به تنظیمات کارخانه برگردیم
کد خبر: 1117462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gha
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
داوود عطایی
مهمترین چالش کی روش و کادر فنی بازگرداندن اعتماد به نفس تیم ملی است. ملی پوشان باید برای شکست ولز از نظر روحی و روانی احیا شوند. و تجربه ثابت کرده کی روش استاد این گونه کارهاست.

شکست تلخ وسنگین تیم ملی ایران در برابر انگلیس کام فوتبالدوستان ایرانی را تلخ کرد. شکستی که بهت و حیرت همه ایرانیان را موجب شد. این قانون فوتبال است که وقتی قدر فرصت و موقعیت را ندانی و روز خوب حریف هم باشد باید انتظار هر نتیجه‌ای را داشته باشی. دیروز، روز بد تیم ملی و روز خوب شاگردان گرت ساوت‌گیت بود. البته تفاوت سطح فوتبال ما و انگلیس را نباید فراموش کنیم. ارزش مالی بازیکنان تیم ملی انگلیس شاید بالغ بر ۱۶ برابر ملی پوشان ماست. توجه کنید که وقتی ساوت‌گیت تصمیم گرفت در نیمه دوم به برخی بازیکنانش استراحت دهد، بازیکنانی مانند فیل فودن، گریلیش، ویلسون و راشفورد را به زمین فرستاد. یعنی هر کدام از یاران تعویضی و جایگزین تیم انگلیس می‌توانند به عنوان ستاره تیم‌های ملی دیگر حاضر در جام جهانی مطرح باشند.
اما حالا پس از یک روز فقط حسرت باخت برایمان مانده سوال اساسی این است چه کار باید انجام دهیم که با بازسازی روحیه غمگین و درهم ملی پوشان دو بازی مهم مقابل ولز و آمریکا را ببریم و به عنوان تیم دوم صعود کنیم.
به نظر نگارنده بهترین تصمیم کی روش بازگشت به تنظیمات کارخانه است. بهترین کار این است که سراغ ترکیب اصلی تیم ملی در این سال‌ها برویم. استفاده از شجاع در دفاع راست، کنعانی‌زادگان و پورعلی‌گنجی در دفاع وسط، و میلاد محمدی در دفاع چپ. سعید عزت اللهی و احمدنور هم زوج مناسب هافبک دفاعی هستند. در خط هافبک هم ترکیب مهدی طارمی پشت مهاجم نوک و استفاده از قلی زاده و ترابی (امیری) ایده‌ای مناسب است. و در خط حمله بازگشت آزمون بهترین گزینه است. این ترکیب دست کی‌روش را برای تعویض‌ها هم باز می‌گذارد. جهانبخش، قدوس، چشمی، انصاری فرد و حاج صفی گزینه‌های خوبی برای تقویت تیم خواهند بود.
آنچه مسلم است مهمترین چالش کی روش و کادر فنی بازگرداندن اعتماد به نفس تیم ملی است. ملی پوشان باید برای شکست ولز از نظر روحی وروانی احیا شوند. و تجربه ثابت کرده کی روش استاد این گونه کارهاست. تیم ملی شرایط سخت و دشوارتر از این را هم پشت سر گذاشته و در دور مقدماتی انتخابی نیز یکبار تا آستانه حذف از رقابت‌ها پیش رفت. اصلا لذت فوتبال به همین بیم و امیدهاست.
اینجاست که کی روش با تجربه سالیان طولانی مربیگری در سطح بین المللی باید به کمک تیم ملی بیاید. نتیجه هنرنمایی کی روش در روز جمعه مشخص می‌شود. آیا او وکادر فنی تیم ملی موفق می‌شوند روحیه ملی پوشان را بازسازی و احیا کند. آیا با آنالیز صحیح عملکرد بازیکنان و خطوط دفاعی و هافبک ترکیب ایده‌ال تیم ملی در برابر ولز به میدان می‌رود. آیا نشاط و سرزندگی پس از این باخت ناباورانه دوباره مهمان اردوی تیم ملی ایران می‌شود.
بی تردید دست دعای ۸۵ میلیون ایرانی باغیرت و میهن دوست برای ارائه بهترین عملکرد مقابل ولز به آسمان بلند می‌شود و آنچه می‌ماند نمایش همت و غیرت و تاپای جان جنگیدن ملی پوشان ایران است.
دست حق به همراهتان و دعای خیر مردم گره گشای کارتان.
یاعلی مدد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار