بزودی بهسازی گلزارشهدای بندرعباس تحقق می یابد
کد خبر: 805480
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003NXc
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸
شهرداربندرعباس عنوان کرد:
شهرداربندرعباس گفت:بزودی خدمات گلزارشهدا ارتقا می یابد و طراحی صورت گرفته در خصوص بهسازی گلزار اجرایی خواهد شد.
ام البنین آمی احمدی

گلزارشهدای بندرعباس محل اسکان کسانی است که برای امنیت و آسایش و عزت کشور از جان و مال خود گذشتند ، بندرعباس شهر بندری که به عنوان قطب اقتصادی کشورمیدانند اما نباید فراموش کرد که  آرامش امروزی و این لقب‌ها مدیونی شهدای گرانقدری است که در گلزارشهدا خوابیده‌اند.

با توجه به منویات حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان، دلسوختگان و دارالشفای آزادگان است نشان دهنده اهمیت و ضرورت رسیدگی و ساماندهی به گلزارهای شهدا است.

مدیر گلزار شهدای بندرعباس در گفت و گویی با اشاره به اینکه زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج روحیه ایثار و فداکاری در راستای آرمان‌های کشور امری ضروری است، اضافه کرد: گلزار شهدای بندرعباس در سال 77 بازسازی که به شکل امروزی تبدیل شدوازآن زمان نیزهیچگونه مرمت کلی صورت نگرفته است.

روح الله احترامی بااشاره به اینکه  گلزار شهدا فعلی بندرعباس از مشکلات رنج می‌برد تصریح کرد: سازه ساختمانی گلزارشهداتوسط بنیادشهید بااعتبارات بنیاد و استانداری ساخته شده و طبق ماده 11 قانون جامع ایثارگران بند 4 بحث نگهداری و بهسازی گلزارهای کشور به عهده شهرداری ها واگذار شده است.

وی ادامه داد: بابررسی همه جانبه طرح جامع بهسازی گلزار شهدای بندرعباس نوشته شد و باتایید بنیاد شهید استان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مطرح و مورد تایید نیز قرارگرفت.

وی خاطرنشان کرد: گلزارهادرتمام کشور زیرمجموعه بودجه ای سازمان آرامستان ها میباشد وانتظار است که دربندرعباس نیز به این صورت باشد .

وی بااشاره به اینکه طرح جامعه گلزار شهدا در دردیدار اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران استانی با امام جمعه شهرستان مطرح و تایید شد ، افزود:باتوجه به ارائه این طرح جامع  اماهمچنان روند کار به کندی انجام میشود و هنوز اقدام کلی در این خصوص نشده است که خواستار تسریع در انجام مصوبه این طرح از سوی شورای شهر و شهرداربندرعباس میباشیم.

احترامی خاطرنشان کرد:طراحی منظر و محوطه گلزار،واگذاری تمامی امورات جاری ،طرح زیباسازی نمای بیرونی ، طرح ترافیک تقاطع ورودی گلزار،اختصاص سه پنل تبلیغاتی در مناطق سه گانه شهرداری به مدیریت گلزار،احداث سرویس بهداشتی مردانه و زنانه باظرفیت بالا در انتهای گلزار ، درخواست خرید ماشین زمین شوی داخلی،طرح تابلوهای راهنمایی و مسیریابی به سمت گلزار شهدا ازجمله موارد درخواستی در طرح جامع گلزار شهدا است که انتظار است مصوبات طرح اجرایی و اقدامات مساعدصورت گیرد.

وی در پایان بااشاره به اینکه رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی در دنیای مادی، از جان گذشتگی و رشادت های شهدا بوداظهارکرد:بر ما واجب است که گلزارهای شهدا را به عنوان یادمان آنها ساماندهی کنیم و توقع داریم همه مسوولان دستگاه های اجرایی نگاه دلسوزانه و ویژه ای به گلزار شهدا داشته باشند.

شهرداربندرعباس نیز در پاسخ به روند اجرای طرح جامع گلزارشهدااظهار کرد: یکی ازموضوعات مهم اعتقادی و باورهای ما زنده نگهداشتن یادشهدای گرانقدراست زیرا آرامش و امنیت امروز ما مدیون ایثار و رشادت های شهدا میباشد.

عباس امینی زاده ابرازامیدواری کرد:بزودی خدمات گلزارشهدا ارتقا می یابد و بصورت قویترتقویت میشود و همچنین طراحی صورت گرفته در خصوص بهسازی گلزار اجرایی خواهد شد.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی