روز پدران حرم و حريم خانواده مبارك باد
کد خبر: 779746
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003GqY
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
فردا ولادت اميرالمؤمنين علي بن ابيطالب(ع) است كه به احترام اين بزرگ مرد تاريخ روز پدر نام گرفته است.
بیژن سورانی
فردا ولادت اميرالمؤمنين علي بن ابيطالب(ع) است كه به احترام اين بزرگ مرد تاريخ روز پدر نام گرفته است. در اين روز بايد به پدران سختكوش جامعه خدا قوت گفت. در شرايط سخت اقتصادي همواره پدران به عنوان ستون خانواده نقطه قوت ساير اعضاي خانواده هستند. در نبودشان هم حضورشان حس مي‌شود و مايه دلگرمي است. همه به ياد داريم كه در كودكي خود بارها چشم از خواب‌ گران باز كرديم و پدرمان زودتر روز را آغاز كرده بود تا خانواده و آسايش آن را پاس بدارد. امنيت خانواده با حضور پدر دوچندان است، در كنار محبت مادر كه كانون خانواده را گرم نگه مي‌دارد، حضور پدر پشتوانه‌اي است كه تلاش فرزندان را در پيشرفت ما تضمين مي‌كند و تلنگرش در لايه‌هاي زندگي گرانقدر است. اطمينان به خداوند روزي ده را بايد از پدر آموخت كه با دستان خالي بيرون مي‌رود و با دستان پر از رحمت و نعمت الهي برمي‌گردد تا نيازهاي خانواده را برآورده كند تا كم و كسري احساس نشود، از نزديك خانواده را به همسر  مي‌سپارد و از دور خانواده را به لطف الهي مي‌سپارد، در كسوت پدري دوست صميمي اعضاي خانواده است، به همين منظور بسياري از صاحب‌نظران معتقدند كه رابطه پدر با اعضاي خانواده بهترين رابطه دوستي است و بايد آن را تقويت كرد.
گاه حرف نمي‌زند و فقط با نگاهش خانواده را سامان مي‌بخشد. كودك كه بودم از پدرم سؤال ‌كردم چرا خداوند دو دست به انسان داده است. پدرم با مهرباني و با زبان كودكانه جوابم داد كه يك دست را پدر دستگيري مي‌كند و دست ديگر را مادر. از آن زمان پي بردم كه پدر و مادر دو بال يك فرشته هستند تا فرزندان را به سر‌منزل مقصود يار برسانند. چه زود گذشت اين ايام و حالا فقط نگاه پدرم است كه مرا به آينده پيش رو سوق مي‌دهد.
تجربه‌اش را همچون همه دارايي‌اش و جواني‌اش خرج تك تك افراد خانواده كرده است.
دلگير مي‌شوم وقتي در را باز مي‌كنم و او را نمي‌بينم و اين انتظار مرا به ياد كودكان يتيم و بدون پدر مي‌اندازد كه چشم انتظار پدر خود علي(ع) هستند.
فراموش نمي‌كنم وقتي هست همه چيز هست و وقتي نيست مادر است كه نقش پدر را هم بر عهده مي‌گيرد تا جايش را پر كند. حالا هستند كودكاني كه پدران‌شان در دفاع از حرم و حريم از همه چيز خود گذشتند تا ناموس، ميهن، دين و خانواده را حفظ كنند. تصاوير كودك شير‌خوار و كودكاني كه قاب عكس پدران خود را بغل كرده‌اند به ناگه مرا به وصيت‌نامه اين دلاورمردان عرصه عشق و ايثار مي‌كشاند كه به فرزندان خود سفارش مي‌كنند در راه اسلام و حفظ خانواده تلاش كنند تا فرد مفيدي باشند براي جامعه، سرافرازي خود را در تربيت فرزندي صالح مي‌بينند و به آنان اميد مي‌دهند كه هميشه و هميشه در كنار آنها هستند.
قدر بدانيم راه اينان را كه رهروانه راه نشان‌مان مي‌دهند، پاسخ ماندگار به دشمنان دين و ميهن مي‌دهند و محبت ماندگار به اعضاي خانواده، به كم قانع هستند و زياد تلاش مي‌كنند تا چراغ خانه روشن بماند، وجودشان همچون شمع آب مي‌شود تا فرزندان رشد كنند. سختي روزگار را بايد در پينه دستانشان احساس كرد كه بي‌هيچ منتي از خداوند شاكر نعمت‌ها و روزي خانواده هستند.
روز پدر مبارك
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار