چراغ دل محرومان روشن/ خانه هایی که رنگ امید گرفت
کد خبر: 1118371
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gwF
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
ساخت مسکن برای محرومان طی سال های اخیر با حضور و مشارکت گروه های جهادی و بسیجیان پررنگ تر شده و نور امیدی در دل این افراد روشن کرده است.
برای افتتاح یکی از خانه‌های محرومان آمده‌ام. این خانه در یکی از روستاهای شهرستان سوادکوه واقع شده است. از مسیر تازه سنگ فرش شده روستا می‌گذرم و به خانه می‌رسم. وارد خانه می‌شوم، خانه‌ای کوچک با یک اتاق خواب. هرچند اصل بنا ساخته شده اما خالی از لوازم زندگی است و فقط موکتی به کمک خیرین در آن پهن شده است.

روزهایی که به خاطر نداشتن پول، صاحبخانه آنها را از خانه بیرون کرده است

مادر و دختر در گوشه‌ای کنار پرچین همسایه ایستاده‌اند. مادر پارکینسون دارد و لرزش دستش را پشت دست دیگرش پنهان کرده و در سکوت به خانه‌اش می‌نگرد و گاه گاهی در کنج لبش لبخند شادی می‌نشیند. دختر ۲۴ سال سن دارد و از روزهای دربه‌دری می‌گوید. روزهایی که به خاطر نداشتن پول، صاحبخانه آنها را از خانه بیرون کرده است.

دختر جوان حرف‌هایش را این گونه ادامه می‌دهد: پدرم فوت شده و اینجا زمین ارثی مادرم بوده که با دوندگی آن را پس گرفته‌ایم و پس از دو سه سال، این خانه آماده شده است و تشکر ویژه دارم از افرادی که این خانه را برای ما ساختند، افرادی که خیر بودند.

به خاطر بیماری مادر و شرایط بد مالی نتوانست درسش را ادامه دهد و می‌گوید: مادرم نیازمند مراقبت تمام وقت است و به‌همین خاطر نتوانستم درسم را ادامه دهم و به سر کار بروم و اکنون هم وسع مالی برای تهیه لوازم خانه را هم نداریم.

۳۲ مسکن در دست ساخت است

روبان افتتاح بریده می‌شود و همه وارد خانه می‌شویم. عابدی، رئیس کمیته امداد شهرستان سوادکوه با بیان اینکه امروز چهار واحد مسکن محرومان از ۶۰ تا ۷۵ متر بنا، توسط بسیج سازندگی، کمیته امداد، گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری با اعتبار یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان تحویل شد، می‌افزاید: در سال جاری ۳۲ واحد مسکن محرومان در شهرستان، در حال ساخت داریم که با کمک بسیج سازندگی و کمیته امداد و دیگر خیرین ۱۰ واحد آن تا پایان سال تحویل داده خواهند شد.

چراغ دل محرومان روشن/ خانه هایی که رنگ امید گرفت

وی در رابطه با این خانواده به خبرنگار مهر می‌گوید: به علت فوت همسر، این خانواده تحت پوشش کمیته امداد بودند و به معنای واقعی بی‌سرپناه بوده‌اند. خانه ساخته شده اما کاستی‌هایی داریم. خانه گازکشی و دیوارکشی انجام نشده و نیازمند مساعدت همه است.

یکی از اهالی روستا می‌گوید: اکنون این خانه با حضور همه شما گرم است اما از فردا این خانه به خاطر نبود گازکشی و بخاری و دیگر امکانات زندگی سرد می‌شود و نیازمند کمک همه است. حرف‌های او و رئیس کمیته امداد شهرستان، موجب می‌شود تا در همان جمع، گازکشی خانه را رئیس اداره گاز شهرستان، مقداری از ظروف و بخاری را گروه جهادی شهید برسنجی، آبگرمکن، فرش و ۱۰ میلیون تومان را مدیرکل کمیته امداد و برخی از اقلام را مرکز خیریه سرخکلا تقبل کنند و مابقی همچنان نیازمند مساعدت نیکوکاران به جا می‌ماند.

۲۵۰۰ خانه کلنگ زنی شد

حجت الاسلام بشیر عالیشاه مدیرکل کمیته امداد استان مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر از ساخت هزار مسکن محرومان تا اسفندماه سال جاری و کلنگ‌زنی ۲ هزار و ۵۰۰ خانه در استان خبر داد.

خبری که شوق خانه‌دار شدن و رهایی از آوارگی را در دل هزاران نفر ایجاد می‌کند و اما بسیارند خانه‌هایی که پس از ساخت برای رنگ و گرمای خانه گرفتن، همچنان نیازمند حمایت هستند و در این میان، در شهرستان‌هایی همچون سوادکوه که نام محرومیت پسوند آنها است نیازمند رسیدگی و توجه بیشتر هستند چرا که ادارات با بودجه اندک و حتی خیران و نیکوکاران آن وسع رسیدگی به تمامی محرومان آن را ندارند و گاه فرصت‌ها برای کمک ناگهان دیر می‌شود.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار