا وارد مسير اصلي شويم. مسير اصلي نور و توسل به امامان و معصومين است. ايشان معتقد بودند امام‌خامنه‌اي نائب امام‌زمان(عج) هستند و اطاعت از ايشان واجب است. وقتی فهميدم كه مي‌خواهد به دفاع از حرم برود. گفتم: فكر بچه‌ها را كردي كه مي‌خواهي بروي. من اجازه نمي‌دهم كه بروي. در پاسخ گفت: روز قيامت مي‌تواني در چشمان امام حسين(ع) نگاه بيندازي و بگويي كه من نگذاشتم؟ ديگر حرفي براي گفتن نداشتم و سرم را پايين انداختم. عبدالمهدي گفت مي‌خواهم مثل همسر زهير باشي كه همسرش را راهي ميدان نبرد كرد. آنقدر در گوش زهير خواند تا نام او هم در رديف نام شهداي كربلا قرارگرفت. آنجا ديگر زبانم بسته شد. گفتم باشه و گفت خود حضرت زينب(س) نگهدارتان باشد.
چند بار اعزام شدند؟
عبدالمهدي يك بار اعزام شد. يك هفته قبل از اعزامش در مرخصي بود كه خبر شهادت مسلم خيزاب را به ايشان دادند. گريه‌اش گرفت. اشك مي‌ريخت و مي‌گفت خوش به سعادتش. عاقبت بخير شد. خدا من را هم عاقبت بخير كند. خواب دوستش شهيد خيزاب را ديده و خيزاب گفته بود: آن لحظه كه تير خورده بودم و داشتم جان مي‌دادم امام حسين(ع) آمد و دست راستش را گذاشت روي قلبم. چون همسرم هنگام غسل و كفن شهيد خيزاب در گوشش گفته بود دعا كن من هم شهيد شوم، شهيد خيزاب در خواب به همسرم گفته بود: عبدالمهدي شهادت خيلي شيرين بود. شربت شهادت را خوردم و همانجا كه در گوشم گفتي و از من خواستي كه به امام حسين (ع) بگويم شهيد شوي، حضرت زهرا(س) برات شهادتت را امضا كرد. هر كسي مي‌خواهد به شهادت برسد، حضرت زهرا پاي شهادتش را امضا مي‌كند. همسرم قبل از اربعين به سوريه رفت. ماه محرم بود. به من مي‌گفت برو و در مراسم امام حسين(ع) شركت كن كه ايشان گره‌هاي كور را باز مي‌كند. امام حسين(ع) خيلي باب‌الحوائج است. مي‌گفت حديث كسا بخوانيد تا ما شهري را كه در محاصره است آزاد كنيم. قبل از شهادتش هم با من تماس گرفت. صدايش گرفته بود و گفت از من راضي هستي؟ گفتم بله، اين چه حرفيه. گفت از من راضي باش. دعا كردم و گوشي را قطع كردم.
الهامي از شهادتش به شما شده بود؟
قبل از شهادتش خواب ديدم كه رفتم حرم حضرت زينب(س). تمام عكس شهدا را در حرم چسبانده بودند. خانمي آنجا بود كه روبند داشت. از آن خانم پرسيدم كه اينها عكس‌هاي چه كساني هستند؟ ايشان گفت: عكس شهداي كربلا. بعد هم گفت: اينها بسيارعزيز هستند. در ميان عكس‌ها تصوير عبدالمهدي من هم بود. خيلي نگران شدم تا اينكه خبر شهادت را به من دادند. عبدالمهدي در شب تاجگذاري امام زمان(عج)‌ همان طور كه آيت‌الله بهجت فرموده بودند به شهادت رسيد. 29 دي ماه سال 1394 بود. عبدالمهدي با اصابت موشك كورنت به آرزويش رسيد.
پس آنطور كه آيت‌الله بهجت وعده كرده بودند به شهادت رسيد. بعد از شنيدن خبر شهادت همسنگر و همراه زندگي‌تان چه كرديد ؟
وقتي خبر را شنيدم، بال بال مي‌زدم كه پيكرش را ببينم. آخر خيلي دلم برايش تنگ شده بود. گفتم عبدالمهدي به حاجتت رسيدي. بعد از شهادتش خواب ديدم كه پشت سر امام زمان(عج) مي‌رود و از اينكه در كنار امام حسين (ع) است، بسيار خوشحال بود. مي‌گفت من زنده‌ام فكر نكنيد كه مرده‌ام هيچ وقت ناشكري نكنيد. هر مشكلي داشتيد من برايتان حل مي‌كنم.
از شهيد فرزندي هم داريد؟
من و عبدالمهدي 9 سال با هم زندگي كرديم. ريحانه هفت ساله و فاطمه دو ساله يادگاري‌هاي شهيدم هستند. ريحانه خيلي وابسته به پدرش بود. خيلي با پدرش حرف مي‌زد.
در مورد بچه‌ها چه سفارشي داشتند؟
همسرم مي‌گفت دوست دارم ريحانه ولايتي بار بيايد. عبدالمهدي عاشق رهبري بود. هر زمان چهره ايشان را نگاه مي‌كرد دست بر سينه مي‌گذاشت و مي‌گفت: جان ناقابلي دارم، فداي رهبر عزيزم.
سفارش كرد كه مي‌خواهم بچه‌ها را زينب‌وار بزرگ كنيد. ان شاء الله حجابشان زينبي باشد. رفتارشان زهرايي باشد. نمونه باشند. يك بار ريحانه تب كرد يك هفته تمام تب داشت. خوب نمي‌شد. به بيمارستان بردم و دارو دادم، تبش پايين نمي‌آمد. نگران بودم تشنج نكند. نمي‌دانستم چه كار كنم. عبدالمهدي قبل‌تر به من گفته بود كه كمك خواستي به حضرت زهرا(س) متوسل شو و من را صدا كن. توسل كردم و زيارت عاشورا خواندم. سلام آخر را كه دادم، به حضرت زهرا(س) گفتم امروز پنج‌شنبه است و من مي‌دانم همه شهدا امروز در محضر ارباب جمع هستند. گفتم به عبدالمهدي بگويند اگر براي دخترش اتفاقي بيفتد نگويد كه من نتوانستم از بچه‌اش نگهداري كنم. آنها امانت هستند دست من. رفتم بالاي سر ريحانه ناگهان بوي عطري در خانه پيچيد. عطري كه هر لحظه زياد و زيادتر مي‌شد. ناگهان من صداي عبدالمهدي را شنيدم. گفت همسرم بخواب من بالاي سر ريحانه هستم. خوابيدم وقتي بلند شدم ديدم ريحانه تبش پايين آمده و از من آب مي‌خواهد. حس كردم كه عبدالمهدي در كنارم است. حسش مي‌كردم. همه حرف‌هايم را با عبدالمهدي زدم. او به قولش عمل كرده بود. آمده بود تا كمكم كند، بحق فرموده‌اند كه شهدا عند ربهم يرزقونند. بعد از آن شب تا مدت‌ها هر كسي وارد خانه مي‌شد متوجه آن بوي خوش مي‌شد. لباس ريحانه بوي اين عطر را گرفته بود.
حتماً شما طعنه برخي از افراد ناآگاه را شنيده‌ايد؟
بله؛ خيلي‌ها به من مي‌گويند چرا اجازه دادي كه همسرت برود و براي عرب‌ها بجنگد؟ مي‌خواهم از همين جا از طريق روزنامه «جوان» پاسخ آنها را بدهم. عبدالمهدي رفت تا از مرز اسلام دفاع كند. رفت تا نامحرمي وارد حريممان نشود. مدافعان حرم مي‌روند تا ما در آرامش زندگي كنيم. هدف اصلي تروريست‌ها ايران است. اگر مدافعان حرم نبودند، امروز شاهد جنگ در كرمانشاه و همدان و. . . بوديم. ما آرامشمان را مرهون خون شهداييم و براي همين بايد ادامه‌دهنده راهشان باشيم؛ شهداي از صدر اسلام تا امروز.
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
23
زبان وقلم از وصف حماسه شهدا قاصر است
پاسخ ها
نقدیپور
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
سلام.اجرکم عندالله خوش به سعادت هر دوی شما
دعا کنید ماهم بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم وشهادت هم نصیب ما شود
امیرحسین
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
رحمت الهی بر همه شهدا
همه چیزمان را مدیون شهدا هستیم
ط م
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۰
0
17
سلام
عالی بود إن شاء الله خداوند متعال و شهدا همیشه نگهدار و یاورتان باشند و همیشه در مسیر درست حرکت کنید
التماس دعای فرج یا علی مدد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
0
3
ممنون از مصاحبه خوبتون
اما غلط املایی داره
فامیلشون بدیحی، نه بدیهی
امامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
1
15
خوش بحال عبدالمهدی قدم در راهی گذاشت که مولايش دوست داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
0
13
انشاالله همه خانواده ودوستان درجرگه تمامی شهیدان بلاخص این شهید بزرگوار باشند.امین یا رب العالمین.دعا کن ای شهید برای ما.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
2
11
همسرمن عاشق شهادته ولی من مانعش میشم کاش یه روزی ازته دل مثل همسر شهید کاظمی همراهیش کنم
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
0
10
خوشا به حال عبدالمهدی که عاقبت به خیر شد
ارباب دست ما را هم بگیر که در این زمان پر از گناه عاقبت به خیر بشیم .
خواهرم خوشا به حال تو که همسر شهید مدافع عمه جان امام زمان هستید
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
1
14
سلام عبدالمهدی عزیز
سفارش کن برای ما هم شهادت امضا کنند
ناهید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
0
14
شوکه شدم...خیلیییی عالی بود....این گزارش مسیر زندگیه من و در توبه رو برام باز کرد....انشالله به حق آقاامام زمان عاقبت به خیر بشین
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
0
12
سلام خوشا به حالت ای شهید که هنگام ظهور امام زمان عروج خواهی کرد ما بطلب
سعید گودرزیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
0
4
با سلام
خوش به سعادتشون
عبدالمهدی از دوستان برادرم بودن من در نوجوانی زیاد دیده بودمشون پسر پاک و خوبی بود
خادم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
0
2
وچه خوشتر آنکه مرغی زقفس پریده باشد
لیلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
0
2
پرگرفتیم ولی باز به دام افتادیم
شرط، بی بال وپری بود ؛نمی دانستیم....
صابر خراسانی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
0
6
سلام.منم ازخدا همسری خاستم که ایمانش قوی باشه ومعنویت منو بالا ببره.اما همسری نصیبم شدکه اهمیتی به نمازوروزه نمیده.الان درشرف طلاقم
ولی حتی هزینه پرونده طلاق ندارم
کاش عنایتی ازاین شهید به ماهم برسه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
0
1
سلام
من اصلا شهیدرا نمشناختم درهیعت عکسشان رابه عنوان دردو دل کدن باایشان بهمن دادندکه من
با ایشان اشنا شدم
من واقعا افتخارمیکنم که اینجورشهدایی داریم
خوش به سعادتشان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
1
7
سلام
من اصلا شهیدرا نمشناختم درهیعت عکسشان رابه عنوان دردو دل کدن باایشان بهمن دادندکه من
با ایشان اشنا شدم
من واقعا افتخارمیکنم که اینجورشهدایی داریم
خوش به سعادتشان
پاسخ ها
فاطمه
| Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
ما خودمونو بکشیم هم به ما نمیدن شهدا و خدا و پیغمبرها و امامان هم پارتی بازی میکنن بعد میگیم بنده های خدا چرا اینجورین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
2
5
باعرض سلام وخسته نباشید این مصاحبه رو خوندم خیلی تاثیرگزار بوده...یاشهید عبدالمهدی فدای خانم وفاطمه وریحانه ات بشم دستمون رو بگیرسفارش مارو به خانم حضرت زهرا(س)بکن....هروقت میرم سر مزار شهید علمدار ازشما وخانم ودخترات یاد میکنم دعاکن عاقبت بخیربشیم الهی مشکلات این جامعه حل بشه الهی رهبرمون تن اش سلامت باشه یاشهدا ای شهید عبدالمهدی دعاکن درحق ما امروز پنجشنبه هست سفارش کن از حضرت زهرا بخواه
تیموری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
0
4
درود بر شما
تیموری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
0
3
خیلی ممنون مصاحبه ی خوبی بود خانم بدیحی عزیز و گرامی خوشا به حالت شما و همسرتان آبروی اسلام را خریدید آن شاالله دختر خانم های گلتون هم مانند پدرشون باعث سربلندی ایران بشوند ما مدیون شمایی.
محمدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
3
عالی بود
عباس عبدالملکی1315
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
0
5
سلام بر همه شهیدان همه مردان پاک و خدایی من از این شهید می خواهم که برای من برات شهادت را از خانم فاطمه زهرا بگیرند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
0
3
خیلی عالی بود ما در چه فکری هستیم و شهدا چه افکار متعالی داشتند روحشان شاد و روزی می خورند و به ملتنسین به شهدا نیز رزق می رسانند خوشا به سعادت شهدای صدر اسلام و مدافعان حرم مطهر انبیاء
خدابزرگه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
1
2
سلام خیلی عالی بود جوری که اشکم جاری شد ان شاالله این شهید عزیز منو هم دعا کنه که همسری گیرم بیاد که منو بالا ببره من بیاد ایشان ماه رمضان امسال را پنجشنبه براشون زیارت عاشورا میخوانم به امید ظهور امام عصر عج
طلیعه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
0
4
سلام برشهیدان وسالارشهیدان
درودبر خانواده های ایشان
خدایا به حرمت خون این شهدا دست ما رابگیر جوانان ما را ازشر شیطان درون وبیرون حفظ کن وعاقبت بخیربفرما
احمدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
0
5
سلام برادرم دست ما را هم بگیرید و از خدا بخواهید من هم عاقبت بخیر بشم .
اللهم عجل لولیک فرج
فاطمه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
0
4
برای اولین بار خوندم وقت غبطه غبطه خوردم اون کجا ما کجا خدایا مارا هم بحق خانم زهرا عاقبت بخیر گردان
کنیز الزهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
0
3
دلم خیلی شکست
امشب شب جمعه هس ای شهید منو پیش حضرت زهرا یاد کن
جواد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
0
3
هم این شهید و هم مرحوم آیت الله بهجت!
هر دو عجیب
و هردو سرباز امام زمان....
اسیر خاک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
0
3
از شهید و خانواده شهید التماس دعا دارم
کنیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
0
2
خوش به سعادت عبدالمهدی مهدی آقا برای ماو نسل ما هم دعاکن تا مهدوی شویم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
0
2
سلام عالی بود چشمانم خیس شداز این همه رشادت های این شهدای عزیز مارا هم دعا کنید تا مسیرمان عوض شود عاقبت بخیر شویم ...
جواد
|
United States of America
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
0
3
امشب شب جمعه هست و به قول خود شهدا همه مهمان اربابان امام حسین علیه السلام هستند
شهدا به مادرتون حضرت زهرا سلام الله علیها سلام برسانید و بگید پای شهادتنامه همه مشتاقان شهادت را امشب امضا کنند.
صلی الله علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
ای کاش شهدا حاجت منو بدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
0
1
جواب اون دوست که می گه پارتی بازی
عزیز در این راه هر که آگاهتر شد مسیولیتش بیشتر شد و بر اساس آن چه به ما عنایت شده همون مقدار از ما انتظار است
هر کس (نه با پول و خلاف) بلکه با دل پاک توسل کرد رسید محدودیتی هم نیست برای توسل خرجش گوهر اشک است که آن هم دل پاک می خواهد.
شهروند خمینی شهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
0
3
چرا اصلا ننوشتید که ایشون از شهدای مدافع حرم خمینی شهر هستند؟
نادری
|
Netherlands
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
1
سلام بر شهیدی که عاشق شد عاشق خدا و اهلبیت و سلام بر شهیدی که ما را هم عاشق کرد عاشق راهی که رفته ایی عاشق جایی که حسرت آنرا داریم خوشا به سعادتت شهید که قبل از شهادت به سراغ عبد خدا رفتی (آیت الله بهجت) و اسمت را عبد المهدی گذاشت و چه بندگی ایی با امام زمان داشتی که این چنین خریدارت بود شهید دستم رابگیر تو را به جان مهدی موعود کمکم کن دوستت دارم شهید راه خدا
ایمان امیدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
0
1
سلام برشهید عزیزم عبدالمهدی منم از خطه ساری شهر شهید علمدار. سالها تلاشم کمک به یتیمان بوده و هست . ازشهید عزیزمیخوام اولم پاکم کنه بعد مدال شهادت رو نصیبم کنه . امشب شب اربعینن 99 هست . بدجور گوشه گیر شدم حجت ازاین دنیا برای من تمام شده ازشهید بزگوار همسری همچون حضرت زهرا (س) میحواهم نه نامحرم رو ببینید نه نامحرم اونو ببینید . ازاین همسر الهی پسر و دخترانی به من دهد که پشت ولایت و از سربازان امام عصرشان باشد .
منم چشم انتظار این شهید بزرگ هستم . چون سالهاست تو قلبم میخواهم کاری برای کشور و رهبر ومردمم مخصوصا مردم مظلوم دنیا بکنم .
شهید عزیزم چون ریشه خانوادگی من مذهبی نیست نباید درکنار شما باشم؟
ساعت 13 وبیست دقیقه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
2
شهید عبدالمهدی کاظمی از افتخارات خمینی شهر هستند. درود بر تو همشهری
م.ش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
1
سلام شهدا شرمنده اییممرو هم شفاعت کنید⚘
معصومه
|
United States of America
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
0
2
سلام .من امشب این رو خوندم .
یعنی میشه شهید علمدار به منم کمک کنه برای داشتن همسر خوب .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
0
2
سلام بر عبد المهدی
صلوات بر روح پر فتوحش.
اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم
التماس دعا
جلال مسلمی
|
Netherlands
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
0
1
بسیار عالی بود خیلی متحول شدم
خوشا آنان که جانان می شناسند طریق و عشق ایمان می شناسند بسی گفتیم و گفتند از شهیدان شهیدان را شهیدان می شناسند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
0
2
سلام بسیار عالی بود ما همه مدیون شهداییم ان شا الله خداوند توفیقات بیشتری عطا کند از خود گذشتگی انان را از یاد نبریم
خدایا دوستت دارم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
1
0
خوش به حالتون. التماس دعا زیاد دارم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
2
شهد شیرین شهادت گوارای وجودشان
Saghar
|
Canada
|
۰۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
3
3
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم، البته به جز اون بخشش که مربوط به رهبر و اینا بود به هر حال امیدوارم همسر و دختران این شهید زندگی خوب و به دور از دردسری شروع کنند از نظر من شهدا واقعا خیلی مظلوم بودند چون که بدون هراس میجنکیدند در حالی که امروزه پسرا از سوسک هم میترسن ( دیدم که میگم) به هر حال ممنون که اینقدر مطالب مفید میزارید
سیده زهراشاهچراغ بیمارهستم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
0
1
سلام شهید بزرگواراقاسید مجتبی علمدار ازت شفاعت میخوام تواین دنیاوان دنیا وسلامتی وعاقبت بخیری وشفای کامل من
معصومه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
0
5
سلام بر شهیدان ، سلام بر شهدای مظلوم مدافع حرم،‌سلام بر شهید علمدار ، سلام بر شهید عبدالمهدی،‌شهدای عزیز برای ما خیلی دعا کنید ، ما خیلی محتاج دعای شما هستیم،‌خوش به سعادت شما، دعا کنید عاقبت بخیر شویم و از یاوران امام زمان عج باشیم.خدا به خانواده های شما صبر عنایت کند ان شاءالله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
0
1
سلام برشهیدان وطنم هروقت مطالب وسرگذشت‌شماشهیدان رومیخونم غبطه میخورم شهیدبزرگوارقسمت‌میدم‌به امام‌حسین‌امشب روواسطه کن‌مشکل دوراهی وعاقبت به خیردخترم‌رودعا کن‌وبش کمک‌کن باورکن حتاچله شهداروگرفته
روسیاه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
پیامبرص از امام علی ع پرسیدند:فاطمه س چگونه زنی هست؟امام علی ع در جواب فرمودند:خیرالعون فی طاعت الله بهترین یاور برای عبادت وبندگی خدا......
ایکاش شهیدان مانند پدری دلسوزکه دست بچه کوچکش رو میگیره واز جوب و خیابون و پل و معابر خطرناک عبورش میده دست ماروهم بگیرن حتی اگه مادستمونو کشیدیم به زور مارو ول نکنن ایخداااااااااااااااا
مرضیه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
0
1
انشاالله شفیعمان باشند..
بی نشان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
0
1
روحشون شاد انشالله دستگیر ما هم بشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۱
0
1
سلام فوق العاده بود ما تا آخر عمرمون مدیون خون شهدا هستیم
منم همین جا از شهید کاظمی میخواهم که همسرم و خودم و بچه هام فدایی راه اسلام بشویم و شهادت قسمت ما هم بشود
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۴
0
1
از کجا بگوئیم، از چه بگوئیم..
درد دل زیاد و پای ما سخت در مرداب دنیا گیر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
0
سلام
من واقعا تا به حال از کرامات شهید علمدار چیزی نمیدونستم تحت تاًثیر قرار گرفتم واشکم جاری شد همین جا از شهید علمدار می خواهم خدا یک شوهر خوب با ایمان نصیبم شه..اگه لایق باشم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۷
0
0
بسم الله الرحمن الرحیم.
شمع روشن شد و پروانه در آتش گل کرد....می توان سوخت
حقگو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
0
0
چی بگم از این فرشته ها ؟
احسنت به همسر فهیم شهید که آنچنان ساده و بی ریا از شهید گفت که بعید می‌دانم هر کس که بداند اشکش در نیاد و تحت تاثیر عظمت آن شهید و این بانوی فهمیده قرار نگیرد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار