استاد در آموزش و آگاه سازي مناطق آلوده به مين
کد خبر: 613793
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002Zft
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۸
مشاور منطقه ای در آلودگی سلاحي كميته بين الملي صليب سرخ :
سعید استوان پور

 به گزارش خبرنگار جوان آنلاین "پير هاكون بريفيك"اظهار داشت:عملكرد جمعيت هلال احمر استان را در امر آموزش و آگاه سازي ساكنين مناطق آلوده به مين حرفه اي ودر سطح عالی می باشد.

در این بازدید که از منطقه آلوده به مین شهرستان اشنویه صورت گرفته بودمديرعامل جمعيت هلال احمر استان آذربايجان غربيبا اشاره به وسعت برنامه هاي صورت گرفته گفت: اطلاع رساني و آموزش همگاني در مناطق آلوده به مين و مواد منفجره به جا مانده از جنگ تحميلي همراه با برگزاري كلاس ها و كارگاه هاي متعدد و آموزش هاي صورت گرفته در سطح مناطق آلوده را بسيار مثبت اعلام کرده وافزود: كاهش چشمگير آمار تلفات و حوادث ناشي از انفجار اين مواد منفجره دليلي اصلی اقدامات پیشگیرانه می باشد.

وي كاهش آمار تلفات و حوادثي از اين دست را نتيجه هم افزايي و تعاملات خوب صورت گرفته بين مركز مين زدايي كشور، سازمان بهزيستي و اداره آموزش و پرورش با جمعيت هلال احمر استان دانست و افزود: با تكيه بر تجربيات بدست آماده در اين مدت و همچنين سابقه برگزاري كلاس هاي امداد و نجات و كمك هاي اوليه براي فرستادگان كشور عراق، اين جمعيت آمادگي لازم را براي برگزاري كلاس هاي "آگاهي بخشي از خطرات مين و مواد منفجر نشده" و "زندگي امن در كنار مين" را براي كشور هاي همسايه بالاخص عراق را دارا مي باشد.

در اين نشست "مشاور منطقه ای در آلودگی سلاحي كميته بين الملي صليب سرخ" با ابراز خوشحالي از حضور خود در جمع اعضاء هلال احمر استان آذربايجان غربي، بازديدهاي به عمل آمده و مشاهده گستردگي فعاليت صورت گرفته گفت: كميته بين الملي صليب سرخ از مشاهده چنين فعاليت هاي سازنده اي بسيار خرسند است و در آينده نزديك سطح فعاليت هاي خود را با اين جمعيت عامل المنفعه گسترش خواهد داد.

"پير هاكون بريفيك" فعاليت هاي جمعيت هلال احمر استان آذربايجان غربي را بزرگ خواند و افزود: تعداد مين ها و حجم آلودگي در كشور ايران قابل مقايسه با كشورهايي چون عراق و افغانستان است؛ با اين وجود حجم كار صورت گرفته و فعاليت هاي جمعيت هلال احمر استان آذربايجان غربي فراتر از انتظار و حرفه اي بوده است.

گفتني است در اين نشست از كيف ويژه طرح "آگاهي از مين و خطرات مهمات منفجر نشده" كه به طراحي جمعيت هلال احمر استان آذربايجان غربي بوده است رو نمايي شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار