کد خبر: 1155233
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004qWn
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴

رویداد ملی «پل» با هدف تقویت مهارت‌های خلاقیت از سنین مدرسه، هدایت فکری نخبگان و متخصصان برای حل مشکلات جامعه با حضور ۱۶ استان کشور در شیراز برگزار شد.
مریم اسدی دبیر اجرایی رویداد ملی «پل» با اشاره به اینکه این مهم با هدف تقویت مهارت‌های خلاقیت از سنین مدرسه، هدایت فکری نخبگان و متخصصان برای حل مشکلات جامعه، حل مسائل استان فارس و فرهنگسازی برای هدایت به سمت مسئله محوری برگزار شد، گفت: یکی از چالش‌های موجود در جامعه مشکلات حل نشده در زمینه‌های مختلف است. وی افزود: از آنجایی که تعداد قابل توجهی از افراد فارغ‌التحصیل به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند و لذا این موضوع ضرورت کاربردی شدن علم بیش از گذشته را دوچندان کرده است.
این مسئول با تأکید بر اینکه نیاز به هم‌افزایی برای حل مسائل داریم، ادامه داد: در مرحله اول شناسایی نیاز‌ها مهم بود که تیم ما ۱۷۲ ساعت بررسی مطالعاتی طی چند ماه در نیاز‌های فارس در دو بخش صنایع و نهاد‌ها را در دستور کار قرار داد که در این راستا بیش از ٥٠ نیاز عمومی ویژه نهاد‌ها و ۳۰۰ نیاز تخصصی ویژه صنایع شناسایی شد.
اسدی گفت: پس از شناسایی نیاز‌ها به دنبال راه حل بودیم البته تنها پیدا کردن راه حل مطلوب ما نیست و به همین دلیل فرآیند اجرایی رویداد پل در ساده‌ترین حالت ممکن از ابتدا با تشریح هدف و تدوین برنامه عملیاتی طراحی کردیم. وی با بیان اینکه طرح‌ها و ایده‌ها توسط داوران در پنج گروه کشاورزی، سلامت، فنی مهندسی، علوم انسانی و گردشگری بررسی شد، افزود: ١١ طرح وارد مرحله نهایی شدند و در نهایت تیم اول تا دهم معرفی شدند.
دبیر اجرایی رویداد ملی «پل» با تقدیر از تیم اجرایی این رویداد و ١٩ داوری که فرآیند بررسی طرح‌ها را بر عهده داشتند، تصریح کرد: ۱۴۹ طرح به دبیرخانه رویداد ارسال شده بود و ۱۶ استان کشور از دانشگاه‌های بزرگ در این رویداد شرکت کردند.
سعید یوسفی مسئول بسیج دانشجویی فارس ایجاد انگیزه در فضای دانشجویی و حمایت از دانشجویان اهل فکر و ایده را از اهداف برگزاری این رویداد برشمرد و اعلام کرد: اکنون جنبشی در خصوص مسائل استان با اولویت‌های اصلی در قالب یک پژوهش احصاء شده و در این‌باره ایده‌های دانشجویی را برای حل مسائل جمع‌آوری کردیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار