کد خبر: 1130648
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
چند ده هزار نفر از معلمان و کادر آموزشی پرتغال با تظاهرات در خیابان‌های پایتخت این کشور، نسبت به دستمزد پایین خود در مقایسه با تورم و گرانی اعتراض کردند.
خیابان‌های لیسبون، پایتخت پرتغال روز شنبه شاهد برگزاری یکی از بزرگترین تظاهرات‌های اعتراضی به وضعیت اقتصادی در سال‌های اخیر در این کشور بود.

ده‌ها هزار نفر از معلمان و کادر آموزشی پرتغال با تظاهرات در خیابان‌های پایتخت این کشور، خواستار حقوق بالاتر و مزایای کاری بهتر شدند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در جریان این تظاهرات که توسط انجمن «تمام متخصصان آموزشی» سازماندهی شده بود، معترضان با حمل پلاکاردها و سر دادن شعارهایی خواستار استعفای «ژوائو کاستا» وزیر آموزش پرتغال شدند.

«ماریا دوارت» یک دبیر ۶۲ ساله تاریخ در مدارس پرتغال می‌گوید: «معلمان لایق حقوق عادلانه‌ای هستند زیرا ما در تمام زندگی خود کار کرده‌ایم... ما هرگز مانند سیاستمداران که متاسفانه نمونه‌هایی از فساد و دزدی هستند، نبوده‌ایم».

طبق این گزارش، حداقل حقوق برای معلمان در پرتغال حدود ۱۱۰۰ یورو در ماه و حداکثر دستمزد برای آنها مقداری کمتر از ۲۰۰۰ یورو در ماه است. تظاهرات‌کنندگان معتقدند با توجه افزایش اخیر هزینه‌های زندگی در این کشور، این دستمزد بسیار ناکافی است.

به نوشته رویترز، معترضان که برخی برای نشان‌دادن عزاداری خود برای وضعیت آموزشی پرتغال، لباس سیاه بر تن کرده بودند، گفتند که دولت این کشور نیز برای بهبود وضعیت آنها کم کاری کرده است.

پیش از این نیز در انگلیس،  کارکنان راه آهن، پرستاران و معلمان به اعتصابات سراسری در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشت، هزینه‌های بالای زندگی و پایین بودن دستمزد خود دست زده بودند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار