کد خبر: 749460
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0038y4
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
"حلال منفور" ویژه نامه تحلیلی طلاق از سوی روزنامه جوان منتشر شد.
به گزارش جوان آنلاین، این ویژه نامه در 120 صفحه و با زاویه ای تحلیلی از منظر دینی، روانشناختی، جامعه شناختی، سینما و ادبیات منتشر شده است.

گفتگو با عالمان دینی، جامعه شناسان و روانشناسان به قصد گشودن پنجره هایی برای رؤیت دقیق تر یکی از مهم ترین چالش های اجتماعی و فرهنگی جامعه ایران از اهداف انتشار این ویژه نامه بوده و تلاش شده است منظرهای تازه ای به روی بحث گشوده شود.

گفتگوی مفصل با آیت الله دکتر روح الله قرهی دانش آموخته فلسفه و فقه و از اندیشمندان دینی در تحلیل پدیده "ذواقی" یا تنوع طلبی از مطالب آغازین این ویژه نامه است.

گفتگو با دکتر مهدی منتظر قائم، دکتر سید حسن حسینی و دکتر مسعود کوثری از جامعه شناسان برجسته ایرانی در تحلیل آنچه در این سال ها بر سر خانواده ایرانی آمده و پدیده طلاق را به امری سهل الوصول تبدیل کرده از دیگر مطالب ویژه نامه "حلال منفور" است.

مصاحبه با روانشناسان در واکاوی ریشه ها و دلایل روانشناختی فروپاشی خانواده ها در ایران و روابط شکننده بین زوجین، بخش قابل توجهی از صفحات این ویژه نامه را به خود اختصاص داده است.

در بخش دیگری از این نشریه با پوران درخشنده و ابوالفضل جلیلی، دو کارگردان ایرانی درباره انعکاس خانواده و پدیده طلاق در سینمای ایران مصاحبه شده است.

در مطلبی با عنوان "ماجرای آن زن که گفت می خواهم بروم دنبال کشف عشق" به تحلیل یک ضعف رسانه ای در مواجهه با واکاوی پدیده های اجتماعی از جمله طلاق اشاره و بر این موضوع تکیه شده است که چگونه رسانه های ما در دام کلی گویی می افتند و علت هایی را برای پدیده طلاق عنوان می کنند که عملا گرهی از این پرونده قطور اجتماعی و فرهنگی باز نمی کند و این که با وجود فراگیری و سیر تصاعدی پدیده تکان دهنده طلاق در جامعه ایران، هنوز درک و مفاهمه و تحلیل های دقیقی از این پدیده ارائه نشده و رسانه های ما چند گام از تعقیب این پدیده مهم عقب مانده اند.

گفتنی است ویژه نامه تحلیلی "حلال منفور" در چندین سرفصل از جمله رابطه اخلاق زیستی با پدیده طلاق، طلاق از نگاه جامعه شناسان، اتاق مشاور، طلاق روی پرده سینما، طلاق در شبکه های مجازی و ... به علاقمندان و صاحبنظران ارائه شده است.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار