بازنمایی مبارزات نیرو‌های انقلاب در سال ۵۷ به چاپ دوم رسید
کد خبر: 1132885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kiL
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳
توسط انتشارات شهید کاظمی
رمان «تونل سوم» نوشته فاطمه الیاسی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم رسید.

رمان «تونل سوم» نوشته فاطمه الیاسی شامل بازنمایی مبارزات نیرو‌های انقلاب در سال ۱۳۵۷ با رژیم شاه به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم رسیده است.

«تونل سوم» یک رمان نوجوان خواندنی با درون مایه بلوغ شخصیت و پر از خرده ماجرا‌های چذاب است نویسنده می‌کوشد در این رمان نوجوان به مقابله با تحریف تاریخ پهلوی بپردازد و نشان می‌دهد چگونه این رژیم با خرابکاری‌های مختلف سعی در بدنام کردن نیرو‌های مبارز انقلاب داشته است. همچنین این رمان جزو آثار راه‌یافته به مرحلۀ نهایی جشنوارۀ داستان انقلاب و برگزیده بخش نوجوان جشنواره شهید اندرزگو نیز بوده است.

در بخشی از این‌کتاب می‌خوانیم.

خودش را انداخت روی کرسی و به‌پشت دراز کشید. دست‌وپایش از روی کرسی پایین افتاده بود. بسته چیپس روی دلش باد کرده و بالا آمده بود. مادر بال روسری‌اش را روی شانه‌اش انداخت و گفت: «یا خیر خدا، این دیگه چیه؟ وحید چت شده؟» و هجوم برد سمت وحید تا ببیند چرا شکمش باد کرده.

وحید از خنده نمی‌توانست حرف بزند. مثل دیوانه‌ها می‌خندید و از خندۀ او مادرش بیشتر می‌ترسید. دستش را گذاشت روی شکم وحید و آن را لمس کرد. وحید که نمی‌توانست جلوی خنده‌اش را بگیرد، چرخید و به شکم روی کرسی خوابید.

همین‌که شکم وحید روی کرسی قرار گرفت، بسته چیپس ترکید و گروم صدا داد. مادر با دو دست محکم توی سرش کوبید و شروع کرد به گریه کردن: «وای بدبخت شدم… وای جَوونم، خدا…»

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار