کد خبر: 657153
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶
هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در جریان یک مصاحبه با اشتباه گرفتن نام احزاب سیاسی انگلیس، گاف داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه رادیویی بی.بی.سی به اشتباه گفت که حزب محافظه کاران و حزب توریز (Tories) که نام دیگر حزب محافظه کار انگلیس است، دو حزب رقیب با یکدیگر در پارلمان این کشور هستند.

این در حالی است که در حقیقت این دو نام متعلق به یک حزب است و این اشتباه از آن جهت برای کلینتون خجالت‌آور است که وی وزیر امور خارجه سابق آمریکا بوده و می‌بایست نسبت به امور خارجه دانش وسیعی داشته باشد.

این در حالی است که احتمالا او برای کاندیداتوری خود در رقابت‌های ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا بر سر دوران تصدی خود بر وزارت امور خارجه تبلیغ خواهد کرد.

کلینتون در این مصاحبه در خصوص روابط ویژه میان انگلیس و آمریکا گفت: ما در روابط خود نه به یک زبان مشترک، بلکه به یک مجموعه ارزش‌های مشترک تکیه می‌کنیم.

او گاف خود را در این جمله مطرح کرد و گفت: در کشور ما مهم نیست که شما یک جمهوری خواه یا دموکرات باشید و صادقانه در کشور شما نیز مهم نیست که شما یک محافظه کار و یا از حزب توریز (Tories) باشید.

به رغم این اشتباه، کلینتون در مصاحبه‌ای که نیم ساعت بعد از آن انجام داد، اشتباه خود را تصحیح کرد و نام دو حزب سیاسی اصلی انگلیس را به درستی حزب محافظه کار و حزب کارگر ذکر کرد.

کلینتون همچنین در اظهارات خود درباره زندگی مشترکش با بیل کلینتون نیز صحبت کرد و گفت که بخشیدن بی‌وفایی وی انتخاب کاملا درستی از سوی او بوده است اما او به انتخاب زنانی که همسران خیانت‌کارشان را نمی‌بخشند نیز احترام می‌گذارد.

کلینتون تاکید کرد که بخشش یک انتخاب است اما او هرروز از بابت اینکه چنین انتخابی کرده سپاسگزار است.

او گفت: این تصادفی نیست که مذاهب و نویسندگان بزرگ درباره اینکه شخصی که می‌بخشد آزادتر و خوشبخت‌تر از شخصی است که بخشیده شده صحبت کرده‌اند.

کلینتون همچنین گفت که مدت نیم ساعتی که حمله نیروهای ویژه آمریکایی برای کشتن اسامه بن لادن، رهبر کشته شده القاعده را پیگیری می‌کرده، پراسترس ترین نیم ساعت زندگی‌اش بوده است.

کلینتون همچنین درباره ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: پوتین کسی است که تلاش می‌کند روسیه را به عقب برده تا بزرگی این کشور را دوباره به دست آورد در حالی که این کار برخلاف روسیه و همه دارایی‌ها و استعدادهای مردمش است و باعث پیشرفت آن نمی‌شود.

کلینتون گفت که پوتین تمایل دارد اراده خود را در درجه اول بر مردم روسیه و پس از آن بر مردم مجاور مرزهای روسیه همانطور که ما در مورد اوکراین و گرجستان و دیگر کشورهای همسایه روسیه دیدیم تحمیل کند.

کلینتون افزود: من فکر می‌کنم که باید شما برای تعامل با پوتین، قدرتمند و صبور باشید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار