نوری: توجه به توازن رشته‌ها و توسعه هنرستان ها برنامه و سیاست آموزش و پرورش است
کد خبر: 1118011
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gqR
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: ایجاد توازن در رشته های تحصیلی و توسعه هنرستان‌ها در حوزه نانو، بایو، انرژی صلح آمیز هسته ای، انرژی های جدید، نفت و گاز از برنامه ها و سیاست‌های این وزارتخانه است.
یوسف نوری در آغاز عملیات اجرایی هنرستان شهید داریوش رضایی نژاد در محله ری‌شهری بوشهر افزود: امسال با وجود مشکلات و تنگناها ۷۰ هزار نفر معادل ۲ درصد به جمعیت هنرستان‌ها افزوده شد و در رشته ریاضی و فیزیک نیز ۱.۹ درصد افزایش دانش آموز رخ داده این درحالی است که در سال های گذشته جمعیت دانش‌آموزی این رشته‌ها روبه کاهش بود.

وی اصافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در منطقه عسلویه وجود دارد باید متناسب با این توانمندی نیروی انسانی تربیت شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در هنرستان‌ها و مدارس باید روی مردم باز باشد تا ببینند بچه های آنها چه توانمندی دارند و چه کاری انجام می‌دهند.

وی گفت: امیدواریم این هنرستان بنایی برای هنرستانها و رشته های مورد نیاز دیگر منطقه باشد.

حمید خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: هنرستان شهید داریوش رضایی نژاد با مساحت هفت هزار متر مربع و زیربنا چهار هزار و ۱۰۰ متر شامل ۶ کارگاه تخصصی، ۱۲ کلاس درس و یک سالن ورزشی است که با ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در مدت ۱۸ ماه احداث می شود.

استاندار بوشهر اظهارداشت: امسال مجتمع آموزشی شهدای هسته ای بوشهر راه اندازی شد و به دنبال آن ۲ هنرستان دیگر در این استان احداث می شود که یکی امروز و دیگری با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در آینده نزدیک اجرایی می شود.

احمد محمدی زاده ادامه داد: رویکرد استان بوشهر احداث هنرستان های نفت، انرژی و پتروشیمی است .

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار