کد خبر: 1161177
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004s4f
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
تولیت آستان قدس با بیان اینکه با استفاده از فرهنگ، ادب و مکتب رضوی می‌توانیم به جهان هویت دهیم، گفت: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) مورد استقبال همه اقشار هنری و فرهنگی قرار گرفته است و این‌ها جز عشق به امام رضا (ع)، چیز دیگری نیست.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی شب گذشته در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) بیان کرد: اگر رضایت و خشنودی خداوند متعال را طالب هستیم باید رضایت و خشنودی امام رضا (ع) را تحصیل کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: به عنوان خادم دستگاه قدسی حصرت ثامن الائمه (ع) از بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه مجموعه‌های دخیل که در این عرصه معرفتی، معنوی و هویت بخش قدم می‌گذارند و همه هنرمندان و آن‌هایی که داشته‌های خوب خود را در خدمت حضرت رضا (ع) قرار می‌دهند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) ظرفیتی بی بدیل و بی نظیری هستند و همه مردم اعم از شیعه و سنی، مسلمان و غیر مسلمان به امام رضا (ع) عشق دارند، افزود: ما باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم، امروز دشمنان ما می‌خواهند از نسل جوان ما هویت زدایی کنند و هویت ایرانی، ملی، دینی و قرانی را بگیرند و اگر ملتی سلب هویت شد، سلطه و استثمار ملت کاری بس سهل خواهد بود.

‌مروی با بیان اینکه با استفاده از فرهنگ، ادب و مکتب رضوی می‌توانیم به جهان هویت دهیم، گفت: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) مورد استقبال همه اقشار هنری و فرهنگی قرار گرفته است و این‌ها جز عشق به امام رضا (ع)، چیز دیگری نیست.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هدف از برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) این است که از طریق عظمت امام رضا (ع)، به نسل جدید هویت دهیم و اجازه ندهیم دشمنان نوجوان عزیز ما را برباید.

وی افزود: در طول سال، حرم مطهر رضوی در شرایط مختلف هیچ وقت خلوت نیست و سالانه ۳۰ میلیون نفر به این شهر سفر می‌کنند و این کرامت و ظرفیت بزرگی است که باید از این ظرفیت استفاده و هویت سازی کنید که اگر چنین کنید کمترین هزینه را پرداخت و بیشترین بهره برداری را خواهید کرد.

مروی با تاکید بر هویت بخشی به نوجوان و جوان ما به عنوان سرمایه بی نظیر و گرانبها، بیان کرد: ما در کشور خود امام رضا (ع) را داریم که هم از این امام حاجت می‌گیرند و هم درس زندگی می‌آموزند.

جشنواره امام رضا (ع) عمومی‌ترین و بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری کشور است

مرتضی سعیدی زاده، مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) نیز اظهارداشت:ما در این جشنواره به موضوع امام رضا (ع) به عنوان گوشه‌ای از صدر تاریخ نمی‌پردازیم بلکه از این‌منبع فیض الهی که، ولی نعمت معنوی و مادی ما هستند برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و جهان اسلام کمک می‌گیریم.

وی گفت: جشنواره امام رضا (ع) کمک‌کننده در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و جهان اسلام است. برای ما جای مباهات است که سرزمین ما میزبان امامی است که در معرض یک تجربه تاریخی عظیم و یک نبرد پنهان سیاسی قرار می‌گیرد و به برکت تدبیر الهی شیوه حکیمانه را در این همایش بزرگ پیش روی آیندگان قرار می‌دهد.

مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) افزود: باید از گنجینه عظیم این انسان کامل در تشکیل جامعه اسلامی بهره وافر ببریم و جشنواره بین المللی امام رضا (ع) به عنوان عمومی‌ترین و بزرگترین رویداد‌های فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران است و نمونه بارز فعالیت هنری، فرهنگی و رسانه‌ای است که از ساختار‌های دقیق برخوردار است.

سعیدی زاده عنوان کرد: بنیان گذاران جشنواره برای به ثمر رسیدن این جشنواره تلاش زیادی داشتند و با مدیریت دقیق آن توانسته اند تا به امروز موفق عمل کرده و علت آن عشق و ارادت بی حد و حصر به امام مهربانی‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه هیچ رویداد فرهنگی و رسانه‌ای با چنین وسعت و تبعاتی سراغ نداریم، گفت: به گونه‌ای که رویداد‌های فرهنگی و آیینی این جشنواره باید مورد استناد قرار گیرد لذا نیاز به حمایت ببشتری دارد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گفت: این جشنواره سه فرصت طلایی را پیش روی ما قرار داده است، ابتدا فرصت حضور نیرو‌های کارآمد، خوش فکر و جوان برای آفرینش یک جریان پربرکت در عرصه فرهنگ و رسانه ذیل نام امام رضا (ع)، فرصت ادای دین و عرض ارادت دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای به ساحت امام رضا (ع) و فرصت بروز و ظهور عرض دلدادگی به آستان مقدس اهل بیت خاصه امام رضا (ع) در تمام سطوح جوامع فرهنگی و رسانه‌ای فراهم آورده است.

وی افزود: این فرصت‌ها بستری فراهم نموده تا ظرفیت عظیمی از نوآوری، توانمندی، استعداد و خلاقیت در این ایام شکوفا شود و فرهنگ رضوی در عرصه گیتی گسترش پیدا کند و زمینه‌ای فراهم گردد تا در هر گوشه‌ای به جوشش آید و نهری براه بیفتد و فهمی تازه شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار