کد خبر: 1135731
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
آیین اختتامیه هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از حوزه شعر در دولت انقلابی و مردمی به صورت ویژه تجلیل می‌شود، گفت: برای ترفیع این حوزه برنامه‌ریزی و در این راستا علی محمد مودب را به عنوان دستیار حوزه شعر و ادب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب کردیم.

محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر انقلاب اسلامی ایران را نهضت بزرگ با بافت فرهنگی دانست و گفت: در تحولات سیاسی یک گروه نظریه‌پرداز و گروهی به عنوان رهبران فکری فعالیت می‌کنند. یک گروه در بخش عملیاتی و اجرا کننده هستند. امتیاز بزرگ انقلاب اسلامی این است که رهبر آن مهم‌ترین نظریه‌پرداز این حرکت بزرگ بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حوزه شعر در سرلوحه همه آثار فرهنگی در نهضت بزرگ انقلاب حضور داشته و نقش آفرینی کردند، ادامه داد: امام خمینی (ره) اشعار مهمی سرودند، همچنین مقام معظم رهبری در کنار همه خصلت‌های مهم و ویژگی‌های منحصر به فردی که با آن بیش از ۳۳ سال کشتی انقلاب را در میان امواج هدایت کردند، این است که ایشان یک شاعر برجسته هستند.

او از شعرایی که از کشور‌های حوزه تمدنی و فرهنگی مشترک با ایران در این جشنواره حضور دارند، قدردانی کرد و افزود: حوزه شعر در دولت انقلابی و مردمی به صورت ویژه تجلیل می‌شود و برای ترفیع این حوزه برنامه‌ریزی کردیم. شعرا مطالبه‌ای را در یکی از جلسات بیان کردند تا در وزارتخانه بخشی را در حوزه شعر داشته باشیم.

وی افزود: مدت‌ها این مطالبه بررسی شد، قرار شد جایگاهی در نزدیکترین بخش به حوزه وزارت انتخاب کنیم و به همین دلیل حکم علی محمد مودب به عنوان دستیار حوزه شعر و ادب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را صادر کردیم؛ تا در سال آینده برنامه‌ای برای ارتقای هرچه بیشتر جایگاه شعر و شعرا ایجاد کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در این هفته برای شورای پاسداشت زبان فارسی اقدامات خاصی انجام دادیم، برای ما قابل قبول نیست در حوزه‌های مختلف تبلیغاتی تجاری و علمی زبان رسمی کشور مورد بی‌مهری قرار بگیرد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار