کد خبر: 1131723
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷
معاون وزارت دفاع یونان گفت نیروهای مسلح یونان برای هر سناریویی مقابل ترکیه آماده هستند.
معاون وزارت دفاع یونان با اشاره به افزایش قدرت نیروهای مسلح این کشور گفت که آتن برای هر سناریویی مقابل ترکیه آماده است.

به نوشته وبگاه «گریک سیتی تایمز»، «نیکاس هاردالیاس» معاون وزارت دفاع یونان روز چهارشنبه به لفاظی‌های ترکیه و سرمایه گذاری دولت یونان در زمینه نظامی اشاره کرد.

هاردالیاس اظهار داشت که ماموریت «کریاکاس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان ساخت قوی‌ترین نیروهای مسلح در تاریخ دولت یونان بوده است. وی از خرید سه ناوچه و ۲۴ فروند جنگنده «رافال» از فرانسه اشاره کرد و افزود که یونان در سال ۲۰۲۳، ناوگان جنگنده‌های «اف-۱۶» نیروی هوایی خود را ارتقا می‌دهد.

رئیس ‌جمهور ترکیه روز شنبه با تهدید مجدد یونان اظهار اشت که ترکیه نه‌تنها از دوران سخت جان سالم به در برده، بلکه در حرکت به جلو قصد دارد برد موشک داخلی خود را از ۵۶۵ کیلومتر به ۱۰۰۰ کیلومتر برساند.

رئیس جمهور ترکیه گفت: «آزمایش‌ها از "ازمیر" در حال انجام است و موشکی که از آنجا پرتاب شود ممکن است یونانی‌ها را بترساند.»

به نوشته گریک سیتی تایمز، معاون وزارت دفاع یونان در باره لفاظی‌های ترکیه نیز گفت: «سعی نمی‌کنیم حدس بزنیم پشت هر نمایش جدید گستاخی ترکیه چه چیزی پنهان شده است.ما به طور پیوسته به برنامه ریزی ادامه می‌دهیم و همیشه برای هر سناریو، از جمله بدترین سناریوی ممکن آماده‌ایم.»

یک رسانه یونانی روز سه شنبه نوشت که خرید جنگنده‌های پیشرفته «اف-۳۵» از آمریکا توسط یونان، برتری هوایی و فناوری قابل توجهی برای این کشور در تقابل با ترکیه ایجاد می‌کند.

وبگاه «گریک ریپورترز» نوشت، خرید جنگنده اف-۳۵ همراه با خرید شماری جنگنده نسل چهار و نیم «رافال» از فرانسه و ارتقاء بخش عمده‌ای از ناوگان جنگنده «اف-۱۶» به نیروی هوایی یونان کمک قابل توجه کرده و برتری فناوری را بر ترکیه تحمیل می‌کند. ترکیه حتی اگر  قرارداد به‌روز رسانی اف-۱۶ را با آمریکا اجرا کند، باز هم یونان با این خرید‌ها از ترکیه سبقت خواهد گرفت

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار