کد خبر: 1187411
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰

دبیر اجرایی نخستین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید گفت: نخستین دوره این جشنواره با معرفی رتبه‌های برتر در بخش داخلی و تقدیر از ۱۵زن تأثیرگذار جهان در عرصه رسانه‌ای هشتم مهر‌ماه در مشهد به کار خود پایان می‌دهد.
هادی کافی، دبیر اجرایی نخستین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید به ایرنا گفت: این جشنواره به دنبال پیام معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالروز شهادت شیرین ابوعاقله (اردیبهشت امسال) با موضوع زن و رسانه و با شعار «زنان روشنگری می‌کنند» کار خود را آغاز کرد. تلاش بر این بوده که زنان فعال رسانه‌ای مؤثر در جهان با گستره خوبی شامل همه کشور‌ها به جشنواره دعوت شوند تا بتوانیم شعار این رویداد فرهنگی رسانه‌ای را محقق کنیم.
کافی افزود: این رویداد در دو بخش داخلی و بین‌الملل برگزار می‌شود که در بخش داخلی ۲۴۱ اثر از خبرنگاران داخلی در حوزه زنان و خانواده به دبیرخانه ارسال شده که اسامی نامزد‌ها تا یکی، دو روز آینده اعلام می‌شود. دبیر اجرایی نخستین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید گفت: در حوزه بین‌الملل نیز حدود ۱۰۰زن از ۴۰ کشور جهان دعوت شده‌اند که از بین این‌ها هیئت انتخاب جشنواره با توجه به سوابق و فعالیت‌های ویژه این افراد در حوزه زن و رسانه ۱۵نفر را معرفی خواهد کرد. از منتخبان در روز پایانی جشنواره تقدیر می‌شود. ۱۰ زن تأثیرگذار از کشور‌های آفریقایی نیز در آیین پایانی جشنواره حضور دارند.
کافی از جمله دعوت‌شدگان به جشنواره به مدیران رسانه‌ای زن جهان اعم از الجزیره، تلویزیون چین، خبرگزاری روسیه و خبرگزاری دولتی مکزیک و زنان تأثیرگذار آسیایی و شش کشور اروپایی از جمله انگلیس، ایتالیا، فرانسه و کرواسی اشاره کرد.
نخستین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید روز هشتم مهر در سالن اجلاس شهدای سلامت شهر مشهد برگزار می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار