کد خبر: 1187106
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۰
کارشناس روابط بین‌الملل مطرح کرد

وزیر خارجه آلمان که سال گذشته جزو پیشقراولان شعار دادن علیه ایران به واسطه اغتشاشات بود، امسال اصرار بسیاری در دو ماه گذشته برای دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان و آقای باقری داشت که این موضوع بیان‌کننده این است که آن‌ها متوجه این حقیقت شده‌اند که جنگ ترکیبی علیه ایران شکست خورده است، بنابراین به رویکرد دیپلماتیک بازگشته‌اند و خواستار بهبود روابط هستند.
مصطفی خوش‌چشم در گفتگو با مهر، با اشاره به دیدار‌های وزیر خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: وزرای خارجه کشور‌های اروپایی با امیرعبداللهیان و معاونان آن‌ها با آقای باقری دیدار کردند که این دیدار‌ها بسیار جالب توجه بود.
وی ادامه داد: وزیر خارجه آلمان که سال گذشته جزو پیشقراولان شعار دادن علیه ایران به واسطه اغتشاشات بود، امسال اصرار بسیاری در دو ماه گذشته برای دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان و آقای باقری داشت که این موضوع بیان‌کننده این است که آن‌ها متوجه این حقیقت شده‌اند که جنگ ترکیبی علیه ایران شکست خورده است، بنابراین به رویکرد دیپلماتیک بازگشته‌اند و خواستار بهبود روابط هستند.
کارشناس روابط بین‌الملل با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین ملاقات‌های وزیر خارجه کشورمان ملاقات با وزیر خارجه مصر بود، افزود: طی ماه‌های اخیر صحبت‌هایی برای برقراری روابط مجدد میان ایران و مصر که هر دو جزو کشور‌های قدرتمند جهان اسلام هستند، انجام شد.
خوش‌چشم عنوان کرد: برقراری روابط میان ایران و مصر می‌تواند باعث توسعه مناسبات در حوزه‌های تجاری، سیاسی و اقتصادی شود و همینطور در حوزه‌های امنیتی و ثبات منطقه‌ای همکاری‌هایی را میان دو کشور به وجود می‌آورد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مصر همسایه رژیم اشغالگر قدس است و همین مسئله یکی از ضربات کاری است که بر پیکره رژیم‌صهیونیستی فرود می‌آید، بنابراین اسرائیل به دنبال تخریب روابط کشور‌های اسلامی با ایران است.
کارشناس روابط بین‌الملل با بیان اینکه مصر در آستانه برقراری روابط مجدد با ایران قرار دارد، خاطرنشان کرد: برقراری این روابط خسران جدی برای امریکا و رژیم اشغالگر قدس است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار