آلمان تصمیم گرفته تانک لئوپارد-۲ به اوکراین بفرستد
کد خبر: 1133238
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ko2
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۱
یک مجله آلمانی خبر داد که برلین تصمیم گرفته است تا به ارسال تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین بپردازد و به دیگر کشور‌ها نیز اجازه دهد تا تانک‌های لئوپارد خود را به کی‌یف بفرستند.

منابعی به مجله اشپیگل خبر دادند که آلمان تصمیم گرفته است که تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین ارسال شوند.

بر اساس این گزارش، آلمان همچنین به دیگر کشور‌ها نظیر لهستان نیز اجازه خواهد داد تا به ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین بپردازند.

«ماتئوش موراویسکی» نخست وزیر لهستان روز سه‌شنبه گفته بود که ورشو از اتحادیه اروپا برای ارسال تانک‌ها به اوکراین درخواست غرامت خواهد کرد.

بر اساس گفته وی، اتحادیه اروپا باید به پرداخت غرامت به لهستان بپردازد تا این کشور به ارسال تانک‌های لئوپارد ۲ به نیرو‌های اوکراینی بپردازد.

روز دوشنبه بود که ورشو از برلین درخواست مجوز ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین را درخواست کرده است. تانک‌های لئوپارد ۲ ساخت آلمان است.

این در حالی است که «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان در نشست خبری مشترک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو خبر داد که برلین در حال ارزیابی اوضاع و بررسی ارسال تانک‌های آلمانی به اوکراین است.

منابع رسانه‌‎ای غربی از برلین خبر دادند، وزیر دفاع آلمان روز سه شنبه (امروز) از متعهد شدن این کشور برای دادن اجازه ارسال تانک‌های ساخت آلمان به اوکراین سر باز زد، اما همزمان خبر داد که به زودی در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

بوریس پیستوریوس در نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو اعلام کرد که در حال حاضر در موضع آلمان درباره ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین یا دادن اجازه به دیگر کشور‌ها برای ارسال این تانک‌ها به اوکراین تغییری حاصل نشده است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار