کد خبر: 1215309
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب باشکوه برگزار شد
انقلاب دیگر به سنی رسیده که حافظان و پاسداران آن و آن‌ها که پای کار آن می‌ایستند، جز در کتاب‌های درسی یا با تصاویر سیاه و سفید با آن آشنایی ندارند، اما نوری که انقلاب تاباند، نه در لابه‌لای اوراق کتاب‌ها می‌ماند و نه رنگ قدیمی دارد. تازه و روشن و روشنی‌بخش است. مردم ایران در چهل‌و‌پنجمین سالگرد انقلاب از روستا‌های دوردست تا خیابان‌های پایتخت برای انقلاب و امام کم نگذاشتند و هیچ چیز را بهانه نکردند، با آنکه بهانه کم نبود. زنده‌باد انقلاب و زنده‌باد مردم ایران
جوان آنلاین: ملت بزرگ ایران اسلامی با حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بار دیگر پای کار انقلاب آمدند و دوست و دشمن را شگفت زده کردند. دوستان شگفت زده شدند که چگونه و با وجود همه وسوسه‌های شیطانی دشمنان، ملت ایران همه رشته‌های آن‌ها را پنبه و با حضور خود اعلام کردند در پیگیری آرمان‌های انقلاب ۵۷ کم‌ترین تردیدی به خود راه نمی‌دهند و همچنان وفادار به امامین انقلاب‌اند. دشمنان هم از این رو حیرت زده و ناکام ماندند که به رغم بمباران رسانه‌ای و تدارک پیچیده‌ترین روش‌ها برای دلسرد کردن مردم، آن‌ها راه را گم نکردند و با شعار محوری «مرگ بر امریکا» پیام روشنی به اردوگاه خصم مخابره کردند. 
آن‌گونه که پیش بینی شده بود، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از ساعت ۹ صبح در شهر‌های کوچک و بزرگ ایران آغاز شد و عاشقان انقلاب در نقاط مختلف ایران به صحنه آمدند و شعار مرگ بر امریکا در سراسر ایران طنین انداز شد. این مراسم به صورت همزمان در ۱۴۰۰ بخش و شهرستان و بالغ بر ۳۵ هزار روستای کشور برگزار شد و بیش از ۷ هزار و ۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد مهم را پوشش دادند. در تهران نیز راهپیمایان در مسیر‌های تعیین شده تا میدان آزادی راهپیمایی کردند و با سردادن شعار‌های ضد امریکایی و ضد استکباری، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. در این راهپیمایی که با حضور قشر‌های مختلف مردمی همراه شده بود، جوانان دهه هشتادی و نوجوانان دهه نودی با حضوری پررنگ هم‌دوش بزرگ‌تر‌ها سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتند. نمایش دستاورد‌های دفاعی پیشرفته در طول مسیر برگزاری راهپیمایی از ویژگی‌های بارز این مراسم بود که ترجمان روشنی از اراده و انگیزه جوان متخصص ایرانی برای خودکفایی در این حوزه امنیت آفرین بود. 
 
 ایران مستقل‌ترین کشور جهان
سخنران ویژه این مراسم، اما به روال معمول همه سال‌ها، رئیس‌جمهور بود که در میدان آزادی به تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی پرداخت. رئیس‌جمهور طی سخنانی در این مراسم، با اشاره به اینکه پیام ملت ایران، پیام استقلال بود، گفت: امروز مستقل‌ترین کشور در جهان، جمهوری اسلامی است. کشوری که وابسته به شرق و غرب نیست، خود تشخیص می‌دهد، تصمیم می‌گیرد و اقدام و عمل می‌کند. سیدابراهیم رئیسی در جمع راهپیمایان با تأکید بر اینکه مردم با انقلاب عزت را به جای ذلت و استقلال را به جای وابستگی همه جانبه کشور به بیگانگان قرار دادند، اظهار داشت: مردم در نقاط مختلف کشور استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را فریاد زدند. وی با اشاره به اینکه پیام ملت ایران، پیام استقلال بود، اضافه کرد: امروز مستقل‌ترین کشور در جهان، جمهوری اسلامی است. کشوری که وابسته به شرق و غرب نیست، خود تشخیص می‌دهد، تصمیم می‌گیرد و اقدام و عمل می‌کند. رئیس‌جمهور تصریح کرد: پیام نه شرقی نه غربی همواره مورد توجه ملت بزرگ ایران است و امروز در ۴۵ سالگی انقلاب اعلام می‌کنیم جمهوری اسلامی بر این سیاست استوار است. 
 
 مردم در ایران اسلامی تعیین کننده است
وی تأکید کرد: معتقدیم آزادی در جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی تضمین شده است و برخلاف آنچه مدعیان آزادی بیان می‌کنند، آزادی حقیقی در این کشور و نظام وجود دارد. آنچه مردم خواستند توجه به جمهور بود و رأی و خواست مردم محقق شده است، برخلاف کسانی که در دنیا مدعی دموکراسی هستند ولی به رأی مردم احترام‌نمی‌گذارند، در این کشور رأی مردم محترم است. رئیسی با بیان اینکه تمام نهاد‌های انقلاب اسلامی و نهاد‌های کشور برخاسته از رأی ملت است، افزود: افتخار جمهوری اسلامی آن است که از ابتدا تاکنون هر دوره، انتخابات برگزار کرده و برای تشکیل همه نهاد‌ها به رأی مردم مراجعه شده است. وی عنوان کرد: کسانی که مدعی دموکراسی هستند به رأی فلسطینی‌ها و یمنی‌ها و رأی ملت‌های خود احترام نمی‌گذارند ولی نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر جمهوریت و ملاکش رأی مردم است. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بدون‌حضور و مشارکت مردم، امکان ندارد کاری در این کشور صورت بگیرد، گفت: پیشرفت‌های ایران اسلامی در پرتو خودباوری، مردم‌باوری و خداباوری انجام شده است. 
رئیس‌جمهور بیان داشت: در ۸ سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت ولی شاهدیم در تاریخ ایران با یک تشر امریکایی‌ها جزایر و بخش‌هایی از ایران را چگونه دو‌دستی به بیگانگان دادند ولی در این دوران از تمامیت ارضی این کشور دفاع شده است و همواره نظام، پای تمامیت ارضی ایستادگی می‌کند و اجازه نمی‌دهد یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار بیگانگان قرار بگیرد. رئیسی اضافه کرد: ادبیات گزینه نظامی روی میز است، اکنون به حاشیه رفته و دیگر کسی این سخنان را بر زبان جاری نمی‌کند و تجاوز به این آب و خاک را در فکر خود نمی‌پروراند. وی تأکید کرد: امروز کسانی که می‌خواهند غرب، امریکا و رژیم صهیونیستی را بشناسند، کافی است آنچه را که در این روز‌های غزه مقتدر و قهرمان می‌گذرد نگاه کنند و جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و کودک‌کشی را ببینند. امریکا و برخی از کشور‌های غربی حامی این جنایت‌ها هستند، این‌ها اگر به خدا معتقدند به خدا، اگر به وجدان معتقدند به وجدان و اگر به تاریخ معتقدند به تاریخ، چگونه پاسخ خواهند داد؟ وی اضافه کرد: هرچه زودتر باید بمباران بر مظلوم غزه قطع شود. بدانید رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است، فقط می‌خواهند زمان را بگذرانند و الا مرگ رژیم صهیونیستی فرا رسیده است. 
 
 اجازه نمی‌دهیم فساد در سازمان اداری لانه کند
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد کوچک‌ترین فسادی در سازمان اداری کشور لانه کند، گفت: خود را موظف می‌دانیم گام‌هایی را در جهت پیشرفت کشور و رفع مشکلات و جبران عقب‌ماندگی‌ها برداریم. در حوزه اقتصادی تلاش‌هایی انجام شده، اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، شفاف‌سازی‌ها و چابک‌سازی‌ها و حذف ساختار‌های فسادزا از جمله آن‌ها است. رئیسی افزود: مردم اعتماد شان به دولت و دولتمردان به این است که با هرگونه فساد مبارزه شود و بدانید بر سر پیمانی که با مردم بستیم، ایستاده‌ایم و اجازه نخواهیم داد کوچک‌ترین فسادی در سازمان اداری کشور لانه کند. رئیس‌جمهور تصریح کرد: هرکجا به‌گفتمان امام و رهبری عمل کردیم، موفق شدیم و هرکجا به این گفتمان دل داده نشد در آن حوزه عقب‌ماندگی را شاهد هستیم، در این دولت تلاشمان بر این است که کشور را مطابق سیاست‌های امام و رهبری اداره کنیم. 
 
 می‌توان با فرهنگ «ما می‌توانیم» کار‌ها را پیش برد
وی با اشاره به اینکه معتقدیم که می‌توان با اقتصاد و توسعه درون‌زا با تکیه به فرهنگ «ما می‌توانیم» کار را پیش برد، افزود: سرداران رشید اسلام، شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی، بسیجیان، امام و رهبری و بسیاری از عزیزان به ما آموختند که «ما می‌توانیم». ما حتماً توان پیشرفت در کشور را داریم و به امید خدا گام‌های بلندی در این رابطه برداشته خواهد شد. ۷ هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشته است و بسیاری از کارگران، مهندسان و کارشناسان مشغول به کار شده‌اند. 
رئیسی تصریح کرد: در این دولت در حوزه زیر ساخت اقداماتی انجام شده و به موفقیت‌های خوبی دست یافتیم، ناترازی در برق رفع شد و طی این مدت کوتاه ۸ هزار مگاوات تولید برق شده است. وی با بیان اینکه در آینده نزدیک به صادر کننده برق در منطقه تبدیل خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در هدف گذاری دولت که برای رفع تنش آبی ۱۰ هزار روستا برنامه‌ریزی شده تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ روستا تنش آبی آن برطرف شده است. شرکت‌های دانش بنیان در دولت سیزدهم به مرز ۱۰ هزار شرکت رسیده است و نقش شرکت‌های دانش بنیان از ۵/۳ درصد در تولید ناخالص به ۱۰ درصد تبدیل و با کمک و مشارکت مردم مشکلات رفع شده و قطار پیشرفت سرعت پیدا خواهد کرد. 
رئیس‌جمهور اضافه کرد: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است، اما ما باور داریم که ظرفیت‌های بسیاری داریم و تلاش‌ها می‌تواند استقلال حوزه اقتصادی را همانند استقلال حوزه سیاسی محقق کند. وی با بیان اینکه نگاه امروز دولت به مردم است، با مردم، از مردم و در مردم است و معتقد است با مشارکت مردم بسیاری از مسائل حل شدنی است، گفت: وظیفه امروز ماست که امروز ایجاد امید کنیم، ترجمان امروز دهه فجر «امید» است، ایجاد امید در دل ملت ایران و در دل همه ملت‌های جهان. 
 
 رژیم صهیونیستی باید از سازمان ملل اخراج شود
رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: راه از بین رفتن رژیم صهیونیستی و بازدارندگی این رژیم از جنایت، قطع همه روابط اقتصادی و معادلات با رژیم صهیونیستی است. پیشنهاد ایران اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل است. رژیمی که ۴۰۰ بیانیه، قطعنامه و مصوبه سازمان‌های بین‌المللی را تاکنون نقص کرده چگونه می‌تواند پایبند به میثاق‌ها و مصوبات سازمان ملل باشد. 
 
 قدردانی رئیسی از ملت ایران
 سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور پس از برگزاری پرشور مراسم جشن سالروز چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از حضور معنادار مردم عنوان کرد: هر چند این حضور متعهدانه برای بزرگداشت ارزش‌های الهی در نزد خداوند مأجور خواهد بود، اما بار مسئولیت کارگزاران نظام را برای پیشرفت و اعتلای کشور و رفع مشکلات مردم مضاعف می‌‏کند. از خداوند مهربان می‌‏خواهم، توفیق پاسخگویی این همه لطف و کرامت ملت بزرگوار ایران اسلامی را عنایت فرمایید. 
 
 
 
نمای نزدیک
 راهپیمایی ۲۲ بهمن در امنیت کامل برگزار شد
 معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اعلام این خبر که یکی از اعضای گروهک ترویستی داعش هنگام ورود به کشور در مرز عراق در درگیری مسلحانه به هلاکت رسید، گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار شد. 
سید مجید میراحمدی در گفتگو با ایرنا، با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار شد، تصریح کرد: در تمامی استان‌ها نسبت به سال قبل حضور باشکوه‌تر مردم را شاهد بودیم و این حضور با روند افزایشی همراه بود. به گفته وی در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، کردستان و خوزستان و سایر استان‌ها مردم با مشارکت بالاتری در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند و درصد افزایش بعد از جمع بندی توسط مسئولان امر اعلام خواهد شد. میراحمدی بیان کرد: برخلاف همه نگرانی‌هایی که جریان‌های ضد انقلاب سعی کردند بعد از حادثه تروریستی کرمان برای مردم ایجاد کنند، مردم همیشه در صحنه انقلابی بدون هیچ گونه نگرانی با شکوه‌تر و با عظمت بیشتری در راهپیمایی امسال شرکت کردند که این نوید مشارکت پرشور و قابل توجه مردم در انتخابات پیش رو را خواهد داشت. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور این خبر را هم داد که در شب گذشته (شنبه شب) یک عنصر تروریستی داعش هنگام ورود از مرز عراق به داخل کشور در درگیری مسلحانه به درک واصل شد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۰۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
0
0
عالیه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار