کد خبر: 496214
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۰
با استفاده از توان فني متخصصان در شرکت ملی حفاری انجام شد

بازسازی کامل و ارتقای چهار دستگاه پمپاژ سیمان و اسید ( پمپ تراکت) ناوگان مدیریت عملیات خدمات فنی شرکت ملی حفاری با همیاری و همکاری واحد نگهداری وتعمیرات این شرکت ، شش پیمانکار و با استفاده از توانمندی های داخلی در کمتر از یک سال تحقق یافت و پس از آزمایش های میدانی برای خدمات دهی در اختیار اداره کل سیمان و انگیزش چاه قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، در آیینی که به این منظور با حضور مدیران و کارکنان مدیریت خدمات فنی و تعمیرات و نگهداری در کارگاه شماره ۶ شرکت ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد، گفت: هم افزایی میان مراکز علمی و پژوهشی، سازندگان داخلی و متخصصان و کارشناسان این شرکت، موجب خوداتکایی در این صنعت شده است.
مهندس حیدر بهمنی افزود: هم اکنون واحدهای صنعتی و شرکت های متعددی درکشور در زمینه ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و از جمله حفاری فعالیت دارند.
بهمنی اظهار کرد: کارآفرینی، ایجاد فرصت های شغلی تخصصی، رونق بخشی به صنایع و جلوگیری از خروج ارز از جمله دستاوردها و مزیت های توجه به ساخت داخل است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از دست اندرکاران پروژه بازسازی و ارتقا کیفی به موقع تجهیزات کاربردی در بخش خدمات فنی قدردانی کرد.
*كاهش هزينه ها بدست متخصصان داخلي
در این آیین مدیر نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت ملی حفاری با اشاره به این که انجام بازسازی و ارتقای این دستگاه ها برای نخستین بار با مشارکت کارکنان این مدیریت و بخش خصوصی صورت می گیرد، توضیح داد: این همکاری باعث شتاب بخشی در اجرای پروژه بازسازی تجهیزات شده است.
مهندس عبدالله ویسی آرا گفت: کاهش هزینه ها و انتقال دانش فنی به پیمانکاران استانی از مزیت های پروژه است که با توجه به دسترسی آسان و تبادل تجربه می تواند نقش مهمی در توانمند سازی پیمانکاران و ورود آنان به عرصه ساخت داشته باشد.
در ادامه رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران گفت: قیمت هر دستگاه پمپاژ سیمان و اسید بیش از ۱۵ میلیارد ریال است و تعمیر این تجهیز بین ۷ تا ۸ میلیارد ریال هزینه در بردارد در حالی که با انجام کار مشترک میان مدیریت نت و پیمانکاران داخلی و تامین کالا و مواد از سوی شرکت هزینه پرداختی به پیمانکاران به حدود ۳ میلیارد ریال تقلیل یافته است.
مهندس عبدالمجید دقایقی افزود: براساس توافق با پیمانکاران، پرداختی پیمانکار پس از انجام ۳ تا ۵ عملیات به وسیله دستگاه، پرداخت می شود که با توجه به امکان ارایه ۱۵مورد سیمانزنی یا اسید زنی در ماه، هر دستگاه به طور میانگین افزون بر یک هزار و۶۰۰ میلیارد ریال درآمد زایی دارد و در مدت کوتاه هزینه های صرف شده در این زمینه مستهلک خواهد شد.
وی اظهار کرد: تا پیش از این، تعمیرات این تجهیزات در کارگاه های شرکت انجام می شد که بخش عمده ای از وقت متخصصان شرکت که در بخش های عملیاتی باید به کار گرفته می شد را به خود اختصاص می داد.
دقایقی گفت: در یک دوره نیز کار به پیمانکاران داخلی سپرده شد که تحویل آن با تاخیر انجام می شد و گاهی مدت زمان آن از یک سال فراتر می رفت و با برنامه ریزی برای ارایه کار مشترک میان شرکت و پیمانکاران بخش خصوصی روندکار به نحوی است که بازسازی کامل ۴ دستگاه پمپ تراکت در مدت کمتر از یک سال با موفقیت انجام شد و با توجه به تجارب به دست آمده از این پس زمان بازسازی هر دستگاه به ۳ ماه کاهش خواهد یافت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار