استفاده از ظرفیت اندیشکده‌ها باید به ادبیات دولت تبدیل شود
کد خبر: 1130774
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kAI
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
معاون اول رئیس‌جمهور:

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته از ظرفیت بزرگ اندیشکده‌ها در دولت‌ها و کشور غفلت اساسی شده است، تأکید کرد: استفاده از ظرفیت اندیشکده‌ها باید به ادبیات مشترک دولت تبدیل شود.
به گزارش ایسنا، محمد مخبر در نشستی دو ساعته با مدیران ۱۶ اندیشکده اقتصادی فعال در کشور، با تأکید بر اینکه اندیشکده‌های فعال در کشور کانون و سرمایه‌ای بزرگ برای تعریف مسئله و ایده و همچنین حل مشکلات کشور هستند، تصریح کرد: نیرو‌های دلسوز، تحصیلکرده و جوان دانشگاهی نعمتی بزرگ برای حل مسائل دولت و کشور به شمار می‌آیند. وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته از ظرفیت بزرگ اندیشکده‌ها در دولت‌ها و کشور غفلت اساسی شده است، افزود: استفاده از ظرفیت اندیشکده‌ها باید به ادبیات مشترک دولت تبدیل شود. به همین دلیل ساماندهی اندیشکده‌های اقتصادی برای گسترش تعامل و ارتباط با بدنه دولت به ویژه وزارتخانه‌ها اهمیت اساسی دارد و باید با ایجاد یک ساختار تخصصی و گروه بندی اندیشکده ها، مسائل موجود به صورت موضوع محور ارائه شده و راهکار‌ها و پیشنهادات این اندیشکده‌ها مورد بررسی قرار گیرد.
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اقدامات بزرگی در زمینه ترانزیت، سرمایه‌گذاری، معدن و مسکن در دولت انجام شده است و باید از دیدگاه‌ها و نظرات به روز اندیشکده‌های دلسوز و دغدغه‌مند به عنوان یک کانون هوشمند در کشور استفاده شود تا این اقدامات کارشناسی و تدقیق شود و بهبود یابد. مخبر فعال نبودن بخش خصوصی در کشور را یکی از نقص‌های جدی عنوان و تأکید کرد: در سالیان گذشته بخش خصوصی انگیزه کافی برای سرمایه‌گذاری در کشور نداشته و از اندیشکده‌ها انتظار می‌رود به عنوان حلقه میانی دولت و بخش خصوصی فعال شوند. همچنین اندیشکده‌ها باید نسخه عملیاتی در خصوص مسائل روز از جمله ارز، انرژی و مسکن در اختیار دولت قرار دهند و ما حتماً از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار