تمهیدات ویژه وزارت علوم برای مباحث فرهنگی در دانشگاه‌ها/ فعالیت اساتید امتیازبندی می‌شود
کد خبر: 1132210
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kXS
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمهیدات ویژه این وزارتخانه برای مباحث فرهنگی در دانشگاه‌ها خبر داد.

علی شمسی‌پور سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه وزارت علوم برنامه‌های ویژه‌ای در راستای ارتقاء مباحث فرهنگی در دانشگاه‌ها دارد، گفت: طبق دستورالعملی که به روسای دانشگاه‌ها ابلاغ شده، باید ۳ درصد از بودجه دانشگاه به مباحث فرهنگی اختصاص یابد که این مبلغ، مبلغ خوبی است. 

به گفته شمسی‌پور، اختصاص ۳ درصد از بودجه دانشگاه‌ها به مباحث فرهنگی می‌تواند مباحث فرهنگی دانشگاه‌ها را پوشش دهد، در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از بودجه دانشگاه ها به حقوق و دستمزد کارکنان اختصاص می‌یابد و این مبلغ در تعدادی از دانشگاه‌ها حتی به صد درصد هم می‌رسد اما تمهیدات لازم برای اختصاص این ۳ درصد بودجه به مباحث فرهنگی دانشگاه‌ها درنظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اقدامات ویژه وزارت علوم در مباحث فرهنگی، گفت: آیین‌نامه جدیدی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است که بخشی از آن به سرآمدی فرهنگی اساتید اختصاص یافته و فعالیت فرهنگی اساتید در پایه‌های تشویقی آنها لحاظ می‌شود.

* فعالیت‌های فرهنگی اساتید امتیازبندی می‌شود

شمسی‌پور با تاکید بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی اساتید براساس دستورالعمل ابلاغی به دانشگاه‌ها امتیازبندی می‌شود، گفت: اساتید با توجه به عملکردی که در مباحث فرهنگی خودشان و همچنین در تعامل با دانشجوها دارند، امتیاز می‌گیرند. 

به گفته شمسی‌پور، بخشی از وقت اساتید باید برای تربیت دانشجوها در حوزه‌های آموزشی، اخلاقی، فرهنگی، سیاسی و پژوهشی در راستای نظام جمهوری اسلامی صرف شود.

 

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار