رییس کمیسیون قضایی مجلس: خلاهای قانونی اجرای طرح‌های سرمایه گذاری کشور رفع شده است
کد خبر: 1119698
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hHe
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل نیازمندی‌های قانونی برای طرح‌های سرمایه گذاری کشور رفع شده در در این زمینه تسهیلات بانکی و حمایت هایی به سرمایه گذاران تخصیص یافته است.

 موسی غضنفرآبادی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان افزود: دولت و مجلس باید از سرمایه گذاران حمایت کنند که مجلس شورای اسلامی اقداماتی در حوزه توسعه زیرساخت ها انجام داده و در این خصوص تصویب قانون تسهیل فضای مجوزهای کسب و کار یکی از بهترین مصوبات مجلس بود.

وی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی زیرساخت خوبی برای توسعه اقتصادی کشور مصوب کرده که در این زمینه می توان به قانون اصلاح ساختار بانک مرکزی، جهش دانش بنیان، تسهیل صدور مجوز کسب و کار اشاره کرد.

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود فرصت های خوب سرمایه گذاری در استان کرمان اگر تدبیر بهتری داشته باشیم می توانیم در بخش های مختلف از جمله کشاورزی به توسعه دست یابیم.

وی عنوان کرد: تدبیر لازم در برخی بخش های مختلف از جمله کشاورزی صورت گرفته اما به نتیجه مطلوب نرسیده است.

نماینده ولی فقیه محور فعالیت های استانی است

نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: اتفاقات خوبی در عرصه ملی در حال انجام است و این ظرفیت با همکاری بزرگان کرمانی در تهران می تواند روند توسعه استان را تکمیل کند.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه محور فعالیت های استان کرمان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان است و کرمان در اجرای این سیاست پیشرو سایر استان ها بوده و مابقی نقاط کشور نیز از آن استقبال کردند گفت: دستگاه قضایی، مجمع نمایندگان و دستگاه های اجرایی عضو شورای راهبردی استان هستند و وجود این شورا حول نماینده مقام معظم رهبری، انسجام و وحدت را بین ارکان استان کرمان ایجاد کرده است و سپاه پاسداران و اطلاعات به انجام این مسیر کمک می کنند.

وی اظهار داشت: خروجی های شورای راهبردی بسیار قابل تفکر و تأمل و در این مسیر نیاز به هماهنگی ها برای ارکان مختلف است.

انسجام کرمانی ها برای توسعه

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: انسجامی در حوزه ملی بین افراد تأثیرگذار استان کرمان شکل گرفته و این نگاه و رویکرد اجرایی با حمایت های انجمن حمایت از توسعه کرمان و سایر مدیران به توسعه استانی کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت مجلس شورای اسلامی در خدمت توسعه استان کرمان است افزود: باوجود تحریم ها کارهای بزرگی انجام داده ایم و ۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری در شهرستان های کرمان و راور طی سه ماه گذشته آغاز شده و اکنون این طرح ها مراحل اجرایی را می گذراند و اتفاقاتی در حال انجام است که مسیر حرکت توسعه استان را متفاوت می کند.

نماگرهای اقتصادی دولت سیزدهم مثبت شد

پورابراهیمی یادآور شد: بایستی باوجود همراهی و همدلی در استان کرمان بتوانیم شاخص های استانی در برنامه هفتم توسعه را دنبال کنیم.

وی افزود: نماگرهای اقتصادی کشور باوجود تحریم ها از یک ماه پس از فعالیت دولت سیزدهم مثبت شده که امیدواریم به بهبود معیشتی مردم بی‌انجامد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار