کد خبر: 1209636
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶
مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان:
چگنی نژاد گفت: طرح لشکر فرشته‌ها به همت ستاد مساجد استان و با رویکرد شناسایی و تجلیل از خانواده های قرآنی در برگزار شده است.

به گزارش جوان از لرستان، محمد چگنی نژاد، امروز(21دی)، در تجلیل از خانواده های قرآنی شهرستان خرم آباد با همکاری کانون فرهنگی هنری تخصصی خواهران فاطمیون در مسجد حضرت محمد(ص) اظهار داشت: طرح لشکر فرشته ها به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) وبا رویکرد تقویت و تکریم مقام  مادران و فعالان قرآنی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، شناسایی و تکریم خانواده‌های قرآنی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرستادکانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان افزود: زمان اجرای این طرح بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ دی ماه است و بر این اساس هر کانون تخصصی خواهران مجری شناسایی و ثبت حداقل یک خانواده قرآنی در سامانه بچه‌های مسجد و تجلیل از این خانواده‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این ایام مزین به نام بانوی گرامی اسلام، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است، دیدار و تجلیل از خانواده‌های قرآنی با محوریت تجلیل از مادر خانواده صورت می‌گیرد.

چگنی نژاد با اشاره به شاخص های تجلیل از خانواده‌های قرآنی افزود: خانواده‌های دارای ۳ یا بیشتر حافظ کل یا ۲۰ جز قرآن، خانواده‌ای که پدر و یا مادر حافظ کل باشند، خانواده‌ای که پدر و یا مادر و یا دیگر اعضای خانواده جزو رتبه‌های برتر استانی یا کشوری در مسابقات قرآن کریم باشند از مؤلفه‌های گروه اول خانواده‌های قرآنی هستند.

وی ادامه داد: خانواده دارای فرزند خردسال حافظ ۲۰ جز یا کل قرآن، خانواده دارای حافظ روشندل یا معلولیت جسمی حرکتی، خانواده دارای مفسر، مترجم یا مبلغ قرآنی و خانواده‌ای که مجاهدانه در امر آموزش قرآن تلاش دارد، از دیگر شاخص‌ها در تجلیل از خانواده‌های قرآنی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان اظهار کرد: خانواده واقف و خیر قرآنی در برگزاری برنامه‌های قرآنی، خانواده دارای هنرمند فعال در عرضه تولیدات فرهنگی و هنری قرآنی، خانواده‌ای که در شرایط ویژه از ظرفیت حداقلی استفاده مجاهدانه در امر فعالیت قرآنی دارد و خانواده‌ای که سه نسل در امر تعلیم قرآن هستند، از دیگر شاخصه‌ها در این تکریم‌ها به شمار می‌رود.

عمل به قرآن مهم ترین راهکار ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است

حجت الاسلام سید ابراهیم موسوی، امام جماعت مسجد حضرت محمد (ص) هم در این مراسم گفت: قران بهار قلوب است و قران دل‌ها را از کدورت به دور کرده و به آن آرامش داده و شکوفا می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، افزود: مهم ترین راهکار برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت و نهادینه کردن آن در جامعه عمل به قرآن است.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: بهترين فرصت براى آشنایی با قرآن و معارف قرآنی، دوره نوجوانى و جوانى است؛ چرا که آنچه در اين دوره فرا گرفته شود، ماندگار و جاودان خواهد بود.

وی افزود: اُنس با قرآن و ایجاد نهضت حفظ این معجزه بزرگ خداوند راهکاری موثر برای ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه به ویژه در میان نسل نوجوان و جوان جامعه است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه روخوانی قرآن از راهکارهای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دانست و بیان کرد: تجوید قرآن و آشنایی با مفاهیم قرآنی و عمل به مفاهیم قرآنی از دیگر گام‌های ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار