ناتو برای جنگ سایبری آماده می‌شود
کد خبر: 1120429
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hTR
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
بیش از هزار متخصص سایبری از اعضای ناتو و متحدان آن در سراسر جهان در تمرینی که این هفته برای آزمایش و تقویت دفاع سایبری برگزار شد، شرکت کردند.

حدود ۱۵۰ کارشناس امنیت سایبری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) این هفته در ساختمانی در قلب پایتخت پوشیده از برف استونی گرد هم آمدند تا برای جنگ سایبری آماده شوند. این جنگ سایبری، سناریویی است که از زمان حمله روسیه به اوکراین برای کشور‌های عضو ناتو و متحدان آن‌ها تبدیل به واقعیت شده است.

جنگ با روسیه، اوکراین را وادار کرده که خودش را هم در برابر حملات موشکی و هم در برابر تلاش‌های مداوم هکر‌های روسی که قصد خاموش کردن چراغ‌ها و سخت‌تر کردن زندگی مردم را دارند، آماده کند. سرهنگ برند هانسن، رئیس شعبه فضای سایبری در فرماندهی متفقین ناتو، درباره تأثیر درگیری در اوکراین گفت: هیچ چیز ساختگی نیست و اکنون کاملا آشکار شده که همه چیز در واقعیت اتفاق می‌افتد.

نیرو‌های سایبری ناتو جنگ در اوکراین را از نزدیک دنبال می‌کنند تا برای کمک به این کشور و همچنین مقابله با اقدامات سایبری روسیه و دیگر دشمنان ناتو و متحدانش، راه‌هایی را پیدا کنند.

جنگ بین روسیه و اوکراین به تمرین سالانه ائتلاف سایبری ناتو که در آن بیش از ۴۰ کشور عضو، متحدان و سایر سازمان‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند، فوریت بیشتری داده تا به حملات سایبری شبیه سازی شده به زیرساخت‌های حیاتی مثل کشتی‌ها و شبکه‌های برق پاسخ دهند. این تمرین سراسر جهان را در برگرفته و تقریباً هزار متخصص سایبری از راه دور از کشور‌های خود در آن شرکت کرده اند.

جهان هرگز یک جنگ سایبری همه جانبه را که در آن حملات سایبری همان تاثیرات ویرانگر حملات فیزیکی مانند قطع کردن سرویس‌های آب و برق را داشته باشند، تجربه نکرده است.

امسال، مقامات امنیت سایبری و کارشناسان فنی از اروپا، ایالات متحده تا ژاپن به تالین آمدند تا به حملات سایبری علیه جزیره خیالی Icebergen، واقع در جایی بین ایسلند و نروژ پاسخ دهند. در ۲۸ نوامبر، هکر‌ها با هدف سرقت اطلاعات و مالکیت معنوی، مختل کردن خدمات دولتی و از بین بردن شبکه برق، یک حمله دیجیتالی را به این جزیره خیالی آغاز کردند.

به دلیل مسائل امنیتی هنوز جزئیات این تمرین‌ها منتشر نشده و ناتو نیز مشخص نکرده این حملات در چه زمانی و با پاسخ متقابل سایبری یا نظامی متحدان ناتو مواجه خواهد شد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار