کد خبر: 1187435
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
پس از کسب عنوان نایب‌قهرمانی جهان
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان رقابت‌های جهانی صربستان که با کسب عنوان نایب‌قهرمانی فرنگی‌کاران ایران همراه بود، ضمن تقدیر از عملکرد شاگردان خود از عدم کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها عذرخواهی کرد.
فریدون حسن

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در پایان رقابت‌های قهرمانی جهان در صربستان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز بعد از آذربایجان عنوان نایب‌قهرمانی را به دست آورد. با این وجود حسن رنگرز، سرمربی تیم ملی عدم کسب نتیجه مطلوب‌تر را متوجه خود و نقایص مربیگری‌اش عنوان کرد و گفت: «اگر قهرمانی اتفاق نیفتاد، ناشی از بی‌عرضگی بنده بود و صمیمانه عذرخواهی می‌کنم. شخصاً نقص عدم قهرمانی و نایب‌قهرمانی مسابقات را می‌پذیرم، اما این تمام بضاعت کشتی فرنگی ایران نیست و قهرمانی جهان پتانسیل ماست. مردم ایران بهترین و عزیزترین قهرمانان ما هستند و برای تقدیم به پیشگاه آنها، چیزی جز قهرمانی در قواره مردم کشورمان نیست.»
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به ناکامی در کسب سهمیه المپیک در دو وزن بیان کرد: «کیفیت کشتی‌گیران ما در این دو وزن در وضعیتی است که در بازی‌های کسب سهمیه باکو و رقابت‌های آسیایی سهمیه المپیک می‌گیرند و بسیار خو‌ش‌بین هستم که تیم ما با ترکیب کامل وارد المپیک شود. این پتانسیل در تیم ما وجود دارد.»
رنگرز به بازی‌های آسیایی هانگژو پرداخت و اظهار داشت: «ما از فردا صبح، کارمان را برای این مسابقات آغاز می‌کنیم. رقابت‌های کشتی بازی‌های آسیایی هانگژو روز‌های ۱۲ و ۱۳ مهر برگزار می‌شود و زمان بسیار کوتاهی داریم. کاروان ورزشی ایران به مدال‌های خوشرنگ کشتی نیاز دارد و بچه‌هایی که سهمیه گرفته‌اند با ملاحظات فنی گام برمی‌دارند و امیدوارم بهترین نتایج را در المپیک رقم بزنند.»
وی در مورد احتمال تغییر در نفرات برخی اوزان تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: «محتمل بود که با توجه به مختصات فنی در برخی اوزان به جمع‌بندی‌های جدیدی برسیم. در معرفی نفرات در ضرب‌الاجل مشخص شده، ملاحظات اداری را در نظر گرفتیم و جمع‌بندی کادر فنی و فدراسیون کشتی را تا عصر فردا اعلام می‌کنیم. با توجه به ارزیابی صورت گرفته در این رقابت‌ها یکی، دو وزن برای بازی‌های آسیایی تعیین تکلیف می‌شوند. باید ظرفیت بچه‌ها را با توجه به ملاحظات فنی و پزشکی در نظر بگیریم و به‌گونه‌ای نشود که برای حضور یک کشتی‌گیر در یک تورنمنت، ملاحظاتی صورت بگیرد که بازگشت او با مصائبی همراه باشد.»
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، نایب‌قهرمانی کاروان کشورمان را متعلق به مربیان سازنده ایران در سراسر کشور دانست و تصریح کرد: «از مجموعه همکارانم که عضو کادر فنی بودند و از تمام توان خود مایه گذاشتند، تشکر می‌کنم. از فدراسیون کشتی که همه موارد مورد نیاز ما را در بهترین استاندارد‌ها فراهم کرد و به صورت ویژه از علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی تشکر می‌کنم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار