کد خبر: 1131540
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kMe
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
رئیس کمیسیون اجتماعی و فراکسیون بازنشستگان مجلس:
استقلال مالی و عدم وابستگی صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌ساز به بودجه عمومی دولت از نقاط قوت آن است و گزارشات نشان می‌دهد این صندوق از نظر ثبات و پایداری و صیانت از اموال بازنشستگان در مقایسه با دیگر صندوق‌ها وضعیت بهتر و امیدوار کننده‌تری دارد.

به گزارش جوان آنلاين، نشست مشترک رئیس کمیسیون اجتماعی و فراکسیون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی و هیات همراه با  هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز با بررسی مسائل و مشکلات صندوق‌های غیردولتی برگزار شد. 
 
دراین نشست دکتر مهدی عیسی زاده رییس کمیسیون اجتماعی و فراکسیون بازنشستگان مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر اکثر صندوق‌های بازنشستگی به لحاظ تامین منابع مالی  خود برای پرداخت حقوق به بازنشستگان  با مشکل مواجه هستند گفت: متأسفانه وابستگی روزافزون و نگران کننده صندوق‌های بازنشستگی به منابع دولتی و بودجه عمومی بار سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند و این در حالی است که با اصلاح ساختاری و مدیریتی می‌توان بتدریج اتکا این صندوق‌ها را به بودجه دولت کاهش داد.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی صندوق‌های بازنشستگی از نداشتن قانون با مشکلات و گرفتاری هایی مواجه اند و این مساله  باعث شده تا خیلی از آنها نتوانند بدون کمک  دولت به تعهدات خود درقبال ذینفعان عمل کنند.
رئیس فراکسیون بازنشستگان با اشاره به فعالیت تعدادی از صندوق‌های بازنشستگی خرد و تخصصی در کشور  اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ صندوق خرد به صورت تخصصی بخشی از جمعیت بازنشستگان در کشور را تحت پوشش دارند و در مقایسه با صندوق‌های بزرگ بازنشستگی به لحاظ وضعیت منابع و مصارف شرایط متفاوتی دارند، اما ضروری است بر اداره و فعالیت های مالی  آنها نظارت داشت و از آنها مراقبت کرد تا دچار بحران نشوند.
دکتر عیسی زاده گفت: در شرایط کنونی صندوق‌های بازنشستگی باید با تدوین برنامه های رفاهی به سمتی حرکت نمایند که برای بازنشستگان آرامش و آسایش و رفاه فراهم کنند.
وی صندوق حمایت و  بازنشستگی آینده‌ساز را یک صندوق تخصصی و غیر دولتی دانست و گفت: استقلال مالی و عدم وابستگی این صندوق به بودجه عمومی دولت از نقاط قوت آن است و گزارشاتی که در خصوص پرداخت حقوق، ارائه خدمات درمانی و اصلاح پورتفوی‌ سرمایه‌گذاری  صندوق و همچنین ایجاد ساز و کار نظام‌مند در خصوص خروج از بنگاه‌داری و حرکت به سمت سهامداری در بازار پول و سرمایه ارایه گردیده، مجموعاً نشان می‌دهد که این صندوق از نظر ثبات و پایداری و صیانت از اموال بازنشستگان در مقایسه با دیگر صندوق‌ها وضعیت بهتر و امیدوار کننده‌تری دارد و البته لازم است دولت همانگونه که در بودجه عمومی مطالبات صندوق‌های بزرگ را تسویه می‌کند،  منابعی برای پرداخت مطالبات قانونی صندوق‌های خرد و مستقل را هم در قالب بودجه سالانه درنظر بگیرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی و فراکسیون بازنشستگان  مجلس گفت:  توجه به بحران صندوق‌های بازنشستگی در کشور و نجات آنها  از ورشکستگی از مهمترین اولویت های مشترک دولت و مجلس در  برنامه هفتم توسعه است، لذا  اصلاح ساختاری و اصلاح پارامتریک و کاهش تصدی گری دولت در صندوقهای بازنشستگی از جمله مواردی است که باید در برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار