کد خبر: 1187234
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۶
مدیر عامل آبفا تربت حیدریه:
مدیر عامل آبفا تربت حیدریه با اشاره به تولید روزانه ۱۲ هزار مترمکعب پساب در تصفیه خانه فاضلاب این شهر، از اجرای 40 کیلومتر شبکه جمع آوری توسط سرمایه گذار طرح خبر داد.

علی رضا عباسی افزود: با احتساب این رقم طول شبکه فاضلاب شهر تربت حیدریه به 270 کیلومتر رسید.

وی تعهد سرمایه گذار را اجرای 100 کیلومتر شبکه اعلام کرد که بایستی 60 کیلومتر باقیمانده را در سال چهارم قرارداد اجرا کند.
وی از فروش پساب به عنوان یکی از دغدغه های سرمایه گذار نام برد و با اشاره به فروش 600 میلیارد ریال پساب فاضلاب به شرکت فولاد رخ ، یکی از دلایل تاخیر در اجرای تعهدات سرمایه گذار را عدم پرداخت تمام مطالبات فروش پساب دانست و اظهار داشت: از مبلغ بدهی فولاد رخ به سرمایه گذار ، 200 میلیارد ریال پرداخت و 400 میلیارد ریال دیگر باقیمانده است.
به گفته وی با پیگیری و تلاش فرماندار و نماینده شهرستان و آبفای خراسان رضوی قرارداد فروش پساب به بخش خصوصی سال قبل منعقد شد و لازم است شرکت فولاد با پرداخت بدهی خود ، زمینه تسریع در اجرای مابقی شبکه فاضلاب توسط سرمایه گذار طرح را فراهم آورد.
وی با تذکر اینکه برخی از موارد تاخیر در اجرای تعهدات سرمایه گذار مجاز و برخی دیگر غیرمجاز است خاطر نشان کرد: این موضوع به زودی در کمیته راهبری طرح فاضلاب شهر تربت حیدریه تعیین تکلیف می شود.
"عباسی"یادآورشد : فاضلاب جمع آوری شده از سطح شهر تربت حیدریه از طریق چهار کیلومتر خط انتقال وارد تصفیه خانه شده و پس از جداسازی آشغال و هوادهی ، لجن باقیمانده به عنوان کود در بخش کشاورزی استفاده می شود و ۳.۶ میلیون متر مکعب پساب تولیدی سالانه هم در اختیار واحد فولاد قرار می گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار