شاخه گل‌های یادگاران شهدا تقدیم مدافعان امنیت
کد خبر: 1118881
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004h4T
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
از اتوبوس که پیاده می‌شوند در یک دست شاخه گل و در دست دیگر قاب عکسی از شهیدشان به دست دارند. آنها خیابان به خیابان، میدان به میدان می‌روند و با تقدیم شاخه‌های گل به مدافعان امنیت مردم را به پویش حمایت از مدافعان امنیت دعوت می کنند.
حسین فصیحی

سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: از اتوبوس که پیاده می‌شوند در یک دست شاخه گل و در دست دیگر قاب عکسی از شهیدشان به دست دارند. آنها خیابان به خیابان، میدان به میدان می‌روند و با تقدیم شاخه‌های گل به مدافعان امنیت مردم را به پویش حمایت از مدافعان امنیت دعوت می‌کنند.
اینجا میدان انقلاب است. جایی که فریادش در تاریخ انقلاب بلند است، از جوانانی که در این جا با گلوله دژخیم به زمین افتادند تا فریادهای شعفی که از پیروزی انقلاب در آن طنین انداز شد، تا میدان و خیابان آن نام انقلاب بگیرد و با گذر از جنگ و فتنه های صورت گرفته، به آزادی منتهی شود. اینجا میدان انقلاب است، ایستاده در تاریخ انقلاب و فتنه هایی که یک به یک از سر گذرانده تا این فتنه نیز بگذرد با پایمردی هایی که در آن صورت گرفته و شهدایی که در اغتشاش های تازه به انقلاب تقدیم شده است. اینجا میدان انقلاب است و جوانانی که به لباس رزم به تن کرده و دور تا دور میدان به صف شده اند مدافعان امنیت هستند که بسیاری از همرزمانشان در آتش اغتشاش های صورت گرفته راه آسمان در پیش گرفتند. اینجا میدان انقلاب است و زنانی که در یک دست شاخه گل و در دست دیگر عکس شهیدانشان را به دست دارند مادران ، خواهران و دختران شهیدان هستند، می گویند آمده اند به رسم قدردانی از مدافعان امنیت شاخه گلی تقدیم کنند و قوت قلبی باشند برایشان که قدم در راه پایمردان گذاشته اند. یکی از ماموران امنیت پس از گرفتن شاخه گل اشک در چشمش حلقه می زند و رو به خانواده شهدا می گوید:« بدانید که این حضورتان برایمان قوت قلب است. باعث افتخار ما است ادامه دهنده راه فرزندان شما باشیم که اگر آن ها بودند، یقین داریم که در میدان بودند و حضورشان را کنارمان احساس می کردیم.»

راه حق
مادر شهیدی خطاب به مدافعان امنیت می گوید:«همه شما بچه های ما هستید، امام زمان پشتیبان شما باشد.» حرفش هنوز تمام نشده که همه یکپارچه صدا بلند می کنند که «نیروی انتظامی، خدانگهدارتان».فرزند شهید حجت الاسلام حسینی طباطبایی، از حاضران جمع شهدایی رو به مدافعان امنیت می گوید:« اصلا سست نشوید ، پدر من و شهدا دیگر رفتند اما بدانید که پشتیان شما ، امام زمان است و مطمئن باشید راه تان راه حق است و مقابل فتنه ها و آشوبگران بایستید که این ایستادگی در راه خدا و اسلام است . بدانید که راهتان حق است و فرق است بین سرباز اسلام بودن و سرباز کفر بودن.»
حرف های فرزند شهید که تمام می شود، یکی از مدافعان امنیت به رسم قدردانی می گوید:« شما هم بدانید که ما ایستاده ایم. ایستادگی مان را مدیون خون همسران و فرزندان شما می دانیم و باورمان این است که اگر شهدای شما و شهدا نبودند ما هم آرامش نداشتیم».

بصیرت اجتماعی
یکی دیگر از مدافعان امنیت رو به خانواده شهدا می گوید:«جامعه ما باید بصیر باشد و از شما الگو بگیرد، با این که عزیزان تان را در راه خدا داده اید هنوز بر راه حق هستید.» حرف های مدافع امنیت که تمام می شود دوباره خانواده شهدا به یک صدا شعار میدهند« نیروی انتظامی، محافظ نظامید.» مادر شهید قدیر سرلک، هم رو به مدافعان امنیت می گوید:« ما به نمایندگی خانواده شهدا وجامعه معتقد و مومن آمده ایم به میدان که بدانید پشتیبان پلیس، سپاه، بسیج و حافظان امنیتمان هستیم و نمی گذاریم خون بچه هایمان که در این راه ریخته شده پایمال شود، پشتیبان رهبر هستیم تا پرچم انقلاب به دست صاحب آن برسد.» مادر شهید احمد گودرزی هم حرف های مادر شهید سرلک را ادامه می دهد و می گوید:« با عکس شهدایمان آمدیم تا به پلیس بگوییم حامی مدافعان امنیت هستم.»

شهیدی با سه مزار
مادران، خواهران و دختران شهدا، شاخه های گل را یک به یک تقدیم مدافعان امنیت می کنند تا این که مادر شهید مدافع حرم علی اصغرکریمی لب به سخن می گشاید و در حالی که تصویر فرزند شهیدش را به مدافعان امنیت نشان می دهد می گوید:«امروز آمدیم از شما تقدیر کنیم. من مادر شهیدی هستم که فرزندش را داعش اربا اربا کرده است. فرزندم سه مزار دارد. مزاری در ایران، مزاری در موصل و مزاری در وادی السلام. سر و دو دستش در وادی السلام دفن است، یک پایش به وطن برگشت و بقیه اعضای بدن مطهرش در موصل دفن است.امروز آمدم اینجا که به شما بگویم همه شما علی اصغر من هستید و بدانید که ما هم با چادرمان و با حفظ ارزش های اسلامی مان شما راهمراهی خواهیم کرد تا همیشه برقرار بمانید.»

یاد حاج قاسم
حرف های مادر علی اصغر که تمام می شود دختر شهید عبدالله حسن اعلایی هم می گوید:« در حالی که شیاطین شهرمان به گردش در آمده اند آمدیم تا این حضور شما را قدر بدانیم. امروز دشمن با همه توانش به میدان آمده، به دروغ متوسل شده و بدانیم اگر نعمت هایمان را هزینه نکنیم شیاطین آن را مصادره خواهندکرد. باید آگاه باشیم که امروز روز بی طرفی نیست که اگر پشتیبان نظام نباشیم همراه دشمنان خواهیم بود. این روزها داریم به
سالگرد شهادت حاج قاسم نزدیک می شویم، یادمان باشد که گفت هر که تیری به سمت نظام شلیک کرد، آواره شد و مراقب باشیم جزو آوارگان نباشیم.»
خانواده شهدا،از جمله گروه فرهنگی حفظ آثار شهدای دستجرد، گروه زینبیون، حوزه مقاومت بسیج امام باقر این روزها خیابان به خیابان، میدان به میدان می روند و با تقدیم گل به مدافعان امنیت مردم را به این پویش دعوت می کنند تا گل های امیدواری به حفظ امنیت همیشه با طراوت بماند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار