کد خبر: 1187066
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۰
کاربران شبکه‌های اجتماعی در توئیت‌هایی آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس را گرامی داشتند
با فرارسیدن اول مهر و سالروز بازگشایی مدارس در سراسر کشور، کاربران شبکه‌های اجتماعی در توئیت‌هایی آغاز فصل مدارس و علم‌آموزی را گرامی داشتند.

با فرارسیدن اول مهر و سالروز بازگشایی مدارس در سراسر کشور، کاربران شبکه‌های اجتماعی در توئیت‌هایی آغاز فصل مدارس و علم‌آموزی را گرامی داشتند. کاربران از خاطرات خود در ابتدای مهر نوشتند و توصیه‌هایی برای فصل علم‌آموزی داشتند. برخی کاربران نیز فرصت را غنیمت دانسته و از مشکلات مدارس گفتند و آرزو کردند که مدارس دولتی بتوانند به کیفیتی مطلوب دست یابند تا عدالت آموزشی در کشور محقق شود و مناطق محروم و کم‌برخوردار نیز از آموزشی با کیفیت بهره‌مند شوند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور کرده‌ایم.


مهسا رجبی:
ماه مهر برای من پر از خاطرات زیبایی است که با مهرورزی معلمان ابتدایی شروع می‌شد و فقط معلم ما نبودند و نقش مادری برایمان داشتند.
محسن حاجی‌میرزایی:
با تغییر چهره خانه‌ها و خیابان ها، فصل‌میدان داری مدارس و نظم زندگی حول مدرسه، برای پرورش نسلی آگاه، شایسته، سالم، فعال، مستقل و عزتمند تحقق این سطح از شایستگی نیازمند اندیشیدن عمیق‌تر به آموزش و پرورش است. مهر بر همه دانش‌آموزان، معلمان، مدیران، خانواده‌ها و کارکنان آموزش و پرورش مبارک باد.
فاطمه سادات فردوس:
طرح شیر مدرسه از سال ۷۹ در مدارس کشور به اجرا دراومد، ولی در سال‌های اخیر به دلیل عدم تأمین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز به تدریج تعطیل شد. خبر خوب اینکه وزیر آموزش پرورش اعلام کرد، از این به بعد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سراسر کشور دوبار در هفته شیر رایگان دریافت خواهند کرد.
امید هلالی:
مدیر و ناظم محترم مدرسه! برنامه‌ریزی کنید برای پر بار شدن مراسم صبحگاه. متکلم وحده نباشید و از افراد موفق شهرستان دعوت کنید تا تجربیات خود و مهارت‌های زندگی را در این مراسم با دانش‌آموزان به اشتراک بگذارند.
سارا زرباف:
در روز بازگشایی مدارس یادی کنیم از دانش‌آموزی که درس و مشق مدرسه را بیخیال، و ممتاز مردانگی در مکتب جبهه شد: #شهید_احمد_قبادی
کاربری با نام «عباسی»:
امروز حس کردم ما معلم‌ها بیشتر از دانش‌آموزان ذوق بازگشایی مدرسه‌ها را داریم. واقعاً دلتنگ بچه‌ها و مدرسه بودم.
اسماعیل آذری‌نژاد:
‏کتاب‌های زیر را به مربیان و معلمان پیشنهاد می‌دهم تا قبل از اول مهر بخوانند: «تربیت چه چیز نیست» و «تربیت عاریتی در مقابل تربیت طبیعی» از دکتر عبدالعظیم کریمی. «مسئولیت و سازندگی» و «حرکت»‌و «تربیت» از علی صفایی. «یادگیری آزاد» از پیتر گری.
احمد روستایی:
اول مهر هرچند دیر است، اما بهانه خوبی است که یادآوری کنیم کیفیت مدارس دولتی دارد سال به سال نسبت به مدارس غیردولتی افت می‌کند و این یعنی تعمیق ناعدالتی‌ها. دلسوزان آموزش و پرورش باید برای تقویت مدارس دولتی تلاش کنند. آینده ایران در گرو تقویت مدارس دولتی است.
مسعود پیری:
چه حکایت عجیبیه! دانش‌آموز‌ها دوست داشتن امروز اول مهر دیگه مدرسه نمی‌رفتن و ما بابا‌ها و مامان‌ها دلمون میخواد کاش امروز اول مهر دانش‌آموز بازیگوشی بودیم وسط شلوغی سر صف. ‎#آینده_گزینی
علی تفکری:
‏فرزند دلبندم! خوشحالم که با گام‌هایی استوار، برای مبارزه با جهل و نادانی، پای به عرصه علم و دانش می‌گذاری، اما فراموش نکن که نباید از این نظام آموزشی و تربیتی، انتظار آموزش مهارت‌های زندگی، عشق و همزیستی، تقویت روح خلاقیت و شکوفایی استعداد و تزریق شادی و خوشبختی داشته باشی!
کاربری با نام «فاطمه»:
از بدترین اشتباهاتی که یک مدرسه می‌تونه مرتکب بشه اینه که رفتار انسانیش با دانش‌آموز براساس وضعیت درسی اون دانش‌آموز باشه. اینکه به هر نحوی به بچه‌ای که نمرات پایین‌تری می‌گیره القا کنه رأی و نظرش کمتر اهمیت داره یا انسان کم‌ارزش‌تری هست. #اول_مهر

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار