ملت ایران حاضر نیستد عزت خود را به پای کسی بریزند
کد خبر: 704552
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002xHk
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰
در برگزاری کنگره فخر نور در لرستان؛
رییس قوه قضاییه با بیان این که عزت و استقلال امروز کشور مرهون خون شهدا و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است، گفت: دشمنان بدانند ملت ایران حاضر نیستد عزت خود را به پای کسی بریزند.
بهروج
آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه، در کنگره فخر نور در خرم‌آباد با بیان این که هیچ کلامی بالاتر از کلام حق نیست و هیچ قولی صادق‌تر از قول حقانیت و خداوند نیست، گفت: حقیقت انسانی یک حقیقت والاست.
 آیت‌الله لاریجانی با بیان این که سخنان خداوند مزاح نیست و خداوند به آسمانی که برگردانده و زمینی که دارای شکاف است قسم یاد می‌کند، عنوان داشت: کلام او کلامی است که بین حق و باطل فاصله ایجاد کرده است.
 وی با بیان این که قول خداوند حق محض است و در آن هیچ لغوی وجود ندارد، خاطرنشان کرد:  یقین و توجه به حقیقت خداوند یک امر ضروری است.
 رییس قوه قضاییه یادآور شد: امروز به اتکای خون شهدا و بصیرتی که مردم در 22 بهمن از خود نشان دادند، بار دیگر به وزارت آمریکا و رییس‌جمهور آمریکا می‌گوییم که شما هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید و آن زمان که افرادی این کشور را فروخته بودند دیگر تمام شده است.
 آیت‌الله لاریجانی یادآور شد: امروز مردم ما حاضر نیستند که عزت خود را به پای کسی بریزند، زیرا ملت ایران، ملتی شکست‌ناپذیرند که یک بار در هشت سال دفاع مقدس اقتدار خویش را به خوبی نشان داده‌اند.
 وی با اشاره به رسیدگی به پرونده‌های کسی که بر جریان فتنه تأثیرگذار بوده است، اظهار داشت: رسیدگی به این پرونده‌ها حق و وظیفه‌ای بر گردن ماست.
 رییس قوه قضاییه با بیان این که کسانی که بساط فتنه را در کشور باز کردند، می‌خواستند بدانند که با این کار، راه برای اجانب باز می‌شده است، افزود: ما اعتقاد داریم رسیدگی به پرونده فتنه‌گران باید تحت ضابطه شرعی و قانونی باشد.
 وی با بیان این که وزارت امورخارجه آمریکا باید بداند توصیه‌های نابه جای آنها برای ما یاوه‌گویی است، خاطرنشان کرد: ما مسیری را که تا امروز طی کرده ایم ادامه می دهیم چرا که یک مسیر دقیق قانونی و حقوقی بوده است.
 آیت‌الله لاریجانی پیشرفت‌های علمی و استقلال سیاسی کشور را وامدار خون شهدا بیان کرد و افزود: عزت و استقلال این کشور به اتکای بصیرت و خون شهدا ماندگار است و ملت اجازه این گونه دخالت‌ها را به هیچ دشمنی نمی‌دهد.
 وی با اشاره به این که رهبری با تکیه بر مجاهدت‌های شهدا، مسیر روشن را برای مردم ایجاد کرده است، بیان داشت: امام راحل با خون همین شهدا راه اتکا به نفس، خودشناسی و عزت نفس را برای ما ایجاد کرده است.
 رییس قوه قضاییه با اشاره به پیروزی کشور در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق خاطرنشان کرد: اتحاد ملت ایران مهم ترین عامل پیروزی دوران دفاع مقدس بود.
 آیت‌الله لاریجانی خطاب به دشمنان گفت: دشمنان بدانند ملت ایران مردمی نیستند که زرق و برق دنیا چشمان آنها را پر کرده باشد و هرگز شکست نمی خورند.
 شهیدان رحیمی نقش فراوانی در خدمت به انقلاب داشتند
 علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در پیامی به کنگره فخر نور که به مناسبت بزرگداشت شهدای روحانی لرستان در خرم آباد آغاز شد، با بیان این که استان سلحشور و قهرمان خیز لرستان کانون تجلی و پایمردی مردم استان است، گفت: این مردم بی ادعا در طول تاریخ شجاعت و وفاداری خویش را در دفاع از ارزش های نظام جمهوری اسلامی در تمامی عرصه ها و صحنه ها به اثبات رسانده اند.
 وی با بیان این که شکوفایی شجره طیبه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یکی از رخدادهای مهم در جهان است، افزود: شکوفایی انقلاب در ایران تحولات شگرفی را به دنبال داشت.
 لاریجانی بیان داشت: این شکوفایی موجب بروز موج بیداری اسلامی و آزادی خواهی در بین سایر ملل دیگر گردید که این امر حاصل جانفشانی، ایثار و از خود گذشتگی چهره های درخشان و ارزشمند ملت شریف ایران است.
 
رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت سرافراز ایران با اتکا به قدرت ایمان و توکل به خداوند توانستند از آرمان های انقلاب دفاع کنند و در برابر تهدیدات و تحریم های دشمنان ایستادند.
 وی با بیان این که که وجود چهره های درخشان روحانی، دینی و انقلابی در لرستان همواره مثال زدنی و برجسته بوده است، عنوان داشت: شهیدان سید نورالدین و سید فخر الدین رحیمی دو شخصیت برجسته استان هستند.
 رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که شهیدان رحیمی تربیت یافته خاندان روحانی و مکتب اهل بیت(ع) هستند، خاطرنشان کرد: هدایت و طلایه داری این روحانیان بزرگ زمینه ساز حضور درخشان و همراهی مردم لرستان با انقلاب و آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب بوده است.
 لاریجانی تصریح کرد: این دو شهید بزرگوار با برگرفتن از علوم و معارف دینی و مکتبی به چهره هایی متعهد و مبارز تبدیل گشته و توانستند نقش فراوانی در خدمت به انقلاب و نظام ایفا کنند.
 وی بیان داشت: شهیدان سید نورالدین و سید فخر الدین رحیمی با انجام اقدامات تشکیلاتی، تدریس و تبلیغ علوم اسلامی منشأ اثرات و خدمات فراوانی در پیشبرد اهداف نظام در استان لرستان بوده که سرانجام نیز در راه خدمت به مردم به شهادت رسیدند.
 لاریجانی با بیان این که نقش شهیدان سید نورالدین و سید فخر الدین رحیمی را در ترویج اصول دینی، روش های مبارزه با ظلم، عصیان گری، دفاع از حق و حقیقت در میان مردم غیور لرستان مثال زدنی است، یادآور شد: شایسته و متبرک است که می توان از این دو شهید بعنوان فخر لرستان و مظهر درخشندگی در این خطه نام برد.
 وی برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا فرصت مغتنمی در راستای بازخوانی، تبیین شخصیت، وجوه فکری و اعتقادی شهدا دانست و افزود: سلام و دورود خداوند بر همه شهیدان بزرگوار ملت ایران، دورود و رحمت خداوند به تمامی شهیدان سرافراز استان لرستان و سلام و رحمت خداوند به شهیدان سید فخر الدین و سید نور الدین رحیمی که با نثار خون خویش صلابت و پایمردی مردم را به جهانیان نشان دادند.
 شجاعت و شهامت از ویژگی های بارز شهیدان رحیمی است
 حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، در کنگره فخر نور که با حضور رییس قوه قضاییه،‌ معاونان وی، استاندار لرستان و نمایندگان مجلس در خرم آباد برگزار شد، گفت: حضور آیت‌الله لاریجانی در خرم‌آباد برای ما بسیار خوشحال کننده است.
 وی با بیان این که در جبهه عملی علما و روحانیان معلمان اخلاق، تربیت‌کنندگان تقوا و پروش‌دهندگان استعدادهای مردم بودند، عنوان داشت: شخصیت‌های روحانی بزرگی در تاریخ داریم که همواره به نیکی از آنها یاد می‌شود.
 حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با اشاره به این که سید محمد مجاهد یکی از این شخصیت‌ها بوده که در برابر دشمنان لباس رزم بر تن کرده است، افزود: علما و روحانیان همواره در جبهه دفاع و رزم پیشتاز امر جهاد و شهادت بوده اند.
 امام جمعه خرم آباد تأکید کرد: آشنا کردن جوانان به ویژه نسل جوان با فعالیت‌ها و نقش‌آفرینی روحانیان امری ضروری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 وی با بیان این که شخصیت‌هایی همچون میرزای شیرازی در عرصه جهاد علمی، عملی و دفاعی گام برداشته‌اند که سرآمد همه نهضت‌های طول تاریخ نهضت امام بوده که انقلاب اسلامی ایران را به وجود آورده و نظام جمهوری اسلامی را مبتنی بر اصل ولایت فقیه بنیانگذاری کرده است، تصریح کرد: ایشان توانستند حکومت دو هزار و 500 ساله حکومت شاهنشاهی را نابود کنند.
 نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که شهیدان رحیمی از شهدای گرانقدر استان لرستان بوده‌اند، خاطرنشان کرد: شجاعت، شهامت، قاطعیت و صراحت از ویژگی‌های شهیدان رحیمی بوده است.
 وی ابراز داشت: تعهد، تقوا و اخلاص در وجود همه شهیدان به ویژه این دو شهید بزرگوار به خوبی دیده می‌شود.
 برگزاری کنگره شهیدان رحیمی یادآور پیام شهدا است
 هوشنگ بازوند، استاندار لرستان، در کنگره فخر نور که با حضور رییس قوه قضائیه در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: تاریخ استان لرستان سراسر افتخار از یاد و نام شهیدانی همچون سیدفخرالدین و سیدنورالدین رحیمی است.
 وی با بیان این که هدف از برگزاری این همایش‌ها و اجتماعات معنوی، تکوین و تجلیل از مقام شامخ شهدا است، تأکید کرد: نباید از این گونه اقدامات جلوگیری کنیم.
 بازوند انتقال ارزش‌های شامخ شهدا به نسل جوان جامعه را امر ضروری دانست و افزود: آحاد مردم جامعه و مسؤولان نباید اجازه دهیم یاد شهدا فراموش شود.
 استاندار لرستان با بیان این که شهدا در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه به درستی عمل کرده و در عرصه‌های گوناگون یار و یاور رهبری بوده‌اند، اظهار داشت: ما باید این گونه شخصیت‌ها را به درستی به نسل جوان و نسل پرسشگر معرفی کنیم.
 وی در ادامه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را از دیگر اهداف برگزاری این همایش ها بیان کرد و عنوان داشت: برگزاری کنگره شهیدان رحیمی یادآوری پیام شهدا است.
 استاندار لرستان با بیان این که نقش روحانیت در حفاظت از اصالت نظام، آرمان‌های انقلاب و دفاع از ولایت فقیه بر کسی پوشیده نیست، تأکید کرد: ما باید حرکت در مسیر آرمان‌های شهدا را تکلیفی بدانیم که هیچ‌گاه بر کسی ساقط نمی‌شود.
 وی در ادامه تصریح کرد: روحانیان در عرصه‌های گوناگون اقدامات بزرگی انجام داده و همواره یار و یاور رهبری بوده‌اند.
 بازوند با اشاره به این که استان شهیدپرور لرستان شش هزار و 350 شهید دلاور را تقدیم انقلاب کرده است، افزود: هر کدام از این افراد صاحب نشان دلاوری، دین خود را به این انقلاب ادا کرده‌اند.
 وی با اشاره به این که لرستان شهیدانی همچون آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله کمالوند و شهیدانی همچون سیدنورالدین و فخرالدین رحیمی را تقدیم این انقلاب کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که رهبر معظم انقلاب از سید رحیمی به عنوان سیدی از لرستان و مبارز یاد کرده است.
 
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار