کد خبر: 1189146
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004zLm
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۰

پروژه آبخیزداری بند سنگی ملاتی «گل گل»، «مهر» و «اما» در شهرستان ملکشاهی در استان ایلام به بهره‌برداری رسید.
ابراهیم پیرزادیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در آیین بهره‌برداری پروژه آبخیزداری بند سنگی ملاتی در ملکشاهی گفت: طرح بندسنگی ملاتی که در حدفاصل روستای گل گل، مهر و منطقه احداث شده با اعتبار مصوب بیش از ۳۳ میلیارد ریال با حجم کار ۲ هزار و ۶۳ مترمکعب و با حجم آبگیری مخزن ۳۰ هزار مترمکعب تکمیل و به بهره برداری رسید. وی بیان کرد: تاکنون در اجرای پروژه‌های آبخیزداری در این شهرستان اقدامات چشمگیری انجام شده و هم اکنون مطالعات طرح‌های جدیدی در بخش آبخیزداری در این شهرستان در دست اقدام است.
پیرزادیان عنوان کرد: کنترل رسوب، کاهش خسارت ناشی از سیلاب، حفاظت از آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست محیطی، کاهش خسارت ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره‌های زیرزمینی، بهبود اشتغال و ارتقای سطح درآمد روستائیان، بالابردن ارزش تفرجگاهی مناطق زیر پوشش از جمله هدف‌های اجرای پروژه‌های آبخیزداری است.
به گفته این مسئول، احداث اینگونه بند‌های سنگی ملاتی علاوه بر اینکه نقش به سزایی در مهار سیلاب‌ها و جلوگیری از خسارت‌های مالی و جانی می‌شود، باعث ذخیره آب در سازه‌های آبخیز داری برای غنی شدن سفره‌های زیر زمینی، مراتع و تأمین آب کشاورزی مردم منطقه مفید است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام از برنامه سه ساله برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح ۵۱۱ هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد و گفت: در این خصوص بیش از ۴۴۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیرزادیان با بیان اینکه برنامه منابع طبیعی استان ایلام برای محرومیت زدایی، اجرای ۵۱۱ هزار هکتار طرح آبخیزداری در طی برنامه سه ساله است، افزود: طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری استان از محل اعتبارات مالی سال ۱۴۰۱ با توجه به تأخیر در تخصیص این اعتبارات به میزان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار