کد خبر: 1185047
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yHf
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
کانال بیم موج در ایتا مطلبی را با عنوان ملتی که خواب ندارد، که نوشته مهدی سعیدی است و گذری به بیانات رهبر انقلاب نیز دارد منتشر کرد:

«اگر شما خواب باشید، یک بچه هم می‌تواند به شما ضربه بزند، چه برسد به یک دشمن مسلح و آماده‌ کار.»

این تعبیری است که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی چندی پیش در جمع مردم سیستان‌وبلوچستان مطرح کردند تا بار دیگر حواس‌های یک ملت را به حقایقی مهم درباره دشمن و وضعیت کنونی جمهوری اسلامی جلب کنند.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره آثار خواب بودن ملت‌ها سخن گفتند و اینکه چگونه این غفلت موجب شد تا در قرن هجدهم «انگلیس‌ها آمدند تدریجاً منابع حیاتی ملت را در شبه‌قاره‌ هند و در کشورهای آن طرف شرق و غرب هند در دست گرفتند،... سررشته‌ منافع این ملت‌ها را در دست گرفتند و اینها را استعمار کردند؛ اینها را ده‌ها سال یا بیشتر، شاید دویست سال عقب انداختند؛ این ملت‌ها با چه زحماتی توانستند خودشان را از استعمار نجات بدهند.»

ایشان با صراحت اعلام داشتند: «اگر ملت‌های ما در منطقه‌ غرب آسیا و شمال آفریقا بیدار بودند، استعمارگران انگلیسی و فرانسوی و... پس از جنگ جهانی اول نمی‌توانستند این بلا را سرشان بیاورند و منطقه‌ ما را اقلاً صد سال از کاروان تمدن و کاروان پیشرفت عقب بیندازند!»

داستان خواب و بیداری ملت‌ها، داستان تلخ تاریخی است که نمونه‌هایی از آن برشمرده شد.

روزگاری این خواب به دلیل ناآگاهی و بی‌خبری و سانسور و جهل و بی‌سوادی حاصل می‌شد، اما امروز دشمن خواب را به کسانی القا می‌کند که به ظاهر باسوادند و تحصیلات عالی را طی کرده‌اند، به اینترنت دسترسی دارند و ساعات متمادی را با رسانه و انواع و اقسام ابزارهای آگاه‌سازی می‌گذرانند و در دهکده جهانی‌ای زندگی می‌کنند که به ظاهر در آن امکان سانسور و بی‌خبری وجود ندارد!

اما حقیقت آن است که خوابند و خواب در داستان امروز ما نه حاصل بی‌خبری، که نتیجه خطای محاسباتی و اسیر روایت‌های دروغین شدن در عرصه جنگ شناختی و نداشتن بصیرت است.

اسیر تحلیل‌هایی شدن است که دشمن و رسانه‌های آن به خورد ما می‌دهند!

محصول اعتماد به دشمنی است که خود را دوست جلوه داده است و تلاش دارد تا خود را دلسوز یک ملت معرفی کند؛ دشمنی که ضعف‌های ما را شناخته و برجسته می‌کند و قوت‌های ما را کمرنگ جلوه می‌دهد تا ملت ما و بالاخص جوانان ما را به مرز ناامیدی و «ما نمی‌توانیم» بکشاند تا در دوران جدید نیز همچنان رابطه سلطه و وابستگی و استعمارگری را در قالبی جدید تداوم بخشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار