کد خبر: 1179175
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004wkx
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
انتشار اطلاع نگاشتی از مرکز افکارسنجی بینا درباره عزاداری سیدالشهدا (ع)
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با انتشار اطلاع نگاشتی از افکارسنجی جدید مؤسسه بینا درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا (ع) نوشت: این ملت، حقیقتاً ملت امام‌حسین (ع) است.

به گزارش «جوان» به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با انتشار اطلاع نگاشتی از افکارسنجی جدید مؤسسه بینا نوشت: «نتایج پژوهش‌ها و افکارسنجی‌ها درباره میزان ارادت مردم ایران به سیدالشهدا شگفت‌انگیز است. در تازه‌ترین افکارسنجی که همکاران ما در مؤسسه بینا در کنار ایسپا انجام داده‌اند، ۷۲ درصد مردم ایران مشتاق حضور در پیاده‌روی اربعین هستند و ۴۶ درصد از مردم هم در دهه محرم هرشب به محافل عزای حسینی رفته‌اند.»
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه آورده‌است‌: «البته افزایش مشتاقان زیارت اربعین و کاهش تعداد کسانی که در مراسم دهه محرم شرکت نکرده‌بودند، نسبت به سال گذشته، نشان از آمار و ارقامی شگفت‌انگیز دارد. این ملت، حقیقتاً ملت امام حسین است.»
آنچه حجت‌الاسلام والمسلمین قمی اظهار داشته‌است، براساس نظرسنجی مشترکی است که از سوی مؤسسه بینا، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز نظرسنجی ایسپا انجام شد. در این نظر سنجی از هزارو۵۱۳ شهروند پرسیده‌شد: «شما امسال در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کردید؟» ۱/۴۶ درصد پاسخ گفته‌اند که هر شب در مراسم عزاداری شرکت کرده‌اند؛ ۸/۲۴ درصد بیشتر شب‌ها و ۱۵ درصد، یک یا دو شب در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کرده‌اند. صرفاً ۱/۱۴ درصد از پاسخگویان در مراسم عزاداری دهه اول شرکت نداشته‌اند. در این بین ۱/۰ درصد نیز به این پرسش پاسخ نداده‌اند. بدین‌ترتیب ۹/۸۵ درصد پاسخگویان حداقل یک بار در مراسم عزاداری دهه اول محرم شرکت کرده‌اند. سال گذشته ۴/۸۰ درصد حداقل یک‌بار در مراسم عزاداری بوده‌اند.
در پرسشی دیگر از هزارو۵۰۳ شهروند پرسیده‌شد: «به‌طورکلی اگر شرایط فراهم باشد، علاقه‌مند هستید در مراسم راهپیمایی اربعین در کشور عراق شرکت کنید؟» طبق نتایج، ۷۲ درصد پاسخگویان جواب مثبت داده، اما ۱/۲۷ درصد علاقه‌ای به شرکت در مراسم راهپیمایی نداشتند. این رقم سال گذشته ۳/۲۸ درصد بود که نشان می‌دهد علاقه‌مندی شهروندان به تجربه حضور در این مراسم ۲/۱ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده‌است. بنابر‌این گزارش همه ساله در آستانه اربعین حسینی زائران شیعه از کشور‌های مختلف جهان به سمت کربلا حرکت می‌کنند، اما اکثر زائران ایرانی مسیر نجف تا کربلا را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند. مسافت پیاده‌روی میان دو شهر حدود ۸۰ کیلومتر است. تعداد هزارو۴۵۲ ستون در مسیر نجف به کربلا وجود دارد که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار