کد خبر: 1134722
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
«شمع حرم‌خانه» منتشر شد
«شمع حرم‌خانه»، خاطرات مردم زنجان از ایام شهادت حاج‌قاسم سلیمانی به قلم فاطمه کنعانی و فریده الیاسی‌فرد چاپ و روانه بازار نشر شد.

«شمع حرم‌خانه»، خاطرات مردم زنجان از ایام شهادت حاج‌قاسم سلیمانی به قلم فاطمه کنعانی و فریده الیاسی‌فرد چاپ و روانه بازار نشر شد.
«شمع حرم‌خانه»، خاطرات مردم زنجان از ایام شهادت حاج‌قاسم سلیمانی به قلم فاطمه کنعانی و فریده الیاسی‌فرد از سوی انتشارات «راه یار» چاپ و روانه بازار نشر شد.
باید خودت میان جمعیت عظیم مردم زنجان باشی تا بفهمی هشتمین روز ماه محرم، چه حال‌وهوایی دارد. دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان، سال‌هاست که در این روز به یاد علم‌دار کربلا، حضرت ابوالفضل‌عباس (ع) به سمت امامزاده سیدابراهیم (ع) حرکت می‌کند تا ارادت خود را به ائمه اطهار (ع) و اهل‌بیت ایشان نشان دهد.
همه مردم زنجان از پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ، خودشان را به دریای عظیم عزاداران می‌رسانند. حاشیه خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف و مسیر دسته عزاداری حسینیه مملو از انبوه عزادارانی می‌شود که از شهر‌ها و روستا‌های اطراف و بسیاری از استان‌های دور به زنجان می‌آیند تا در اجتماع بزرگ عاشقان امام حسین (ع) شرکت کنند. هشتم محرم، نمایش عشق و ارادت زنجانی‌ها به شهدای کربلا، به‌ویژه علم‌دار کربلا، حضرت عباس (ع) است. حماسه عظیم مردم در عزاداری این روز، به «یوم‌العباس» مشهور شده است: روزی برای علم‌دار کربلا.
صبح جمعه، ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸، خبری جانگداز و سهمگین در همه ایران پیچید: «إِنَّا للهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ. در حمله بالگرد‌های امریکایی به فرودگاه بغداد، سردار سرافراز سپاه اسلام، حاج‌قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون حشدالشعبی به شهادت رسیدند.»
مردم زنجان همانند همه ایرانی‌ها، عزادار شدند. همه شهر‌ها و روستا‌های استان زنجان، بوی محرم گرفتند. از همه جا نوای سوزناک «ای اهل حرم، میر و علم‌دار نیامد» به گوش می‌رسید. در همه جای استان، مراسم عزایِ سردار دل‌ها برپا شد.
در سومین روز شهادت سردار سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و همرزمانش، اقشار مختلف مردم مؤمن و انقلابی زنجان بار دیگر در قالب دسته عزاداری از حسینیه اعظم به سمت امامزاده سیدابراهیم (ع) حرکت کرده و به یاد رشادت‌های شجاعانه این سردار عزیز، عزاداری کردند. هزاران نفر از پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ در اجتماعی بی‌نظیر فریاد می‌زدند:
«یاران قیامت اولدی بغداد پر بلاده
سردار یمیز یخلدی میدان کربلاده»
«بال جبراییل را فرش محرم می‌کنیم
شرِ اسرائیل را از این جهان کم می‌کنیم»
«ای علم‌دارِ حسین،‌ای علم‌دارِ حسین.»
مردم با دلی داغدار و چشمی اشکبار، «یوم‌القاسم» را در پایتخت شور و شعور حسینی و دیار ارادتمندان علم‌دار کربلا به ثبت رساندند: روزی برای علم‌دار انقلاب. کتاب حاضر تلاشی است برای ثبت گوشه‌ای از ارادت مردم زنجان به علم‌دار انقلاب، سردار سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی.
بنا بر این گزارش، «شمع حرم‌خانه»، خاطرات مردم زنجان از ایام شهادت حاج‌قاسم در ۱۱۰ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار