میزبانی 21 مسجد در اسلامشهر برای پذیرایی از معتکفین
کد خبر: 714881
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002zyL
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر خبر داد:
حجت الاسلام علی کنگر لو گفت : 21 مسجد در سطح شهرستان اسلامشهر برای پذیرایی از 3000 نفر متعکف این شهرستان آماده شده است .
محمدرضا عباسی

 حجت الاسلام علی کنگر لو اداره تبلیغات اسلامی  شهرستان اسلامشهر ، صبح امروز در گفتگویی با خبر نگاران اظهارداشت : همزمان با  فرارسیدن  ایام البیض و برگزاری مراسم معنوی اعتکاف تعداد 21مسجد در سطح این شهرستان برای پذیرایی نمودن از معتکفین  آماده ارائه خدمات شده اند.

کنگر لو افزود:  ماه رجب و ایام البیض فرصتی است تا ،مومنین  به درگاه خداوند  با حضور در مساجد و دل کندن از دنیای مادی ،به مدت 3 شبانه روز  با معبود خود خلوت کرده ، معتکف شده و به عبادت بپردازد .

وی بیان داشت :در طی چند سال اخیر که به این سنت معنوی بیشتر پرداخته  می شود ، اقشار مختلف مردم  بویژه جوانان با حضو درمساجد و انجام  راز و نیاز با خالق خود  ، سعی می کنند تا زاد و توشه معنوی  برای خود ذخیره نمایند و برای سال آتی خویش  برنامه ریزی ویژه ای  داشته باشند.

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اسلامشهرتاکید کرد: امسال  پیش بینی می کنیم که ، با توجه به اینکه ایام اعتکاف قبل از زمان برگزاری امتحانات   مدارس می باشد ، حضورجوانان را در این مراسم  بیشتر از سنوات گذشته شاهد خواهیم بود.

کنگر لو گفت : در سال گذشته بالغ بر 3000 نفر در این مراسم معنوی  شرکت نمودند که امسال مساجد آماده پذیرایی بیش از این تعداد  معتکف در اقصی نقاط شهرستان اسلامشهر  هستند .

وی با اشاره به برنامه های  در نظر گرفته در ایام  ، تصریح کرد: برگزاری حلقه های معرفتی  با موضوعات  عفاف و حجاب ، ولایت ، ایثار و شهادت ، مسائل اعتقادی و رفع ابهامات و شبهات دینی  و... از جمله برنامه هایی است که در سطح این مساجد برای معتکفین بزرگوار اجرا خواهد شد .

این مقام مسئول  اذعان داشت : با توجه به اینکه  در زمان اعتکاف  ، مومنین بیشتر در مساجد خلوت کرده تلاش می کنند که به صورت انفرادی  با معبود خود راز و نیاز نمایند ، به گونه ای برنامه ریزی شده که برنامه های جانبی مانع از این  فرصت عظیم معنوی نشود و در زمانهای استراحت و اوقات فراغت  معتکفین اجرا گردد .

وی تاکید کرد : برگزاری مراسم ختم قرآن و اصلاح قرائت نماز ، سخنرانی اندیشمندان و علما  و برگزاری جشن میلاد  و برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی ، مسابقات خاطره نویسی و دلنوشته های معنوی معتکفین  نیز از جمله برنامه هایی است که در طی روزهای برگزاری مراسم اعتکاف اجرا خواهد شد .

رئیس  تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهرگفت : ثبت از علاقمندان به حضور در مراسم معنوی اعتکاف از امروز آغاز شده و متقاضیان می توانند تا زمان تکمیل شدن ظرفیت با مراجعه به مساجد منتخب  در بخشهای اسلامشهر، واوان  ، چهاردانگه ،احمد آباد مستوفی  که با نصب نر و تبلیغات در سطح شهرستان  مشخص شده اند ، ثبت نام نمایند و یا در صورت نیاز با شماره 56355252  سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر تماس حاصل نمایند .

کنگر لو خاطر نشان کرد : برای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اعتکاف ارگانها و نهادهای شهرستان و خیرین  ارجمند ،  کمک های شایانی  را داشته اند که جای دارد  از زحمات آنها تشکر و قدر دانی نمایم چراکه  ، این  سازمان  توانایی برگزاری این مراسم از سوی این اداره امکان پذیر  نمی باشد و بدون شک باید هزینه های سنگینی به معتکفین تحمیل می شد .

قابل ذکر است که پیام اعتکاف گشت و گذاری است در کوچه پس کوچه های درون و گشتن در دنیای تو در توی دل و شناختن خود و مجاهده با نفس. روزهای اعتکاف، روزهای انس با پروردگار و بریدن از غیر و پیوستن به یار است. ایام اعتکاف، اهل عبادت را عید حضور است و اهل غفلت را روزنه ای به سوی نور. البته بهترین زمان برای اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان و روزهای سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب است که در کشور ما، اعتکاف در سه روز ماه رجب رواج دارد و این سه روز، از چند جهت دارای اهمیت است؛ اول اینکه ماه رجب، ماه حرام است و مطابق روایات، اعتکاف در ماه های حرام از فضیلت بیش تری برخوردار است و دوم اینکه روزه در ماه رجب فضیلت خاصی دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی