انتخاباتِ هیات نظارت بر مطبوعات یکشنبه ۲۹ آبان برگزار می‌شود
کد خبر: 1116518
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gSM
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
بر اساس آخرین اطلاعات موجود در سامانه جامع رسانه‌ها، ۲۹۲۳ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها واجد شرایط در این انتخابات هستند. همچنین تعداد نامزد‌های تایید صلاحیت شده ۲۱۰ نفراست که تا این لحظه یعنی ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه، ۶۱ نفر از آن‌ها انصراف داده‌اند.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود در سامانه جامع رسانه‌ها، ۲۹۲۳ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها واجد شرایط در این انتخابات هستند. همچنین تعداد نامزد‌های تایید صلاحیت شده ۲۱۰ نفراست که تا این لحظه یعنی ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه، ۶۱ نفر از آن‌ها انصراف داده‌اند.

پی گیری‌های فارس نشان می‌دهد برخی از شرکت کننده‌ها در انتخابات با اینکه انصراف خود را اعلام کرده‌اند، اما همچنان انصراف خود را در سامانه ثبت نکرده‌اند.

در نهایت اینکه فردا تا پایان ساعت وقت اداری، امکان انصراف از انتخابات وجود دارد و بعد از آن سامانه بسته خواهد شد؛ بنابراین تعداد انصرافی‌ها و کاندید‌های نهایی فردا عصر مشخص خواهد شد که در گزارشی کوتاه بدان خواهیم پرداخت.

در ادامه این گزارش نگاهی خواهیم داشت به اطلاعیه‌ها و مسیری که انتخابات نوزدهم نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، تا به امروز طی کرده است.

اطلاعیه اول هیات نظارت بر مطبوعات

دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات روز شنبه ۲ مهرماه ۱۴۰۱ با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام برگزاری نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، از مدیران مسئول متقاضی نمایندگی دعوت کرد، تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۴ مهر درخواست خود را در سامانه جامع رسانه‌ها ثبت کنند.
در این اطلاعیه آمده بود: «در اجرای تبصره (۴) ماده (۱۰) قانون مطبوعات، از مدیران مسئول محترم مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور دعوت می‌شود در صورتی‌که نامزد نمایندگی برای این دوره از انتخابات هستند، تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۴ مهرماه با نام کاربری و رمز عبور خود به سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی الکترونیکی «e-rasaneh.ir» مراجعه و نسبت به ثبت درخواست نامزدی و درج خلاصه‌ای از سوابق مطبوعاتی و اجرایی خود اقدام کنند.»
در همان ایام پس از مهلت مذکور و بنابه درخواست شماری از مدیران مسئول رسانه‌ها، مهلت ثبت نام تا پایان روز شنبه ۱۶ مهرماه تمدید شد؛ بنابراین گزارش، هیات نظارت بر مطبوعات در روز سه‌شنبه ۱۹ مهر، با صدور اطلاعیه‌ای، شرایط قانونی نامزد‌ها و رای دهندگانِ انتخابات نمایندگی مدیران مسئول در نوزدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات را اعلام کرد.
در این اطلاعیه آمده بود: طبق تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آن‌ها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده ۱۶ قانون مطبوعات توسط هیأت نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و همچنین رسانه آن‌ها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.
همچنین تاکید شده بود: شاخص نظم انتشار در مورد نشریات مکتوب و الکترونیکی غیربرخط، گزارش اعلام وصول تایید شده و درصد نظم انتشار مندرج در سامانه جامع رسانه‌های کشور است و در مورد رسانه‌های الکترونیکی برخط (پایگاه‌های خبری) فعالیت منظم و مستمر با درج کد اعلام وصول الکترونیکی در رسانه، احراز می‌شود.

فهرست نهایی نامزد‌های انتخابات

هیات نظارت بر مطبوعات در روز شنبه ۲۱ آبان‌ماه اعلام کرد: پس از بررسی و انجام فرایند‌های قانونی، فهرست نهایی نامزد‌های انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات که به تایید هیات سه نفره موضوع تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون مطبوعات رسیده است، در سامانه جامع رسانه‌های کشور منتشر شده است.
سیدعلاءالدین ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات روز دوشنبه ۲۳ آبان از آخرین فرصت اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه‌ها به منظور فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱ خبر داد.


دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفت: برای فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، لازم است اصحاب رسانه اعم مکتوب یا الکترونیکی، به منظور احراز فعالیت مستمر و منظم، تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۲۴ آبان ماه، نسبت به اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه خود اقدام کنند. وی تاکید کرد: پایگاه‌های خبری لازم است حتما کد اعلام وصول الکترونیکی خود را از صفحه مجوز رسانه در سامانه جامع رسانه‌های کشور دریافت و بر روی سایت پایگاه خبری خود قرار دهند.
ظهوریان همچنین در روز سه‌شنبه ۲۴ آبان‌ماه، ضمن اعلام تمدید مهلت اصلاح وضعیت اعلام وصول رسانه‌ها تا ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱، جزئیات و شرایط شرکت در نوزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات را اعلام کرد.

یکشنبه ۲۹ آبان ماه ساعت ۱۰ صبح آغاز رای گیری

بنابر آخرین اطلاعات موجود در سامانه جامع رسانه‌ها، ۲۹۲۳ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها واجد شرایط در این انتخابات، می‌توانند در نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات که از ساعت ۱۰ تا ۱۶ روز یکشنبه ۲۹ آبان به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار