کد خبر: 1133403
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kqh
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
دولت سیزدهم به منظور آسان کردن سفر‌های زیارتی، با اختصاص ارز با نرخ ثابت به سفر عتبات موافقت کرد که البته هنوز سازوکار آن اعلام نشده است.

دولت سیزدهم که حامی سفر‌های زیارتی آسان و ارزان بود، پس از پیش‌بینی افزایش بودجه سازمان حج و زیارت برای سال آینده، تثبیت نرخ ارز سفر به عتبات را تصویب کرد.

تثبیت نرخ ارز سفر عتبات

بر همین اساس، شنیده‌ها حاکی از تصویب ارز ثابت برای سفر‌های زیارتی به عتبات در قالب کاروان‌های سازمان حج و زیارت از سوی دولت مردمی است که البته هنوز سازوکار آن به طور دقیق مشخص نشده است. اما با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، نرخ ارز اختصاص یافته به سفر‌های زیارتی از نرخ ارز متشکل کم‌تر خواهد بود و برخی مبلغ آن را ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کردند.

با این اقدام، هزینه سفر زیارتی به عتبات که در ماه‌های اخیر به دلیل گرانی دلار، افزایش یافته و بسیاری از اعزام‌ها با کاهش تعداد متقاضیان سفر عتبات در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت لغو شده بودند، برای برهه زمانی خاص تثبیت خواهد شد.

با نوسان نرخ دلار در ماه‌های اخیر و کاهش زائران عتبات، خبرگزاری فارس در سلسله گزارش‌هایی به لزوم تثبیت نرخ ارز در برهه زمانی خاص را پیشنهاد داد تا با نوسان نرخ ارز، دیگر سفر‌های زیارتی شاهد افزایش هزینه نشوند و زائران به دلیل بالا بودن هزینه سفر از زیارت بازنمانند.

مسئولان سازمان حج و زیارت نیز در جلساتی این موضوع را پیگیری کردند؛ تاجایی که به گفته سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت با پیگیری‌های صورت گرفته درخصوص تثبیت قیمت ارز برای دوره‌های اعزام به اعتاب مقدسه نیز موافقت اولیه انجام شد و قرار است این موضوع در هیأت دولت مطرح شده و به تصویب برسد.

کاروان‌های زیارتی که مسئولیت اعزام زائران به عتبات را دارند، با نرخ ارز متشکل فعالی می‌کردند که به دلیل بالا رفتن نرخ ارز متشکل و نوسان آن، در حدود یک ماه اخیر میلیارد‌ها تومان متضرر شدند و همین امر موجب پیگیری این موضوع از سوی مسئولان شد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار