تشریح پنج مطالبه فعالان گردشگری از رئیس سازمان امور مالیاتی
کد خبر: 1119062
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004h7O
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران مطالبات خود را با رئیس سازمان امور مالیاتی مطرح کردند.

امیرحسین جعفری عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهان‌گردی ایران با تشریح ۵ مطالبه فعالان گردشگری در جلسه با رئیس سازمان امور مالیاتی، بیان کرد: در این جلسه مقرر شد برگه‌های قطعی مالیاتی مربوط به مالیات عملکرد، تکلیفی، حقوق و ارزش افزوده که از دی ماه ۱۳۹۸ صادر و تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ صادر خواهند شد، مشمول جریمه نشوند.

او با اشاره به مالیات عملکرد سال ۹۹ و ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، افزود: با توجه به زیان‌ده بودن صنعت گردشگری، این درخواست از سوی فعالان گردشگری مطرح شد که مدارک مالیاتی مبتنی بر اسناد دقیق هزینه‌ای و پرداختی پذیرفته شود که در صورت مشخص شدن زیان‌ده بودن مشمول پرداخت مالیات نشوند، همچنین مقرر شد اسامی همراه با اظهارنامه‌ها اعلام شوند.

این عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهان‌گردی ایران ادامه داد: درخواستی مطرح شد که ماخذ محاسبه ارزش افزوده در آژانس‌ها مبلغ خرید و فروش نباشد؛ بلکه فاصله خرید و فروش باشد و ارزش افزوده در یک مرحله پرداخت شود که این مورد فعلا در حال بررسی است.

این کارشناس رسمی دادگستری رشته ایران‌گردی و جهان‌گردی از راه‌اندازی شعبه تخصصی مالیات گردشگری در تهران به‌عنوان دیگر مطالبه مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و افزود: در راستای تشخیص صحیح و محاسبه دقیق مالیاتی صنعت گردشگری طرح راه‌اندازی این شعبه با حضور کارشناسان گردشگری مطرح و مقرر شد که اجرای آن مورد بررسی قرار بگیرد.

تدوین بخش‌نامه‌ای مدون که تمام رویه‌های کار مربوط به صنعت گردشگری در آن لحاظ شده باشد توسط کارگروهی متشکل از تیم فنی مالیاتی و گردشگری دیگر مطالبه‌ای بود که این فعال گردشگری به آن اشاره کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار