کد خبر: 1185669
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yRh
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
تحقیقات پلیس تهران درباره سرقت چندصد میلیاردی از خانه پیرزن فوت شده با دستگیری مردی که به عنوان خدمتکار به خانه او رفت و آمد داشت، وارد مرحله‌ای تازه شد.
آرمین بینا

اوایل شهریورماه ساکنان ساختمانی مسکونی در یکی از خیابان‌های شمالی تهران با اداره پلیس تماس گرفتند و اعلام کردند از خانه همسایه‌شان بوی تعفن به مشام می‌رسد و آن‌ها احتمال می‌دهند اتفاقی در آن خانه رخ داده باشد.
پیرزن ثروتمند
با اعلام این خبر، تیمی از مأموران پلیس راهی محل و در آنجا متوجه شدند از خانه پیرزن پولدار بوی بدی به مشام می‌رسد.
یکی از همسایه‌ها گفت: «گوهر، زن سالخورده و پولداری است که چند سالی می‌شود در این آپارتمان تنها زندگی می‌کند. معمولاً هرچند روز یک‌بار او را داخل ساختمان می‌بینیم و گاهی هم از بازار برایش خرید می‌کنیم، اما الان حدود یک هفته‌ای است که خبری از او نیست. ما گمان می‌کردیم گوهر مسافرت رفته است تا اینکه امروز متوجه بوی بدی از داخل ساختمان شدیم. وقتی جست‌وجو کردیم و رد بو را گرفتیم، فهمیدیم بوی بد از خانه همسایه‌مان بیرون می‌آید، به همین دلیل هم در خانه‌اش را زدیم، اما کسی در را باز نکرد. از طرفی هم هر لحظه بوی بد بیشتر می‌شد و الان احتمال می‌دهیم برای او اتفاق بدی رخ داده باشد.»
سرقت پس از مرگ
بدین ترتیب مأموران به دستور قاضی دادسرا قفل در خانه پیرزن پولدار را تخریب کردند و وارد خانه شدند که در یکی از اتاق‌ها جسد گوهر را دیدند. بررسی‌ها حکایت از آن داشت حدود یک هفته‌ای از مرگش گذشته و جسد او متعفن شده است. از سوی دیگر مأموران پلیس در بررسی‌های محل حادثه با به‌هم ریختگی وسایل خانه روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت اموال زن فوت شده سرقت شده است.
مأموران در بررسی خانه گوهر هیچ طلا، جواهر و پول و وسایل قیمتی برای ثبت در پرونده‌اش پیدا نکردند، اما در تحقیقات از همسایه‌ها مشخص شد گوهر زن میلیاردری بوده و علاوه بر داشتن طلا و جواهرات زیاد در خانه‌اش، املاک و اموال دیگری هم داشته، به همین دلیل این فرضیه برای مأموران پلیس قوت گرفت که به احتمال زیاد اموال او پس از فوت سرقت شده است.
خدمتکار
بدین ترتیب پرونده مرگ مشکوک زن پولدار و فرضیه سرقت از خانه او به دستور قاضی اکبر نظری‌قهرودی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت برای بررسی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
مأموران پلیس در تحقیقات میدانی دریافتند از مدتی قبل مرد جوانی به نام کیوان به عنوان خدمتکار به خانه زن پولدار رفت‌وآمد داشته و کار‌های او را انجام می‌داده است. در تحقیق از همسایه‌ها هم معلوم شد کیوان چند روز در هفته به خانه گوهر می‌آمده، اما پس از حادثه ناگهان ناپدید شده است. با به دست آمدن این اطلاعات، مأموران کیوان را تحت تعقیب قرار دادند و موفق شدند چند روز قبل او را شناسایی و بازداشت کنند.
سرقت چندصد میلیاردی
متهم پس از انتقال به اداره پلیس ابتدا جرم خود را انکار کرد، اما وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد به سرقت چندصد میلیاردی از زن فوت شده اعتراف کرد.
وی در ادعایی گفت: «مدتی قبل برای انتقال مبلغی از حسابم به حساب یکی از دوستانم به بانک رفته بودم و در آنجا با گوهر آشنا شدم. گوهر آن روز برای برداشت از حسابش به بانک آمده بود و از من خواست برایش فیش برداشت پر کنم. همانجا متوجه شدم او زن پولدار و تنهایی است. ما با هم آشنا شدیم و من هم شماره تلفن همراهم را به او دادم و خواستم اگر بیرون کاری داشت به من خبر بدهد تا برایش انجام دهم. او به من اعتماد کرد و چند باری هم خواست که از بیرون برایش خرید کنم و به خانه‌اش ببرم. به‌هرحال رفت و آمد من به خانه‌اش شروع شد، به‌طوری‌که او تمامی کارهایش را به من می‌سپرد و در مقابل هم مبلغی به عنوان دستمزد می‌داد. ما بیشتر تلفنی با هم ارتباط داشتیم تا اینکه چند روزی از او خبری نشد، نگران شدم و تصمیم گرفتم به خانه‌اش بروم. من خبر داشتم او زن ثروتمندی است و مقدار زیای طلا و جواهر در خانه‌اش نگهداری می‌کند، به همین دلیل وسوسه سرقت اموالش به جانم افتاد بود و آن شب هم تصمیم گرفتم به خانه‌اش بروم و اموالش را سرقت کنم، اما خبر نداشتم او فوت کرده است. آن شب وقتی با کلید یدک در را باز کردم و وارد خانه شدم، دیدم گوهر فوت کرده است. از این‌رو تمامی طلا و جواهرات او را که بیش از ۵۰ میلیارد تومان ارزش داشت، برداشتم و داخل کیسه‌ای ریختم. من علاوه بر ظروف عتیقه و لوازم گرانقیمت، تمامی اسناد و مدارک مربوط به چند خانه ویلایی، املاک، باغ و ساختمان‌هایی را که او در چند شهر داشت، سرقت کردم.»
خیال راحت
وی ادامه داد: پس از این تعدادی از اسناد و مدارک را با کمک یک دفتر ثبت اسناد به نام خودم زدم و می‌خواستم املاک و ویلا‌ها را بفروشم که همسر صیغه‌ای من و برادرش متوجه شدند و از من باج‌خواهی کردند. چاره‌ای نداشتم و مقداری از طلا‌ها را به آن‌ها دادم. خیالم راحت بود و فکر نمی‌کردم گرفتار شوم، چون گوهر زن تنهایی بود و فکر می‌کردم پس از فوتش کسی متوجه سرقت اموالش نمی‌شود، اما تیزهوشی مأموران پلیس در بررسی صحنه حادثه دست مرا رو کرد و گرفتار شدم.
با اعتراف متهم، مأموران همسر صیغه‌ای و برادرش را بازداشت کردند، اما آن‌ها در بازجویی‌ها ادعا کردند کیوان دروغ می‌گوید و آن‌ها از او اخاذی و باج‌خواهی نکرده‌اند.
متهمان در ادامه برای تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران پلیس قرار گرفتند. بررسی‌ها درباره مرگ مشکوک زن ثروتمند ادامه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار