کد خبر: 1186563
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰
با حضور وزیر اطلاعات رونمایی شد

«سیطره» جدیدترین اثر کیانوش گلزار‌راغب، خاطرات هفت سال نفوذ نادر کیانی، از نیرو‌های انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است که تا سطوح عالی سازمانی و مسئولیت پذیرش این سازمان رشد کرد. او با دسترسی به اطلاعات ویژه درون گروهی، گرفتار زندان اقلیم کردستان شده و در نهایت با تحمل رنج و مرارت‌های فراوان به کشور بازگشت و ثمره سال‌ها تلاش و مجاهدت خود را در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داد.
در آیین رونمایی از کتاب «سیطره» که با حضور جمعی از چهره‌های سیاسی، فعالان فرهنگی، اصحاب رسانه و خانواده‌های شهدای ترور برگزار شد، وزیر اطلاعات اعلام آمادگی کرد پرونده‌ها و گزارش‌هایی را که بیانگر پیروزی ملت ایران است، در اختیار هنرمندان قرار دهد تا بتوانند سرداران راه جهاد تبیین باشند. علی اکبر شیروانی، مدیرعامل انتشارات سوره مهر نیز در این مراسم گفت: هیچ‌کس منکر این نیست که ما باید امروز با شیوه‌های نوین در جنگ پیش برویم و هر زمینه در جنگ نیازمند متخصصین خود است؛ این ضرورت نوشتن و داستان‌پردازی است که این روز‌ها کتاب‌هایی مشابه سیطره نوشته شود. وی افزود: سیطره از این جهت کتاب متمایزی است که توانسته یک موضوع امنیتی را به شکل جذاب ارائه کند.
کیانوش گلزار راغب، نویسنده کتاب «سیطره» نیز در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: در تمامی این سال‌ها تلاش کردم از خون برادران و خواهران شهیدم پاسداری کنم و امروز خوشحالم که علاوه بر اینکه خاطرات دوستانم را به قلم تحریر درآوردم، توانستم در این زمینه روشنگری‌هایی هم انجام دهم. گلزار راغب ادامه داد: گروهک‌های مختلف تروریستی با ظاهر بزک کرده سعی در فریب جوانان ما دارند و امیدوارم بتوانیم چهره واقعی این گروه‌ها را به صورت کامل به نمایش درآوریم. در ادامه این مراسم، بخش‌هایی از روایت اعضای گروهک کومله پخش شد. همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات کشور در این مراسم گفت: جهاد تبیینی که رهبر عزیز بر آن تکیه می‌کند، سربازان و سردارانی دارد که این کتاب خاطرات یکی از سرداران خط‌شکن در مقابل تهاجم دشمن، رژیم صهیونسیتی، امریکا و انگلیس را بازگو می‌کند. وی افزود: برخی افراد برای براندازی این نظام همت گماشته‌اند ولی هر روز با لطف و حضور مردم و با محوریت رهبر عزیز، شاهد شکست بیشتری بوده و خواهند بود. جهاد تبیین خط‌شکن این راه است و می‌تواند پیروزی‌های نظام و دولت را بیشتر، پررنگ‌تر و مؤثرتر بنماید.
وزیر اطلاعات با ابراز تمایل در خصوص بازگویی پرونده‌های موفق امنیتی در قالب کتاب و ساخت فیلم عنوان کرد: از طرف وزارت اطلاعات اعلام آمادگی می‌کنم پرونده‌ها و گزارش‌هایی را که بیانگر پیروزی ملت ماست، در اختیار هنرمندان قرار دهم تا بتوانند سرداران راه جهاد تبیین باشند. حجت‌الاسلام خطیب در پایان گفت: آنچه را که امروز از انتشار سخنان یکی از سران کومله شنیدید، نشان‌دهنده نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی است و به کسانی که خود را امروز زبونانه در اختیار دشمنان نظام و انقلاب قرار داده‌اند، عرض می‌کنم که این کار شما هر روز به خواری شما خواهد افزود و از عزیزان فریب‌خورده‌ای که در مسیر این گروه‌ها قرار گرفته‌اند، می‌خواهم به آغوش ملت، مردم و ایران قوی برگردند و با آرامش، اطمینان و امنیت زندگی کنند. در پایان مراسم از کتاب سیطره رونمایی و تابلوی یادبود این کتاب از سوی وزیر اطلاعات و سایر مهمانان امضا شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار