پرداخت زکات موجب کاهش فقر در جامعه می شود
کد خبر: 723482
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0032D4
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷
دبیر ستاد احیای زکات لرستان:
دبیر ستاد احیای زکات لرستان وجود فقر را از مسائل مهم جامعه بیان کرد و گفت: پرداخت زکات نیز از راه های مبارزه با فقر در جامعه است.
بهروج

 حجت الاسلام مهدی ورمزیار، دبیر ستاد احیای زکات لرستان، ظهر امروز در همایش طلایه داران تبلیغ استان زکات را از مسائل مهم جامعه دانست و گفت: انتظار می رود ﻣﺒﻠﻐﺎن اعزامی به ﻣﻨﺎطﻖ ﻣﺤﺮوم و روﺳﺘﺎها اﻓﺰون ﺑﺮ اﻧﺠﺎم وظﺎﯾﻒ ﺧﻮیش، ﺗﺒﯿﯿﻦ ﻓﻠﺴﻔﻪ زﮐﺎت در دﯾﻦ اﺳﻼم را ﻧﯿﺰ در دﺳﺘﻮر ﮐﺎر ﺧﻮد ﻗﺮار دھﻨﺪ.

وی با بیان این که هدف اسلام از تشریع زکات کم کردن فاصله های بین فقرا و ثروتمندان است، افزود: پرداخت زکات از راه های مبارزه با فقر است.

حجت الاسلام ورمزیار با بیان این که یک میلیون و 500 هزار نفر توانایی پرداخت زکات فطره در استان را دارند، عنوان داشت: اگر این افراد زکات را پرداخت کنند بسیاری از مشکلات فقرا برطرف می شود.

وی با بیان این که پرداخت زکات بسیاری از اجتماعی را کاهش می دهد، تصریح کرد: پرداخت زکات از راه های تعدیل کننده ثروت و از بین برنده بسیاری از مفاسد است.

دبیر ستاد احیای زکات با اشاره به این که پاک های پرداخت زکات فطره تهیه شده است، افزود: این پاکت ها به موقع در بین شهرستان ها و روستاها توزیع خواهد شد.

وی با تأکید بر همکاری مبلغان و آگاه سازی مردم از پرداخت زکات عنوان داشت: زکات فطره هر روستایی را در جهت برطرف کردن مشکلات آن روستا هزینه خواهیم کرد.

حجت الاسلام ورمزیار با اشاره به این که 30 حدیث با محوریت موضوع زکات چاپ شده است، از مبلغان اعزامی خواست مسابقه حدیث را بین آحاد مردم منطقه تبلیغی خویش برگزار کنند.

وی در ادامه با یادآوری به این که هزار و 500 یتیم در استان لرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مبلغان اعزامی در این راستا سخنرانی داشته باشند و فرم های سرپرستی ایتام را در اختیار افرادی که قصد حمایت از ایتام را دارند، بگذارند.

دبیر ستاد احیای زکات لرستان افزود: حامیان ایتام می توانند به عنوان پدران معنوی با ایتام در ارتباط باشند و از شرایط آنان اطلاع داشته باشند.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار