تصاوير | جشن غدیر در بیت الزهرا(س)
کد خبر: 617449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002acr
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱
مراسم جشن عید بزرگ غدیر با حضور جمع زیادی از شیفتگان امیرالمومنین(ع) در بیت الزهرا برگزار شد.
به گزارش عقیق، در این مراسم پرشور پس از سخنرانی حجت الاسلام ملکی، حاج ابوالفضل بختیاری و حسن حسینخانی مدیحه سرایی کردند. پایان برنامه نیز با سخنان و دعای حاج منصور ارضی همراه بود.
در ادامه بخش های کوتاهی از سخنان حاج منصور ارضی را می خوانید.


ای بر همه اولیا ولی ادرکنی

ای سرخفی، نور جلی ادرکنی

ای مظهر غیرت و فتوت حیدر

یا حضرت مرتضی علی

***

صدشکر علی بر همه مولا شده است

مهرش به دل خسته ما جا شده است

ابلاغ غدیر دست احمد بوده

اثبات غدیر خون زهرا شده است

·     *  در دعایی که برای تقویت حافظه و محکم شدن روح است که همه هم شنیده اید گفته شده " سبحان من لا یعتدی علی اهل مملکته" امیرالمومنین می فرماید منزه است پروردگاری که کسی بتواند به اهل مملکتش تعدی و دست اندازی کند.

·      * در جای دیگری می فرماید " سبحان من لایؤخذ اهل الارض بالوان العذاب" منزه است آن خدایی که کسی بتواند اهل او را عذاب کند. مولا همه این دلایل را می آورند که بفرمایند خدا رئوف و رحیم است. یعنی هرکس ظلم کند به خودش کرده است.

·       *پس این تعدی ها چیست؟ شما در همه این ستم هایی که به اهل بیت(ع) شد جایی شنیده اید که بگویند به ما ظلم شده است و به خدا اعتراض کنند. فقط یک زبان همه این ظلم ها را تفسیرکرد وآن هم زبان زینبی بود که فرمود "ما رایت الاجمیلا".

·      * کلام امیرالمومنین(ع) را حضرت زینب تفسیر کرد. آتش، خیمه ها، شلاق، آن همه سرها به نیزه چطور می شود زیبا دید؟ غیر از اینکه او زبان علی است. وجود علی است. چشم علی است. آنچه می بیند زیباست.

·        * گودال غدیر را چه کسی باید زنده کند؟ چه گودالی باید جایگزین گودال غدیر شود تا مردم راه را گم نکنند. چون گم کردند. چون حضرت فرمود ارتد الناس بعد النبی الا ثلاث. حضرت سیدالشهدا چه راهی را باید ترسیم کند از گودال کربلا تا گودال غدیر. آن وقت در این گودال غدیر برائت بیشتر از تولاست. پیغمبراسلام(ص) اول نفرین کننده انحراف از خط امیرالمومنین است. می فرماید لعنت خدا بر هر کسی که انحراف ایجاد کند از این خط.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار