کد خبر: 1238869
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
کانادا حریف راحت مردان اسکولانی
مشخص بود که حضور مسی مقابل اکوادور بهترین انتخاب نیست. لئو ۳۷ ساله با وجود اینکه اذعان داشت هیچ دردی ندارد، اما اعتراف کرد که می‌ترسد دوباره مصدوم شود و مشکلش بیشتر ذهنی بود
حامد قهرمانی

جوان آنلاین: آلبی‌سلسته برای رسیدن به فینال کوپا‌آمه‌ریکا و تکرار قهرمانی راه چندان سختی ندارد. آرژانتین برای تحقق این رؤیا بامداد چهارشنبه از ساعت ۳:۳۰ مقابل کانادا قرار می‌گیرد، حریفی که در همین مسابقات و در اولین بازی مرحله گروهی با نتیجه ۲ بر صفر طعم شکست مقابل مردان اسکالونی را چشیده است. 
به نظر نمی‌رسد آرژانتین کار چندان سختی برای رسیدن به فینال داشته باشد، مگر آنکه فوتبال یکی از آن بازی‌های تاریخی خود را مقابل چشمانمان قرار دهد و کانادا کاری کند کارستان و ستاره‌های آلبی‌سلسته را شکست دهد. مهم‌ترین سؤال مسابقه صرف‌نظر از پیش‌بینی نتیجه آن، حضور یا عدم حضور لیونل مسی، کاپیتان آرژانتین در میدان است. مسی در بازی مقابل شیلی دچار کشیدگی کوچکی در کشاله ران راست خود شده بود. او مقابل پرو بازی نکرد، ولی برابر اکوادور برگشت و ۹۰ دقیقه را به پایان رساند، اما او بیش از حد ایستا، بدون قدرت و سرعت انفجاری و با حداقل مشارکت دیده شد. علاوه بر این او اولین پنالتی تیمش در ضیافت پنالتی‌ها را هم از دست داد که بار دیگر توسط دیبو مارتینز نجات داده شد. 
مشخص بود که حضور مسی مقابل اکوادور بهترین انتخاب نیست. لئو ۳۷ ساله با وجود اینکه اذعان داشت هیچ دردی ندارد، اما اعتراف کرد که می‌ترسد دوباره مصدوم شود و مشکلش بیشتر ذهنی بود. در روز‌های اخیر مسی تمام تمرینات آلبی‌سلسته را در کنار هم‌تیمی‌هایش پشت سر گذاشته و هیچ احساس درد و مصدومیتی نداشته است. تصور می‌شود او بهتر از بازی با اکوادور برابر کانادا بازی کند، اما ابهام این است که مسی چند درصد آماده است. او قطعاً در فرم صددرصدی نیست و شاید این در فینال احتمالی به ضرر آرژانتین تمام شود. 
حالا باید دید اسکولانی برای این مسئله چگونه تصمیم‌گیری می‌کند. سرمربی آرژانتین خوب می‌داند که حضور در فینال و رویارویی با یکی از دو تیم آماده امریکای جنوبی، یعنی کلمبیا یا اروگوئه سخت‌ترین دیدار او در این مسابقات است. دیداری که او و تیمش را با چالشی جدی روبه‌رو می‌کند. بنابراین حضور مسی در فینال، حتی مانند حضوری که مقابل اکوادور داشت، برگ برنده آرژانتین محسوب می‌شود. از این‌رو تصور می‌شود که اسکولانی تیمش را مانند بازی مقابل پرو بدون مسی راهی میدان کند، چراکه بعید به نظر می‌رسد کانادا بتواند مقابل ستاره‌های پرانگیزه آرژانتین حرفی برای گفتن داشته باشد. 
قهرمانی در کوپا‌آمه‌ریکا می‌تواند روحیه مضاعفی برای مسی و آرژانتین باشد تا حتی به قهرمانی مجدد در جام جهانی هم فکر کنند. مسی برای قدرت‌نمایی دوباره در فوتبال جهان به این قهرمانی نیاز دارد، حتی اگر با روز‌های اوج خود فاصله زیادی داشته باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار