ضرورت ایجاد ارتباط فرهنگی بین ملت ها
کد خبر: 724202
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0032Og
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۳
نماینده ولی فقیه در لرستان:
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که با تاکید بر ضرورت ارتباط فرهنگی بین کشورها گفت: ارتباط فرهنگی بین کشورها کمتر از ارتباط اقتصادی نیست.
بهروج

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، در دیدار با 'پیتر تیلر' سفیر سوئد که در دفتر امام جمعه خرم آباد برگزار شد، با بیان این که عملکرد گروه های تروریستی به نام اسلام و با حمایت قدرت های جهانی، چهره ناموجهی از اسلام را در دنیا نشان داده است، گفت: اعمال این گروه های تروریستی در اسلام به شدت منفور و طرد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با بیان این که چهره واقعی اسلام، صلح و برابری است، بیان داشت: ارتباط با علمای دین می تواند چهره صحیحی از اسلام را نشان دهد.

وی از نوع نگاه اروپا نسبت به اسلام ابراز نگرانی کرد و گفت: نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا در ارتباط با نشان دادن چهره واقعی اسلام بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه با تأکید بر ایجاد روابط فرهنگی میان ملت ها اظهار داشت: اهمیت روابط فرهنگی کمتر از اهمیت روابط اقتصادی نیست.

وی خاطرنشان کرد: همکاری ایران و سوئد در مسائل فرهنگی و ارتباط مراکز فرهنگی از جمله کتابخانه ها، دانشگاه ها و مؤسسات فرهنگی مردم نهاد، توسعه فرهنگی مطلوبی میان دو کشور ایجاد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی فرهنگ را پایه و اساس هر نوع پیشرفت از جمله پیشرفت های اقتصادی بیان کرد و ادامه داد: تبادل محصولات فرهنگی دو کشور و نتایج پژوهش ها و فعالیت های فرهنگی، در تقویت این روابط مؤثر است.

وی در ادامه یادآور شد: روابط میان ایران و سوئد چندین قرن در سطح بالایی بوده است و این ارتباط باید تقویت شود.

امام جمعه خرم آباد با بیان این که سوئد از جایگاه ویژه ای در میان کشورهای اروپایی برخوردار است، افزود: تجربه مثبت سوئد در زمینه مشارکت مردم در اقتصاد برای ما ارزشمند است.

وی با بیان سرمایه های موجود در سوئد خاطرنشان کرد: در سوئد با وجود منابع طبیعی، کاغذ و جنگل، اقلیم ایران و تجربیات ساخت نیروگاه و سدسازی ایران شرایط مطلوبی برای همکاری وجود دارد.

گفتنی است، سفر سفیر سوئد در لرستان به منظور بررسی و شناسایی فرصت ها و ظرفیت های استان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار