میزبانی پایتخت کتاب هویت فرهنگی شهرکرج است
کد خبر: 1119444
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hDY
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج، میزبانی کتاب را هویت فرهنگی شهر دانست و گفت: تا 22 بهمن ماه سالجاری، 10 سالن مطالعه در بوستان های شهر کرج دایر می شود، به موازات آن کمیته نامگذاری نمادهای شهری کتابخوانی نیز در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج فعال خواهد شد.

حجت الاسلام سعیدی در جلسه شورای سیاستگذاری پایتخت کتاب همزمان با آیین رونمایی از طرح پوستر کاندیداتوری کرج در میزبانی از هشتمین دوره پایتخت کتاب کشور که در محل شورای شهر کرج با حضور جناب آقای آل عوض مشاور محترم فرهنگی و اجتماعی استاندار البرز و جمعی از مسئولان فرهنگی برگزار شد؛ اظهار داشت: میزبانی پایتخت کتاب در کلانشهر کرج که تا پیش از این کمتر با موضوعات فرهنگی شناخته شده است موضوع مهمی برای استان البرز و شهر کرج بشمار می رود که از این جهت از متولیان پیگیری آن مراتب قدردانی و تشکر را داریم.

حجت الاسلام سعیدی گفت: میزبانی پایتخت کتاب در شهر کرج بدلیل مسائل حاشیه نشینی و ضعف کانون های هویتی و فرهنگی برغم اینکه این شهر خود خاستگاه شایستگان و نخبگان اجتماعی و فرهنگی در کشور بشمار می رود امری حائز اهمیت است.

وی فقدان زیرساخت های فرهنگی را موجب دیده نشدن مفاخر فرهنگی و هنری در شهر کرج دانست و افزود: بسیاری از هنرمندان توانمند و اهالی فرهنگ و ادب کرجی بدلیل فقدان امکانات طی این سالها با عزیمت به پایتخت و تهران درخشیدند در حالی که ساکن همین شهر هستند.

حجت الاسلام سعیدی این دغدغه را موجب اهتمام و برنامه ریزی از سوی کمیسیون فرهنگی شورای ششم برای ارتقا سرانه های فرهنگی در شهر کرج دانست و گفت: تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا در رویدادهای فرهنگی و هنری کرج مشارکت داشته باشیم.

وی افزود: در جشنواره تئاتر کرج با مصوبه شورا، 200 میلیون برای برگزاری این رویداد فرهنگی تخصیص یافت.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج همچنین گفت: تا 22 بهمن ماه سالجاری 10 مجموعه سالن مطالعه در بوستان های شهر کرج تکمیل و راه اندازی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره بر لزوم هدفگذاری در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهر کرج بر ضرورت تعیین تکالیف دستگاه ها در اجرای طرح پایتخت کتاب تاکید کرد.رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه باید در گام نخست کرج را با هویت کتاب معرفی نماییم تا اقناع عمومی و آن تحول آفرینی که در راستای ترویج فرهنگ مطالعه با اجرای این طرح دنبال می نماییم؛ محقق گردد.

حجت الاسلام سعیدی لزوم تبدیل شدن کرج به پایتخت کتاب را جریانی مستمر و نه کوتاه و مقطعی دانست و تصریح کرد: تمامی اقدامات حوزه شورا و شهرداری ذیل نظام مسائل اجرایی می شود و تلاش شده تا طرح هایی مورد حمایت قرار گیرند که افق فرهنگی مورد نظر را طبق بندهای مصوب شورای فرهنگ عمومی داشته باشند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار